İzmir Fay Hattı Kırılırsa Ne Olur ?

AvNitro

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
page_izmirde-depreme-karsi-hendek-projesi-fay-hatti-boyle-belirlenecek_898987995.jpg

Evet arkadaşlar bu harita izmir fay hattının merkez haritasıdır.Bügün sizlere izmir fay hattı parçalanırsa ne olur ? onu değerlendirceğim.
Kötü Durumlar
@ard Arda deplemler yaşanır. Değeleri 4.5 5.1 6.1 .7.2 artabilir.Hiç belli olmaz.
@izmirr ikiye ayrılır.Çok büyük sarsıntı geçiririz. (Allah Korusun)
@Binalar her şey dayanmaz.Yıkılır.
Yapılacak önlemler.
@Evinizdeyseniz deprem çok şiddetli ise kafanızı koruyacak bir yere girin.Yatak altı Koltuk altı pencelerden uzak durun.
@Eğer evden çıkabilecek durumunuz varsa hemen yakınlarınızı toplayıp.Felaket bölgelerine doğru ilerleyin.
@Deprem çantanızı hazır tutun.İçersinde 2 tane yedek pil.Bir tane fener yardım kiti iğne agrı kesici sargı bezi olsun.Olmazsa ağrı kesici olsun.
@Sakın asönsölere binmeyiniz.
Deprem Süreleri
1 hafta ard arda bu deplemler yaşanacaktır.Çünkü İzmir fay hattında patlama olmuştur.2 hafta sonra depremden iz kalmayabilir.Dikkat lütfen haber siteleri vb açıklama sitelerini okuyunuz bilgi edininiz

ALLAH Yardımcınız Olsun.Allah Korusun.Allah yakınlarınıza sağlık huzur mutluluk versin.Dualarım sizinle

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
Amin, birde İzmir'in en büyük kısmını kapsayan Karşıyaka ilçesinde oturuyorum, o da acı verici :'/

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
kırılmış olur konuyu okumaya gerek yok

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Şimdi fay hattı kırılma ihtimali mi var orayı tam anlayamadım. Bende İzmir de sahile yakın bir yerde yaşıyorum. Depremlerin sadece bir tanesini hissettim (sayılır) oda uyurken olduğu için galiba. Geçen sene hissetmiştim en son.

AvNitro

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şimdi fay hattı kırılma ihtimali mi var orayı tam anlayamadım. Bende İzmir de sahile yakın bir yerde yaşıyorum. Depremlerin sadece bir tanesini hissettim (sayılır) oda uyurken olduğu için galiba. Geçen sene hissetmiştim en son.
ihtimali var.Bu hissetiklerimiz gerçek deprem değil.gerçek deprem binaları sarsacak kadar güçlü olursa o gerçek depremdir.

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
konu ciddiymiş umarım kırılmaz

AvNitro

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam 5.5 oldu daha ne olsun, Allah korusun inşallah olmaz.
Bizim burası o kadar sallanmadı.Ne kadar şiddetli oldugunu görmedim.Bu deprem öncü deprem yani biraz daha etkisi zayıf deprem Allaha şükür ki ölen ve yaralılan olmadı inşallah olmazda.Ama en büyük deprem marmara depremidi.İşte o deprem denilebilecek kadar büyüktü.

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
12 senemi manisada geçirdim ama tam deprem olduğu zaman ben gittim. Depremi görmeyi çok isterdim ama neyse en azından canımız ve bilgisayarımız kurtuldu :D

GolcuOsman

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Amin, Yanlış hatırlamıyorsam İtalyada deprem 2 gün önceden haber verilmişti, Marmara'ya da böyle bir sistem yapılmış diye duydum İnşallah doğrudur

JaXck

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Açıkçası son zamanlarda Türkiye gerçekten büyük bir risk altında. Özellikle İstanbul depremi gerçekleştiği zaman Türkiye'nin en büyük ve maddi gelir kaynaklarından biri çökerse gerçekten büyük bir sıkıntıya girecek Türkiye. Özellikle bu kadar düzensiz bir düzene sahip iken okullarda deprem olduğu zaman boş alanlara gitmelisiniz taktiği de fos çıkacak. Neden diye sorarsanız oralar artık AVM.

Özetlemek gerekirse belki 100 yıl belki 10 yıl belki 10 gün. Ama gerçekten Türkiye bu depremler yüzünden ağır darbeler alabilir. Bunu ileride göreceğiz. şu an yapmamız gereken bu durumlarda çıkabileceğimiz en az zararla çıkabilmek. Gerekirse deprem bölgelerinden uzaklaşmalıyız. şu an gerçekten sıkıntılı...

GolcuOsman

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkçası son zamanlarda Türkiye gerçekten büyük bir risk altında. Özellikle İstanbul depremi gerçekleştiği zaman Türkiye'nin en büyük ve maddi gelir kaynaklarından biri çökerse gerçekten büyük bir sıkıntıya girecek Türkiye. Özellikle bu kadar düzensiz bir düzene sahip iken okullarda deprem olduğu zaman boş alanlara gitmelisiniz taktiği de fos çıkacak. Neden diye sorarsanız oralar artık AVM.

Özetlemek gerekirse belki 100 yıl belki 10 yıl belki 10 gün. Ama gerçekten Türkiye bu depremler yüzünden ağır darbeler alabilir. Bunu ileride göreceğiz. şu an yapmamız gereken bu durumlarda çıkabileceğimiz en az zararla çıkabilmek. Gerekirse deprem bölgelerinden uzaklaşmalıyız. şu an gerçekten sıkıntılı...
Kaderden Kaçılmaz kardeşim