Herobrine Nedir ? Detaylarıyla

Redstone_İnventer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Herobrine Kimdir
Herobrine ilk kez Minecraft'ın alpha versiyonunda görüldüğü iddia edilen mob.
Telaffuz edilişi: Heyrobrayn :D (komik oldu fakat Minecraft Wiki böyle söylüyor ve emin değilim :)).

Görünüşü

Basit bir şekilde Steve gibi görünür fakat karanlıkta parlayan beyaz gözleri vardır.

Davranışları
Kendisi tam bir psikopattır. Madencidir. Notch'un ölen kardeşi adına yaptığı mob olduğu söylenir. Hayalet gibidir. Genellikle oyuncuları öldürür. Oyuna zamanla mineshaftlar, strongholdlar ve bir kaç ürkütücü şey gelinceeeee oyuncular dedi ki Notch gerçekten bunu yaptı ! Ayrıca kendisi aşırı nadir kazma tutar. Yani genellikle alet kullanmaz.

Hareket Yolları
Değerli psikopatımız genelikle sislerde görünür. Çok nadir yürür ve atlar. Genellikle sizi izler ve izlerken genellikle kollarını size doğru uzatır.

Kızdırırsanız Enderman gibi ışınlanmadığına inanılır. Tam tersine o psikopat sizi öldürmek için yürür.

Kendisinin daha uçamadığı görülmüştür. Kendisinin kayarak hareket edebileceği düşünülür. Yani hareket etmeden sisin arkasına saklanabilir.

Kendisinin minecart, boat veya nether portal kullanıp kullanamadığı bilinmemektedir. Yalnız bir hayalet gibi ulaşım için farklı yolları olduğu düşünülür.

Varyasyonları

Tam amaçları bilinmemektedir. Fakat 2 davranış biçimi görülmektedir.

Sinsi mod: Yaklaşıldığında kaybolur. Bunun internette dolaşan Slenderman adlı yaratıktan türetildiği söylenir ki; oyuna sonradan gelen Enderman'nın ondan esinlenildiği bilinmektedir.

İntikamcı mod: Hırsızdır. Sizi tuzaklara çeker veya doğrudan tuzağa düşürür sonra ise eşyalarınızı çalar.

Ya Görürsek Ne Yapmalıyız ?
Oyunu silin. Yeniden başlayın. Savelerinizi yedeklemeden tamamen .minecraft'ı silin.

Sen Gördün mü ?
Soner abinin dediği gibi "Beyler yaşamadığınız şey yalan diye bir şey yok," .Yani bende görmedim fakat bu kadar yüzlerce belki gören olduğunu öğrendiğimde inanmaya başladım.

Kökenleri ve Popülerliği:
Psikopatımız tam bir mimardır. Kendi uzun 2 blok yüksekliğinde tüneller gibi rastgele yapılar oluşturur. Evinizi yakar. Kendisi ayrıca cobblestonedan redstone torch ile aydınlatılmış yeraltında zindan türü yapılar yapar.

İlk görüşü çok önemlidir ki niyeti hareketi v.b yönleri öğrenilmiştir. Oyuncu haritasına baktığında piramitler ve tüneller görmüştür.

Ardından bir troll broadcastta küçük bir aldatmaca yaptı. İzleyicileri önce bir oyuncu ile kandırdı ve ardından bu resme yönlendirdi. Bu sayede popülerliği bayağı arttı.

Bu livestream popülerliği iyice arttırdı. Oyuncu bir lav alanında Herobrine'ı gördü ve sadece kurtulmak için koşmaya başladı. Kurtulduğunda livestream 10 dakika durdu. Sonrasında ise Herobrine gitmişti.

Değerli troll yayın gittiğinde eşiyle konuştuğu duyuldu ve ardından trollük başladı ! İzleyicilere oyunun crash verdiğini gösterdi. Tabii ki tek amacı trololololololol. Daha sonra önceki spoilerda gösterdiğim 2. resme yönlendirdi oyuncuları.

O zamandan beri Herobrine merakı insanlarda tavan yapmıştır. İnsanlar mapler, modlar ve çeşitli yapılar yapmışlardır.

Markus Alexej Persson Adlı Troll ve Kötü Sonuçları

Arkadaşın biri Brine adlı kardeşini anmak için yaptığı mob söylentisi için benim kardeşim dediği ve buradan çıktığını söylemişti ki ben buna inanmıyorum.

Neyse bu trollün gerçek trollükleri minecraft.net'de bulunan yenilik sayfasında 2 kere Removed Herobrine yazmak, çeşitli update v.b şeylerde Herobrine resmi koymak ve Twitter'da millete eklenecek demektir. Aslında Removed Herobrine tam yalan değildir. Minecraft 1.5'de falan G tuşuna basılınca gelen sen vurmadıkça saldırmayan Human adlı moblar vardı. Yinede trollük trollüktür. en son trollüğü 1.2.5 güncellemesinde yazdığı Removed all ghost entities under the command of Lord Herobrine yazısıdır :). Türkçesi Lord Herobrine'nın emrindeki tüm hayalet varlıklar kaldırıldı :)

Twitter Mesajı:

Türkçe:

RavenBurga: O gerçekten oyun içi varlık mı yoksa successful_troll.swf mi ? :)
Notch: Gerçek değil =) Ama yakında olabilir. :D

Kastedilen: Geçen sene ki Minecon'da Notch gizli cuma güncellemesinde geleceğini doğruladı ! Ancak yine resmi olarak geleceği bildirilmedi. Yani olabilir veya olmayabilir.

IRC Konuşmaları

12:25 Kizzycocoa [...] is there any confirmation on his upcoming existence in MC?
12:27 Notch i have no plans of adding herobrine as is, but I do like the rumors, haha

Türkçe:

12:25 Kizzycocoa [...] Yakında Minecraft'a geleceği hakkında herhangi bir onay var mı ?
12:27 Notch Herobrine'ı eklemek gibi bir planımız yok, fakat söylentiler gibi yapacağım, haha

Kastedilen: Çözemedim.

8:09 ** Oct 20th Kizzycocoa [...] the entire community is getting frustrated by the hero-spam
8:56 ** Oct 20th Notch i have no plans of adding herobrine.

Türkçe:

8:09 ** Oct 20th Kizzycocoa [...] Bütün herkes hero-spam tarafından hayal kırıklığına uğradı.
8:56 ** Oct 20th Notch Herobrine'ı eklemek için bir planım yok.

Kastedilen: Benim planım yok diyor. Diğer yönetim üyelerini atlamış. Size güveniyoruz Jeb ve Jon !

Kaynak: http://www.secret-forest.net/showthread.php?tid=40265
Yazan: Redstone veya buradaki Redstone_Inventer.

enesarda

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ve herobirneye inananlar konu açtikca cevap verilmedi..SONN!

Redstone_İnventer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Biraz mantıklı düşün insan. Bu ilk ortaya çıktığında söylentiyi başlatan aaaaa herobrine diye bi mob uydurayım korksun beyinsizler mi dedi ? bir kişi bir günde bütün bunları uydurup hemen ünlü edemez. Bunu düşünemiyorsunuz. Ben görmedim mi görmedim öyleyse sorun yoktur diyerek geçilemez bu mesele.

Life Hunter

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
herobrine nı ben gördüm.benim teorim notch herobrine nı oyuna şaka olsun diye atdı ve gizem olsun diye herobrine gerçek değil felan diyor.Yani bunların hepsi notch un bir şakası o kadar

Redstone_İnventer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu olaya bu kadar inanılmasının bir nedeni de bu zaten. Başta anlatılanlara göre kimse inanmamış fakat oyuna strongholdlari mineshaftlar, korkunç moblar v.b gelince daha çok ilgi toplamış.

GuestOyuncu

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Beyler ben gördüm ama cracked minecraftta yani eğer minecrafttınız premiumsa herobrine ı görmessiniz.Ama benim ve arkadaşım gibi cracked ise ve gidip biz gibi öküzcesine evinizi içinden fantezik fantezik sesler çıkan bir mağaranın yanına :cool: (bu arada mağaranın önünde göl vardı evi oraya inşa ettik)kurarsanız ve bi anda 'ananı o neydi lan beyaz bir şeyler gördüm' dersiniz ve sonra manyak manyak sesler duymaya başladığınızda ve uyandığınızda evinizin önünde bizim gibi redstone torch varsa haritayı silersiniz güzel kardeşlerim benimm:D

destroyerburak

Marangoz
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar serverde yer altında bir yazı gördüm gidip baktığımda herobrine vardı taba bastım ama herobrine yok bune la?

Nowaytr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
abi herobrine olsa muhakkat birileri görüp ss felan alırdı yani keşke olsada kapışsak:) yani ben olmadığına inanıyorum ki yok zaten :)

dengen2002

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Sizler yok diyosunuz ama ben dungeon'a girdiğimde yanıma ışınlanıp bana bi vurdu,daha ilk seferde geberdim!Üstelik te canım o sırada FULL ken!!!:eek:

dengen2002

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben onu gördüm,canım tamerikaen bir vuruşta gebertti beni.Unutmadan mod felan da yüklü değildi,versiyonunu hatırlasam yazardım.
Always Watching HEROBRİN!!!.jpg
O,Seni İzliyor!Ondan bir kaçış yok!

dengen2002

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben onu gördüm,mod yüklü değildi.ama Sürümünü hatırlamıyorum.çok oldu.
Always Watching HEROBRİN!!!.jpg
Unutma,Kurtuluşun yok!!!!!!!