Java Yazmaya Başladım - Türkçe Karakterleri Destekleyen Bir Komut varsa Belirtiniz..

AssetGroup

[AF]AloneFellow, Farkı Yaşa.
En iyi cevaplar
0
Selam Arkadaşlar;
Dediğim Üzere Artık Java üzerinde komutlar yazmaya çalışacağım Fakat bir kaç sorunumu gidermek amaçlı sorularım olacaktır.. İlk yaptığım jarımızda Türkçe kelimeleri console yada oyun için olsun Desteklemiyor Bana bunu destekleyen kitapta olan bir komutu varsa belirttir misiniz.. Bekliyorum

AssetGroup

En iyi cevaplar
0
String i nasıl bir komut üzerinde yapacağım veya bir açıklama üzerinde kullanabilirim örnek verebilir misin ? Yeni Başladığımdan dolayı cevaplara ve bilgiye ihtiyacım var..

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Plugin ile uğraşmadığım için kesin bir yanıt vermek çok zor. Ancak;
System.out.println("");
satırı ile deneme yapabilirsin bu konuda ^_^

AssetGroup

En iyi cevaplar
0
Misal Console da Türkçe Kelimeleri Kabul etmiyor Kısaca Diyelim Log yazdık ç ş ı ğ ü ö benzeri harfler kullanıldığında Türkçe olarak geri dönemiyor
Oyun içinde bir komut olarak verdiğimizde dersek ç ş ı ü ö gibi kelimeleri rahatlıkla türkçe olarak anımsaya biliyor C++ kodlamasında bazı kelimeleri Türkçe olarak verildiğini biliyorum tabi bu jar fakat yani bun dada böyle bir özellik varmıdır. Yani: Console Türkçeleştirme imkanı varmıdır

WindArmy

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java Eclipse Üzerinden Yapıyorsundur Umarım :)
Hayırlı Olsun, Başarılarının Devamını Diliyoruz Ve Bekliyoruz :)
Türkçe Karakterleri Java Algılamayabilir.
Eğerki Türkçe Karakter'ler İle Oyun İçerisinden Mesaj Göstereceğim diyorsan,
Mesaj Göstereceğin Satır ("asd"); Bu Şekilde Gösterilmişdir.
" Bu İki Nokta Arasına Dilediğin Türkçe Karakterleri Ekleyebilirsin. " Fakat "" 'dan Sonra Türkçe Karakterler Okunmayacaktır.

Yardımım Dokunduysa Ne Mutlu Bana :)

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu ana kadar hiç türkçe karakter kullanmadım. Denemedim bile.
Ve bi zararını görmedim.

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Umarım hortlatmıyorumdur; görünce dayanamadım. Eclipse'in konsolu Türkçe karakterleri destekliyor. Diğer Java IDE'lerinin (Java Programı Yazma Programlarının) çoğunun kendi konsolu Türkçe karakterleri destekliyor. Yalnızca Windows'un CMD'si (Komut İstemcisi | Komut Penceresi) Türkçe karakterleri desteklemiyor. Ben Batch ve C# ve C++'ta da denedim. Sorun Windows'un konsolunda. Yani eğer bir pencere oluşturup başlığında Türkçe karakter kullanırsan destekler. Konsol sıkıntılı...

Bu arada pencere oluşturan kod:
Kod:
import javax.swing.*; // kütüphane de hatalı olabilir.

public class Pencere { // sınıfın adı Pencere.java | Pencere.class olmalı

private JFrame pencere; // JFrame pointer'ı oluşturuyoruz

public static void main(String[] args) {

pencere = new JFrame("Türkçe Karakter İçeren Başlık - şfdkgdws"); // pointer'ı bellekteki yeni oluşturulan bir nesneye atıyoruz
    pencere.setSize(600, 200); // pointer yardımıyla nesnenin metotlarını kullanıyoruz | büyüklüğünü ayarlayan metot
    pencere.serVisible(true); // veya pencere.setVisiable(true); tam hatırlamıyorum | pencerenin görünür olmasını sağlayan metot
  }
}

AssetGroup

En iyi cevaplar
0
İlgin için Teşekkürler.. Biraz Canlanmış gibi hissettim lakin şu anda konu üzerinde duramadım.. ilerki pluginlerim için, Kendi yazılımı mı yazıp kitap olarak ister renk olsun ister değişken veya döngüler olsun türkçeleştirip kendi türk dili yazılımımı sunmayı planlıyorum. Tek Java Platform için değil ortak kullanımda, Fakat hala düşüncesindeyim orataya bir taslak koymadım. Zaman meselesi umarım gerçeklestirim

Şu yazdığımız komutlarada bakarsak kendi penceremizi yaratıyoruz fakat windows genede kendi metodunda ilerleyeceğinden gene konsolda bir sıkıntı yapacaktır.

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlgin için Teşekkürler.. Biraz Canlanmış gibi hissettim lakin şu anda konu üzerinde duramadım.. ilerki pluginlerim için, Kendi yazılımı mı yazıp kitap olarak ister renk olsun ister değişken veya döngüler olsun türkçeleştirip kendi türk dili yazılımımı sunmayı planlıyorum. Tek Java Platform için değil ortak kullanımda, Fakat hala düşüncesindeyim orataya bir taslak koymadım. Zaman meselesi umarım gerçeklestirim

Şu yazdığımız komutlarada bakarsak kendi penceremizi yaratıyoruz fakat windows genede kendi metodunda ilerleyeceğinden gene konsolda bir sıkıntı yapacaktır.
Haklısınız pencere oluşturmak Konsola Türkçe karakterleri yazdırabilmemizi sağlamaz. Fakat Runtime sınıfı ile konsola ulaşıp batch dili ile Türkçe karakter yazdırabilirz diye sanıyorum. Şimdi uğraşıp sonucu yazarım.

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Anlaşılan batch dilinde de konsola Türkçe karakter yazamıyoruz... D: Çok üzücü.