java.net.sockettimeoutexception read timed out

beko401

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu konuyu açmadan önce aramalar yaptım ama sonuç alamadım.

Ben bukkit serveri kurdum, oyunsa normal giriyor hamaci açık oyuna girdikten bir süre sonra
Baglantı Kaybedildi "java.net.sockettimeoutexception read timed out "
hatası verip oyundan atıyor. Oyun açık kalıyor ama oyuna her girişe bu oluyor.

Sparta

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bu konuyu açmadan önce aramalar yaptım ama sonuç alamadım.

Ben bukkit serveri kurdum, oyunsa normal giriyor hamaci açık oyuna girdikten bir süre sonra
Baglantı Kaybedildi "java.net.sockettimeoutexception read timed out "
hatası verip oyundan atıyor. Oyun açık kalıyor ama oyuna her girişe bu oluyor.
Bilgisayarınızın özelliklerini ve başlatmak için kullandığınız.bat dosyasının içeriğini buraya yazarmısınız acaba? :)

beko401

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben bat ile başlatmıyorum, normla olarak java dosyasına tıklıyorum ve panel olarakta Pail pulginini kullanıyorum. Bu arada bu olay sadece bukkitte oluyor.

"Can't keep up did the system time change or is the server overloaded" hatası geliyor yani ramı çok aşırı yüklüyorum ama normal server açtığımda bu hata geliyor ama oyundan atmıyor. Bunu da eklemek isterim.

ACPI Çok işlemcili Bilgisayar
1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Intel Pentium 4 631, 3000 MHz (15 x 200)
Microsoft Windows XP Professional
Java 6

Bu bilgiler yeterlidir.

Bu arada bazen kırılan bir şey gelmiyor yada geç geliyor bazende yerine yenisi geliyor. Bunun sebebi ne olabilir (Op veya online mod ile alakası yok)

Sparta

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Ben bat ile başlatmıyorum, normla olarak java dosyasına tıklıyorum ve panel olarakta Pail pulginini kullanıyorum. Bu arada bu olay sadece bukkitte oluyor.

"Can't keep up did the system time change or is the server overloaded" hatası geliyor yani ramı çok aşırı yüklüyorum ama normal server açtığımda bu hata geliyor ama oyundan atmıyor. Bunu da eklemek isterim.

ACPI Çok işlemcili Bilgisayar
1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Intel Pentium 4 631, 3000 MHz (15 x 200)
Microsoft Windows XP Professional
Java 6

Bu bilgiler yeterlidir.

Bu arada bazen kırılan bir şey gelmiyor yada geç geliyor bazende yerine yenisi geliyor. Bunun sebebi ne olabilir (Op veya online mod ile alakası yok)
Minecraft çok ram isteyen bir oyun ve dolayısıyla bukkit'de çok ram isteyen bir sunucu modülü. Üzgünüm ancak 1024mb Ram Çok düşük, Kırılan şeyler olayı ise ram çok düşük olduğundan lag'a girmesi. Can't Keep Up hatasıda yetersiz ram olduğundan veriliyor. Size tavsiyem kendi bilgisayarınıza bukkit kurmamanız.

beko401

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Cevabınız için teşekkürler. Peki bana bir Bukkit yüklenmiş Cent Os sunucudaki ram'in ve Windows XP PC'deki ramin en normal düzeyde ne kadar olması gerektiğini de söyleyebilirmisiniz rica etsem.

Sparta

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Cevabınız için teşekkürler. Peki bana bir Bukkit yüklenmiş Cent Os sunucudaki ram'in ve Windows XP PC'deki ramin en normal düzeyde ne kadar olması gerektiğini de söyleyebilirmisiniz rica etsem.
Windows 300-400mb yediğinden en az 1024mb ram, CentOS 20-40mb yediğinden 256mb :)

Size şöyle bir MAX. Player Listesi Çıkartabilirim VPSler için:
1024mb Ram = 24 Kişi
2048mb Ram = 36 Kişi
3072mb Ram = 48 Kişi
4096mb Ram = 64 Kişi

hafsanur

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
ya arkadaşlar nasıl engelleyebilirim :/
:'(

hafsanur

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
bunu nasıl engelleyebilirim :) bi anlatın ya :):oops: :pray::roflmao:

destroyerburak

Marangoz
En iyi cevaplar
0
aynı sorun bende de başladı world editle arena yapıyordum sorun çıktı sonra her girdiğimde oldu

beko401

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hatayı engellemenin yolu ramde, ram yüksekse bu hatayı vermez. Nekadar oyuncu varsa okadar ram lazım. ben 1 gb ile en fazla 1+2 kişi taşıdım. Sorunun cevabı büyük ihtimalle bu ...