Kanada veya Avustralya'ya Göç Etmek

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar ben Ufuk;

Yaklaşık olarak 1 aydır düşündüğüm göç etme mevzusunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Şu an lise son öğrencisiyim ve bu iki ülkeden birine gitmek gibi bir düşüncem var. Biliyorsunuz dolar iyice yükseldi ekonomik olarak pek iyiye gitmiyoruz, iyiye gitmeyince de vergiler falan tavan yapıyor açıkçası hayattan soğuyorum. Yani şimdi aranızdan birkaç kişi çıkıp yok efendim "Vatanını satıyor, pis hain" demeyin. Vatanımı gerçekten seviyorum fakat ailemi daha iyi yaşam koşullarında yaşatmak istiyorum. Neyse konu dağılmasın şimdi ben o iki ülkeden birine 10 - 15 Bin TL gibi bir bütçeyle "Dil Okulu" vasıtasıyla gideceğim. Daha sonra part time iş bulup çalışmaya başlayacağım. Dil okuluna devam ederken eğer kanada'ya gidersem "Kalıcı Oturma İzni" kartı diye bir şey var, ona başvuracağım. Avustralya için ise dil okulu bitince üniversite yada farklı bir dil okuluna devam edebilirim. Ayrıca şunu da söylemeliyim, Android mobil uygulamalar geliştiriyorum , yakında mobil oyunda geliştireceğim hani denk gelirde yaptığım projelerden bir miktar para kazanırsam ailemi de yanıma alacağım. Bu konuda neler düşünüyorsunuz ? Başarabilir miyim ? Her şeyden önce kendime güveniyorum cesaretim yerimde. Ayrıca bir Youtube kanalı açıp oraları tanıtan VLOG'lar da çekeceğim.

Bir de bu iki ülke arasında kaldım bir de bana yardımcı olun :)

Avustralya'yı seçmeyip, Kanadayı seçme nedenim;
- Teknoloji konusunda ABD'ye yakın olduğu için (Microsoft Store, Apple Store) gibi mağazalar daha fazla.
- Avustralya'da çok yılan, böcek, köpek balığı var, açıkçası korkmuyor değilim :)
- Kanada'da ev kiraları aylık ödeniyor, Avustralya'da haftalık.
- İnternet hızı gerçekten çok iyi :)

Kanada'yı seçmeyip, Avustralya'yı seçme sebebim;
- Kanada çok soğuk, Avustralya ise çok sıcak.
- Avustralya'nın çok güzel plajları var :)

Crowley07

Nether Yerlisi
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
R. Sorumlusu
En iyi cevaplar
0
Biz ne kadar sana tavsiye versek boş, çünkü seçimi senin yapman gerekiyor. Yurt dışı gerçekten zor gerek ekonomik gerek bazı özel sebepler seni gerçekten baya zorlar, ancak kararını verdiysen artık katlanacaksın :) bence Avustralyayı bu kadar tehlikeli görme tamam yılan böcek var ama her gün evde yılan yakalayacak değilsin :D (erkek adamsın korkma vur bi tane :kürek: ) Kanada soğuk ama giden memnun :)

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Her şeyden önce kendime güveniyorum cesaretim yerimde.
Sen olayı kafada bitirmişsin sormana gerek yoktu aslında kendin seçmen daha doğru olur :D

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Biz ne kadar sana tavsiye versek boş, çünkü seçimi senin yapman gerekiyor. Yurt dışı gerçekten zor gerek ekonomik gerek bazı özel sebepler seni gerçekten baya zorlar, ancak kararını verdiysen artık katlanacaksın :) bence Avustralyayı bu kadar tehlikeli görme tamam yılan böcek var ama her gün evde yılan yakalayacak değilsin :D (erkek adamsın korkma vur bi tane :kürek: ) Kanada soğuk ama giden memnun :)
Ekonomik olarak ilk başlarda gerçekten çok zorlanacağımı biliyorum ama gülü seven dikenine katlanır derler :) Allah elbet bir yerden kapı açar

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Kanada gayet iyi bir yer.Gitmeyi düşünebilirsin.Karar senin.

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Kanada gayet iyi bir yer.Gitmeyi düşünebilirsin.Karar senin.
Hem oranın Teknoloji marketleri olsun, yaşama dair olsun herşeyi videoya alıp youtuba atacağım vlog tarzı. Tercihim kanada olacak galiba hesaplama yapıyorum Avustralya bir tık daha pahalı yaşam konusunda. Kanadada ucuz bir ülke değil ama sağlık gibi şeyler ücretsiz. Avustralyada her ay 100AU$ sağlık sigortası ödemek zorundasın. Ayrıca Avustralyada trafik soldan akıyor , araç direksiyonları sağ tarafta. Kanada avrupa stil olduğu için alışmam daha kolay olur. Yemek konularında falan sıkıntı çıkarmam çabuk adapte olurum zaten yemek yapmayı biliyorum kendi yemeklerimi yapabilirim. Aylık yaklaşık 1000-1300 dolar arası harcamam olur diye tahmin ediyorum. Gece hayatı, içki, sigara gibi kötü alışkanlıklarım yok. Evden okula, okuldan eve yapıyorum hep. Genelde evde kod yazıyorum, programlama çalışıyorum.

AtomyTR

Atomart - En büyük Discord Türk Sanat topluluğu.
Grafiker
Emekli
En iyi cevaplar
19
Ruh hali
Hem oranın Teknoloji marketleri olsun, yaşama dair olsun herşeyi videoya alıp youtuba atacağım vlog tarzı. Tercihim kanada olacak galiba hesaplama yapıyorum Avustralya bir tık daha pahalı yaşam konusunda. Kanadada ucuz bir ülke değil ama sağlık gibi şeyler ücretsiz. Avustralyada her ay 100AU$ sağlık sigortası ödemek zorundasın. Ayrıca Avustralyada trafik soldan akıyor , araç direksiyonları sağ tarafta. Kanada avrupa stil olduğu için alışmam daha kolay olur. Yemek konularında falan sıkıntı çıkarmam çabuk adapte olurum zaten yemek yapmayı biliyorum kendi yemeklerimi yapabilirim. Aylık yaklaşık 1000-1300 dolar arası harcamam olur diye tahmin ediyorum. Gece hayatı, içki, sigara gibi kötü alışkanlıklarım yok. Evden okula, okuldan eve yapıyorum hep. Genelde evde kod yazıyorum, programlama çalışıyorum.
Senin için gayet iyi olur.Bu fırsatı değerlendir.Bulamayan da var bu tatlı fırsatları.

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Bence Kanada daha uygun yaşam koşulları açısından da daha elverişli koşullara sahip.Ama aklında ne varsa oraya git yani mutlu olabileceğin yere.Hakkında hayırlısını dilerim.

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Bence Kanada daha uygun yaşam koşulları açısından da daha elverişli koşullara sahip.Ama aklında ne varsa oraya git yani mutlu olabileceğin yere.Hakkında hayırlısını dilerim.
Kanadanın Alberta eyaletindeki Edmonton şehri güzel gibi ama kışın sıcaklık -30 -40'larda gezmesi bir dezavantaj.