Herturlu yardim edilir istek script yapilir

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Cliente müdahale edebilmesi için Clientinde buna uyarlı yazılması lazım, yani Minecraft'ı kodlarını düzenlemeden bunu yapmaları imkansız.[DOUBLEPOST=1435776037,1435775950][/DOUBLEPOST]
Cliente müdahale edebilmesi için Clientinde buna uyarlı yazılması lazım, yani Minecraft'ı kodlarını düzenlemeden bunu yapmaları imkansız.
1.9 için boyle bir sistem yapilacagini duydum yani server ile client arasında köprü olusturcaklar yeni kodlamada.
hatta Tweet in birinde "This update will be very end of hacks" yazıyordu
tabii ki de başka yollarını bulurlar.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
1.9 için boyle bir sistem yapilacagini duydum yani server ile client arasında köprü olusturcaklar yeni kodlamada.
hatta Tweet in birinde "This update will be very end of hacks" yazıyordu
tabii ki de başka yollarını bulurlar.
Eğer öyle bir şey olursa cidden kimse hile yapamaz, ve böyle bir şeyin yapılması takdirde aynı mod yazar gibi eklenti yazılabilir ve oyuna olmayan şeyler eklenebilir ki bu kadar da yapacaklarını pek sanmıyorum :D

bakkalmarket7

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
tüm blockların kırıldığında drops ları cancel lıycan sonra adama o blocktan ne düşmesini istiyorsan onu drop lıycan ayrıca skript cirizens a bağlamak için yan eklenti gerekiyor
o kolay ama onu servet enchisi de var . yapana kadar öldük daha kolay 1 yol

Krumb069

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Eğer öyle bir şey olursa cidden kimse hile yapamaz, ve böyle bir şeyin yapılması takdirde aynı mod yazar gibi eklenti yazılabilir ve oyuna olmayan şeyler eklenebilir ki bu kadar da yapacaklarını pek sanmıyorum :D
Sponge'nin siteside yazıyor en azından oyuncuların forge ile girmesi şart olacak

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Sponge'nin siteside yazıyor
Açıkçası bilemem ama böyle bir şey için hem şu ankinden farklı bir Client ve Server modülü gerek. Eğer Client'i geliştirmezlerse olacak şeyin modlu bir sunucuya modsuz girmekten farkı olmayacaktır, hatalar ve buglar meydana gelecek hatta belki hiç girmeyecektir.

Krumb069

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Açıkçası bilemem ama böyle bir şey için hem şu ankinden farklı bir Client ve Server modülü gerek. Eğer Client'i geliştirmezlerse olacak şeyin modlu bir sunucuya modsuz girmekten farkı olmayacaktır, hatalar ve buglar meydana gelecek hatta belki hiç girmeyecektir.
Forge ile girmeleri şart olacak sanırım fakat forge için de hackler var :/

tree

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
spout eski güncelleme en son ne zaman geldi ki :/

Rosenrot

LAGOMORPHA
En iyi cevaplar
0
Forge değil özel bir şey hazırlamaları gerek :D
Yapildiginda skriptte spongeye update edilecek ve ayni şekilde dokumani kullanarak server/client karisimi skriptler yazabilecegiz
ornegin yeni blok modeli mob modeli
GUI ler yapabilecegiz.

dedikleri gibi 1.9 u PvP updatesi yapacaklar yani yaninda 0 hack olması için o client ve server bridgesini ayarlayacaklar.
ki buda updatenin en iyi özelliği :)

Minecraft forumunda görmüştüm Mapping/Modding bölümünde
modderslara müjde diye :D
Modderslar artik forge modlarini port etmeye baslarlar.

İnşallah olur bekliyoruz bakalim.