İpim değişiyor :(

Türkiye'nin Başkenti Nedir ?

• Ankara

Kullanılan: 4 80.0%
  • Ankara

Kullanılan: 4 80.0%
  • Ankara

Kullanılan: 5 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
  • Anket kapatılmış .

McRonion

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar ben bir server kurdum. serverime bir adam çağırdım. bir süre sonra atıldı ve daha giremedi. bende internete ip adresim yazdım. ip adresime bakınca değiştiğini gördüm. değişmesini nasıl önleyebilirim ?

SORUN ÇÖZÜLDÜ.

Son düzenleme:

DarkWarriorTR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Modemin ısınmasından dolayı otomatik resetlediği içini IP'in değişiyor.Sanırsam Ptt,Türk Telekom gibi kurumlara başvurarak sabit hâle getirebiliyoruz.

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İp statik mi dinamik mi dikkat et:)

ByCooky

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Isınmasıyla alakası yok. Modemin kapanıp açıldığı zaman ip adresin değişir. Kapatmadığını düşünüyorsan ya elektrikler kesilmiştir ya da sigorta atmıştır. Sana tavsiyem NoİP veya dot.tk den bir domain alıp sunucunu bir alt domaine bağlaman. Örneğin sunucunun ip adresi sunucuadi.tk veya sunucuadi.ddns.net olacak. Biz de bu işlere böyle başladık ve şu an Türkiye'nin en iyi sunucularından biriyiz. Başarılar..

Quesky

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Isınmasıyla alakası yok. Modemin kapanıp açıldığı zaman ip adresin değişir. Kapatmadığını düşünüyorsan ya elektrikler kesilmiştir ya da sigorta atmıştır. Sana tavsiyem NoİP veya dot.tk den bir domain alıp sunucunu bir alt domaine bağlaman. Örneğin sunucunun ip adresi sunucuadi.tk veya sunucuadi.ddns.net olacak. Biz de bu işlere böyle başladık ve şu an Türkiye'nin en iyi sunucularından biriyiz. Başarılar..
Bende bunu yazmıştım ama sadece soru cevabini önerini de yazmısşsın :)

McRonion

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Olabilir. Bazen internet gidip geliyor

TheRedstoneEngineer

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Modem hat ile bağlandığı anda otomatik olarak bir IP adresi alır. Doğal olarak kapanıp açıldığı zaman IP adresin değişecektir. Eğer IP adresinin değişmesini istemiyorsan ISP'ne (servis sağlayıcın, mesela TTNet) başvurup statik IP adresi alabilirsin. Tabi eğer IP adresin değişmezse IP ban yediğin zaman vpn ya da proxy dışında başka şansın olmaz.