Yardım Her türlü soruna videolu cevap ! Soruları burda toplayalım

DoganSavran

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yapma lütfen yükleniyor bir videoda adam normal animal bikes modunu yükledi arkadaşlarıyla hamachi üzerinde oynadı.
Minecraft jarına forge mi ne attı ama yapamadım ben bide sana sordum o yüzden kuruluyor.
Serveri tekkit mi ne yapmam lazım söyle lütfen adam ne güzel arkadaşlarıyla çatır çatır çatıştı :mad::cry:
Kardeşim o bukkit server değil, normal jarlı server.Nereden biliyorsun bukkit olduğunu ? Ayrıca evet bir yolu var ama bende tam olarak bilmiyorum.

Dash789

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merrhaba arkadaşlar, bir map yapıyorum. Karşımda bir kişi varmış gibi chatten yani ''T'' tuşuna bastığımızda ve yazı yazıp ''Enter''e bastığımızda yazı çıkıyor ya, işte oraya nasıl yazı ekleyebilirim? Yazılar otomatik çıkacaktır.
Örneğin: Bir eve girdim ve alttan şunların geçmesini istiyorum. Yazılar otomatik çıkacaktır.
Osvaldo: Nasılsın Ahbap?
Micheal: İyiyim sen nasılsın?

Gibi... Yardım ederseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.

jurassıc

Marangoz
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar bad video card drivers şeklinde bir hata alıyorum game booster3 ü kurdum güncelleme yapıcaktım ancak hiçbir güncellemeye ihtiyaç yok diyor nasıl kurtulabilirim hatadan?

DoganSavran

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merrhaba arkadaşlar, bir map yapıyorum. Karşımda bir kişi varmış gibi chatten yani ''T'' tuşuna bastığımızda ve yazı yazıp ''Enter''e bastığımızda yazı çıkıyor ya, işte oraya nasıl yazı ekleyebilirim? Yazılar otomatik çıkacaktır.
Örneğin: Bir eve girdim ve alttan şunların geçmesini istiyorum. Yazılar otomatik çıkacaktır.

Anlamadım :D

DoganSavran

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar bad video card drivers şeklinde bir hata alıyorum game booster3 ü kurdum güncelleme yapıcaktım ancak hiçbir güncellemeye ihtiyaç yok diyor nasıl kurtulabilirim hatadan?

Ya ekran kartın yetmiyor, yada gidip sitesinden güncellemen lazım.

Silin

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

Command block ile ayarlarsın command bloğuda pressur plate'e bağlarsın içeri girince yazılar çıkar tabi uzun sürer ama biraz araştır command block ile daha güzel şeyler çıkıyor.Mesela command block'un içine say Merhaba yazarsan
Pressur plate'e bastığında merhaba der.

DoganSavran

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
kullandığım işletim sistemi windows 8 acaba o yüzden mi minecraft çalışmıyor eğer o yüzden ise ne yapmam gerekir?

Olabilir, emin değilim ama öyle bir olasılık var ve eğer öyleyse w8 için çıkana kadar beklemen gerekli ama sanmıyorum.

DoganSavran

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Minecraft'ım bir world oluştururken crash veriyor shutting down internal server diyip. Crash raporu:
Kod:
---- Minecraft Crash Report ----
Kod:
// This doesn't make any sense!

Time: 21.02.2013 15:09
Description: Ticking entity

java.lang.NoSuchMethodError: codechicken.core.PacketCustom.<init>(Ljava/lang/String;I)V
    at soaryn.xycraft.world.block.TileCrystal.l(TileCrystal.java:36)
    at iq.b(EntityPlayerMP.java:446)
    at iq.j_(EntityPlayerMP.java:269)
    at yc.a(World.java:2295)
    at in.a(WorldServer.java:647)
    at yc.g(World.java:2257)
    at yc.h(World.java:2103)
    at in.h(WorldServer.java:516)
    at net.minecraft.server.MinecraftServer.r(MinecraftServer.java:679)
    at net.minecraft.server.MinecraftServer.q(MinecraftServer.java:598)
    at bdz.q(IntegratedServer.java:159)
    at net.minecraft.server.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:497)
    at fy.run(SourceFile:849)

A detailed walkthrough of the error, its code path and all known details is as follows:
---------------------------------------------------------------------------------------

-- Head --
Stacktrace:
    at soaryn.xycraft.world.block.TileCrystal.l(TileCrystal.java:36)
    at iq.b(EntityPlayerMP.java:446)
    at iq.j_(EntityPlayerMP.java:269)
    at yc.a(World.java:2295)
    at in.a(WorldServer.java:647)
    at yc.g(World.java:2257)

-- Entity being ticked --
Details:
    Entity Type: null (iq)
    Entity ID: 61
    Name: zekibilgin
    Exact location: 174,50, 69,62, -254,50
    Block location: World: (174,69,-255), Chunk: (at 14,4,1 in 10,-16; contains blocks 160,0,-256 to 175,255,-241), Region: (0,-1; contains chunks 0,-32 to 31,-1, blocks 0,0,-512 to 511,255,-1)
    Momentum: 0,00, 0,00, 0,00
Stacktrace:
    at yc.h(World.java:2103)
    at in.h(WorldServer.java:516)

-- Affected level --
Details:
    Level name: New World
    All players: 1 total; [iq['zekibilgin'/61, l='New World', x=174,50, y=69,62, z=-254,50]]
    Chunk stats: ServerChunkCache: 630 Drop: 0
    Level seed: 5522138382554860611
    Level generator: ID 00 - default, ver 1. Features enabled: true
    Level generator options:
    Level spawn location: World: (169,64,-248), Chunk: (at 9,4,8 in 10,-16; contains blocks 160,0,-256 to 175,255,-241), Region: (0,-1; contains chunks 0,-32 to 31,-1, blocks 0,0,-512 to 511,255,-1)
    Level time: 12 game time, 12 day time
    Level dimension: 0
    Level storage version: 0x04ABD - Anvil
    Level weather: Rain time: 62766 (now: false), thunder time: 176261 (now: false)
    Level game mode: Game mode: survival (ID 0). Hardcore: false. Cheats: false
Stacktrace:
    at net.minecraft.server.MinecraftServer.r(MinecraftServer.java:679)
    at net.minecraft.server.MinecraftServer.q(MinecraftServer.java:598)
    at bdz.q(IntegratedServer.java:159)
    at net.minecraft.server.MinecraftServer.run(MinecraftServer.java:497)
    at fy.run(SourceFile:849)

-- System Details --
Details:
    Minecraft Version: 1.4.6
    Operating System: Windows 7 (x86) version 6.1
    Java Version: 1.7.0_13, Oracle Corporation
    Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
    Memory: 281183304 bytes (268 MB) / 519110656 bytes (495 MB) up to 1037959168 bytes (989 MB)
    JVM Flags: 2 total; -Xms512m -Xmx1024m
    AABB Pool Size: 598 (33488 bytes; 0 MB) allocated, 598 (33488 bytes; 0 MB) used
    Suspicious classes: FML and Forge are installed
    IntCache: cache: 2, tcache: 0, allocated: 1, tallocated: 63
    FML: MCP v7.25 FML v4.6.17.515 Minecraft Forge 6.5.0.489 Optifine OptiFine_1.4.6_HD_U_A3 50 mods loaded, 50 mods active
    mcp [Minecraft Coder Pack] (minecraft.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    FML [Forge Mod Loader] (coremods) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    Forge [Minecraft Forge] (coremods) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    CodeChickenCore [CodeChicken Core] (coremods) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    NotEnoughItems [Not Enough Items] (coremods) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    AsgardShield_Core [AsgardShield] (1.4.6AsgardShield_Core_v1.1.3Forge.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    mod_ReiMinimap [mod_ReiMinimap] ([1.4.6]ReiMinimap_v3.2_06.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    IC2 [IndustrialCraft 2] (industrialcraft-2_1.112.170-lf.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    AdvancedMachines [IC2 Advanced Machines Addon] (AdvancedMachines_1.4.6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    BuildCraft|Core [BuildCraft] (buildcraft-A-3.3.0.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    BuildCraft|Builders [BC Builders] (buildcraft-A-3.3.0.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    BuildCraft|Energy [BC Energy] (buildcraft-A-3.3.0.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    BuildCraft|Factory [BC Factory] (buildcraft-A-3.3.0.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    BuildCraft|Transport [BC Transport] (buildcraft-A-3.3.0.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    BuildCraft|Silicon [BC Silicon] (buildcraft-A-3.3.0.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    ComputerCraft [ComputerCraft] (ComputerCraft1.48.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    CCTurtle [ComputerCraft Turtles] (ComputerCraft1.48.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    EE3 [Equivalent Exchange 3] (ee3-universal-pre1e.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    EnderStorage [EnderStorage] (EnderStorage 1.4.1.1.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    factorization [Factorization] (Factorization-0.7.10.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    mod_InvTweaks [Inventory Tweaks] (InventoryTweaks_1.46.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    IronChest [Iron Chest] (ironchest-universal-1.4.6-4.5.2.207.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    AdvancedSolarPanel [Advanced Solar Panels] (mod_AdvancedSolarPanels_3_3_2.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    GraviSuite [Gravitation Suite] (mod_zGraviSuite_1_6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    Mystcraft [Mystcraft] (mystcraft-uni-1.4.6-0.9.5.00.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    ObsidiPlates [Obsidian Pressure Plates] (obsidiplates-universal-1.2.0.3.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    PortalGun [Portal Gun] (PortalGun1.4.7v2.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    Railcraft [Railcraft] (Railcraft_1.4.6-6.12.1.0.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerCore [RedPower] (RedPowerCore-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerBase [RP Base] (RedPowerCore-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerMachine [RP Machine] (RedPowerMechanical-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerCompat [RP Compat] (RedPowerCompat-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerWiring [RP Wiring] (RedPowerDigital-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerLogic [RP Logic] (RedPowerDigital-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerLighting [RP Lighting] (RedPowerDigital-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerWorld [RP World] (RedPowerMechanical-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    RedPowerControl [RP Control] (RedPowerMechanical-2.0pr6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    SoulShards [SoulShards] (SoulShards-v1.26-universal.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    StevesCarts [Steve's Carts] (StevesCarts2.0.0.a40.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    Thaumcraft [Thaumcraft] (Thaumcraft3.0.1c.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    ThermalExpansion [Thermal Expansion] (ThermalExpansion-2.1.6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    ThermalExpansion|Factory [Factory] (ThermalExpansion-2.1.6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    ThermalExpansion|Energy [Energy] (ThermalExpansion-2.1.6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    ThermalExpansion|Transport [Transport] (ThermalExpansion-2.1.6.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    TC [Traincraft] (Traincraft-3.1.13_010.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    weaponmod [Balkon's WeaponMod] (Weaponmod.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    WR-CBE|Core [WR-CBE Core] (WR-CBE Core 1.3.2.8.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    WR-CBE|Addons [WR-CBE Addons] (WR-CBE Addons 1.3.2.8.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    WR-CBE|RedPower [WR-CBE RedPower] (WR-CBE RedPower 1.3.2.8.jar) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    XyCraft [XyCraft] (xycraft-universal-1.4.6-0.9.44.zip) Unloaded->Constructed->Pre-initialized->Initialized->Post-initialized->Available->Available->Available
    Profiler Position: N/A (disabled)
    Vec3 Pool Size: 84 (4704 bytes; 0 MB) allocated, 78 (4368 bytes; 0 MB) used
    Player Count: 1 / 8; [iq['zekibilgin'/61, l='New World', x=174,50, y=69,62, z=-254,50]]
    Type: Integrated Server (map_client.txt)
    Is Modded: Definitely; Client brand changed to 'forge,fml'

Modların çakışıyor, hepsini tek tek yükle hangileri çakışıyor anlarsın. Tahminen Redpower

Creepers

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yabancı serverlere girerken bad login hatası alıyorum çzüm söle ltfen :(