Hosting Hakkında Yardım

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar yakın zamanda hosting işlerine bayilikle girmeyi düşünüyorum genel olarak hizmetini vermeyi düşündüğümüz şeyler oyun sunucuları ve domain hizmetleri vs
bir süredir araştırıyorum fakat toplama bilgilerle cacığa döndü iyice beynim tam sağlam bir kaynak lazım yada bu konu hakkında tecrübesi veya bilgisi olan biri varsa şu aşşağıda yazacaklarıma cevap verirse gerçekten çok minettar olurum.

Öncelikle işlerime oyun sunucuları kiralamaktan başlamak istiyorum bu konu hakkında az çok tecrübem var dolayısıyla en uygun bölüm bu geldi başlangıç olarak oyun sunucuları için vps satışı yaparsam paylaşımlı sunucu haline geliyormuş sanırsam yani bir vds yi bir kaç kişiye paylaştırabilirim diye biliyorum kısacası derdimi anlatacak olursam oyun sunucusu satıcılığı yapmak istiyorum binevi bayilik de olabilir bu işlere nerden girmeliyim nasıl başlamalıyım bir vds ye olduğu gibi bir oyun sunucusu kurabilirmiyim ( bundan kastım mesela sunucu windows 7 buna direk bir oyun sunucusu kurabilirmiyim ) yada ek olarak bir sistem vb kurmammı gerekli başlangıç için şahıs firması kurmak zorundamıyım ? bu sorularımı cevaplayan ve okuyan herkese teşekkür ederim iyi forumlar.

@UmmetEmin @Berk @onuraygntrr @bgencacat @hacii_ @Minecraftplayerr

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
En basitinden şöyle diyim vds'yi paylaştırmayı düşünüyorsan işin biraz zor.
Sağlam bir alıcı çevren yoksa hiç girme derim ayriyetten mevcut firmalar yaptıkları işi kolay gösteriyor olabilirler, fakat değil.

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Bu iş için para çok önemli, sağdan soldan almış olduğun vds ve dedicated'ler ile işini profesyonelce yapamazsın. İlk önce bir marka tescil belgesi alıcaksın, ondan sonra faaliyet belgesi, vergi levhası, ys no, gibi belgeler almalısın bu işin resmi kısmı. Daha sonra ne satmak istiyorsun ona karar vermelisin(tabi belgeleri almadan önce sunucular hazır olmalı), oyun server, ses sunucusu ve hosting işlerine gireceksen FİREWALL kesinlikle şart! yoksa sattığın sunuculara bir botnet bir dos atarlar pıt diye hemen düşer sonra müşteriyle uğraş dur. Bide nulled yazılımlar kullanmamalısın, aksi takdirde müşterilerinin hesaplarını riske atarsın sistemin hacklenir. Bu işlere girerken iyi düşün bir kere karar ver.

Greyder

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sen hele bi' 18'ini gör, ondan sonra düşün bence bunları...
Para lazım para, öyle kulaktan duyma şey ile olucak bir iş değil bu. Kolay olsa herkes açar değil mi, fazla olmadığına göre; zormuş.
Şimdi hiç girişme böyle işe, ver paranı al makineni; kur sunucunu.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
basitçe söyleyim bu çok olay ve ucz bir iş değil ..
Farkındayım şu an bilgi edinme aşamasındayım. Masraflar vs karşılayacak şahıs bulunmakta.
Sen hele bi' 18'ini gör, ondan sonra düşün bence bunları...
Para lazım para, öyle kulaktan duyma şey ile olucak bir iş değil bu. Kolay olsa herkes açar değil mi, fazla olmadığına göre; zormuş.
Şimdi hiç girişme böyle işe, ver paranı al makineni; kur sunucunu.
Sorduğum soruyla alakan yok ise cevaplamamanı tavsiye ederim Mehmet.
En basitinden şöyle diyim vds'yi paylaştırmayı düşünüyorsan işin biraz zor.
Sağlam bir alıcı çevren yoksa hiç girme derim ayriyetten mevcut firmalar yaptıkları işi kolay gösteriyor olabilirler, fakat değil.
Kolay olmadığını cidden biliyorum bu konu hakkında yaklaşık 1 yıldır falan araştırıyorum üni ye başlamadan önce bilişim sektöründe bir işe girmeyi düşünüyorum bir büyüğümün tavsiyesi olarak kendi işimi açacaksam lise den sonra veya üniden sonra açmamı önerdi böylelikle iflas gibi bir durum olursa zararım düşük olsun, ayretten alıcı çevrem olmayabilir fakat bu bulamayacağım anlamınada gelmiyor sonuçta büyük olan şirketler pıt diye ortaya çıkmadılar değilmi ? işlerine verdikleri önem ile büyüdüklerini düşünüyorum.
Bu iş için para çok önemli, sağdan soldan almış olduğun vds ve dedicated'ler ile işini profesyonelce yapamazsın. İlk önce bir marka tescil belgesi alıcaksın, ondan sonra faaliyet belgesi, vergi levhası, ys no, gibi belgeler almalısın bu işin resmi kısmı. Daha sonra ne satmak istiyorsun ona karar vermelisin(tabi belgeleri almadan önce sunucular hazır olmalı), oyun server, ses sunucusu ve hosting işlerine gireceksen FİREWALL kesinlikle şart! yoksa sattığın sunuculara bir botnet bir dos atarlar pıt diye hemen düşer sonra müşteriyle uğraş dur. Bide nulled yazılımlar kullanmamalısın, aksi takdirde müşterilerinin hesaplarını riske atarsın sistemin hacklenir. Bu işlere girerken iyi düşün bir kere karar ver.
Konuyla %100 alakadar olarak sen birtek mesaj atmışssın teşekkür ederim öncelikle öncelikle bayilik olarak almayı düşünüyorum onun üzerinden küçük işler vb bahsettiğin belgeleri asıl açacak kişi alıcak kendisi grafik işleriyle uğraşıyor bilişim sektöründe birşeyler yapmak istiyor artık haliyle halen gelişmekte ve önü tamamiyle açık bir sektör ve üstte bahsettiğim gibi lise bittikten sonra şirketi kurma aşamasına geçmeyi düşünüyorum kararımıda verdiğimi düşünüyorum bana uyan tek iş bu.

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Skype'dan konuşabiliriz az çok bilgim var. (Yaşım 15)

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Farkındayım şu an bilgi edinme aşamasındayım. Masraflar vs karşılayacak şahıs bulunmakta.

Sorduğum soruyla alakan yok ise cevaplamamanı tavsiye ederim Mehmet.

Kolay olmadığını cidden biliyorum bu konu hakkında yaklaşık 1 yıldır falan araştırıyorum üni ye başlamadan önce bilişim sektöründe bir işe girmeyi düşünüyorum bir büyüğümün tavsiyesi olarak kendi işimi açacaksam lise den sonra veya üniden sonra açmamı önerdi böylelikle iflas gibi bir durum olursa zararım düşük olsun, ayretten alıcı çevrem olmayabilir fakat bu bulamayacağım anlamınada gelmiyor sonuçta büyük olan şirketler pıt diye ortaya çıkmadılar değilmi ? işlerine verdikleri önem ile büyüdüklerini düşünüyorum.

Konuyla %100 alakadar olarak sen birtek mesaj atmışssın teşekkür ederim öncelikle öncelikle bayilik olarak almayı düşünüyorum onun üzerinden küçük işler vb bahsettiğin belgeleri asıl açacak kişi alıcak kendisi grafik işleriyle uğraşıyor bilişim sektöründe birşeyler yapmak istiyor artık haliyle halen gelişmekte ve önü tamamiyle açık bir sektör ve üstte bahsettiğim gibi lise bittikten sonra şirketi kurma aşamasına geçmeyi düşünüyorum kararımıda verdiğimi düşünüyorum bana uyan tek iş bu.
Bayilik içinde belge olayı geçerli. Sonuçta bir firma kuruyorsun, peki kurduktan sonrasını hiç düşündünmü? Firman tutmadı battın ne olacak? Bunlarıda düşünmelisin. Yerinde olsam bunlarla hiç uğraşmam, bir platform seçerim o platforma yonelik programlama dilini öğrenirim. Unutma yazılımcı bir şey kaybetmez. Yaptığı yazılımlar tutmasa bile o dalda tecrübe edinir.

HobbitNetwork

mc.hobbitcraft.net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Multicraft diye paylaştırma olayı var , nitrado paneline benzer bir şey bunu kullanabilirsin. Yok vds yapıcam diyor isen , 32 GB dedicated Xeon-E5 İslemci Türkiye lokasyon bir sunucu bul 8-10 kişiye böl. Bana sorarsan Multicraft en mantıklısı.