Java öğrenmek için kaynakları yazıyoruz

P4RS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Java öğrenmek isteyenler için bütün kaynakları bu konu altında yazıyoruz, aşağıdaki gibi sizde tavsiyelerinizi paylaşabilirsiniz.

Benim Önerilerim

Türkçe:
- sina5n
- Mimar Sinan (Udemy de java se 7 derslerini öneririm.)

İngilizce:
- TheNewBoston

Kitap:
- Kim korkar java dan?
- Kendinize Güvenerek Java

Myper

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
sina5n in Java ve C# videolarını izledim, açıkcası pek bir verimi olmadı :(

eklenti

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bukkit ve spigot ingilizce:
thebcbroz
pogostick
and other little youtube channel.

P4RS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
sina5n in Java ve C# videolarını izledim, açıkcası pek bir verimi olmadı :(
Aynen bende o yüzden Mimar arslan'ın eğitim setini izledim.

bukkit ve spigot ingilizce:
thebcbroz
pogostick
and other little youtube channel.
bcbroz o kadarda iyi değil, çoğu kişi pogostick29dev i öneriyor ayrıca bukkit api öğrenmek istiyenler içinde ekstra olarak BetaNyanDev'i öneririm.

eklenti

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bcbroz o kadarda iyi değil, çoğu kişi pogostick29dev i öneriyor ayrıca bukkit api öğrenmek istiyenler içinde ekstra olarak BetaNyanDev'i öneririm.
bence bcbroz şuana kadar gördüğüm en iyi dev. 87 lik listesini bitirdim şimdi yeni seri başlattı onlarıda takip ediyorum pogo çok hazırcı açıklamada kodu falan veriyor sevmiyorum ama onun avantajıda api tutoryılları var onları izliyorum, betanyandev'i hiç duymadım saol onun içinde, bi bakıyım.

valla plugin yazmak isteyen adam (bence) java öğrenmesin direk bukkit lib. ile başlasın takıldı yerleri spigotmc ve bukkit.org ta sorarak yada yazmaya çalıştığı plugin ya da pluginler ile alakalı örnek(plugin) bulup jd gui ile bakıp öğrenebilirlen şahsen ben öyle yapıyorum ve her sıkıntı çıktığında ya bi arkadaşa soruyorum ya da pluginlerden bakıyorum, bunun avantajı şu, hataları asla unutmuyorsunuz, o hatayı kafanızda siliyorsunuz ve sürekli metod kullandıkça alışıyorsunuz ve daha hızlı ve seri yazıyorsunuz, (bence) plugin yazma isteyen arkadaşlar direk youtube dan 2-3 kanalın vidyolarını bitirip kafasında adam akıllı bi fikir toparlayıp yapmaya başlasın ve her takıldığı yerde birine sorup araştırsın cevabını bulamıyorsa inat edip bulsun, şuana kadar tek bir adam akıllı fikrim vardı, yazıyordum hata oluyordu tek tek araştırdım, önceden 5kb fazla yazamıyordum şimdi işin inceliklerini kavradım 25kb daha bitmemiş ve bittiğinde 1mb plugin olabilecek bi plugin yazıyorum bence tek tavsiye sıkılmamak sıkılınca bile devam etmek, sıkıntı içinde yazdığın kodu hiç unutmuyorsun.

P4RS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Araştırınca birçok kanal var ZombieGhostDev, SgtCaze gibi...

İlk başlarda bende senin gibi düşünüyordum ama bukkit api ninde java nın bir parçası olduğunu unutmamak lazım spigotta birçok developerle görüştüm hepsi javasız olmaz diyor, ezber yoluyla bir yere kadar gidersin fakat kendini geliştiremezsin, önce bir javanın temellerini atıp sonradan geçilmesi daha mantıklı

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Çevirisi yok mu bunların? :)
Araştırmadım. Büyük ihtimal yoktur, bu dersleri çevirmeye uğraşacak birisi olduğunu sanmıyorum. Yani ingilizce öğrenmek şart. Zaten bir kaç yabancı ders okuyunca türkçe derslere bakmıyorsunuz. Yabancı kaynakların anlatımı sahiden çok iyi.

LoudCloin

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Java yazmak biraz kafa karıştırıcı ve zaman ayırman lazım onu ögrenmek için fakat burası 'Türkiye' oldugu için malesef bunu yapan çok az kişi var :(

Centeglassered

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Java yazmak biraz kafa karıştırıcı ve zaman ayırman lazım onu ögrenmek için fakat burası 'Türkiye' oldugu için malesef bunu yapan çok az kişi var :(
Kafa karıştırıcı olan bilgisayarı anlamak. Sonra diller çerezlik :p Ben 20 saatte Java öğrendim. Tabi bunu 3 aya serpiştirmiştim o ayrı mesele. Zaman açıldıkça unutuyorsun.