Hazır Forge'lu Minecraft / Hazır Forge'lu + Pluginli Server / Shaders ve daha fazlası

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar ben bi tane modpaketi yaptım hatta adı dod's modpack aratırsanız çıkar. İsterseniz de indirin içinde gayet güzel modlar vardır. İndirdikten sonra oyun penceresi açılınca forge bir kurulum yapıyor. O sırada görülen hata çıkıyor.
Mavi linke basınca 404 not found diyor ancak ben bu sorunu çözmeyi buldum. Mods klasörünün içindeki 1.7.10 klasörünün içine http://www.mediafire.com/download/pxxdu4uhqp1djbd/MrTJPCore-1.0.9.18-universal.jar linkteki dosyayı atınca düzeliyor. Ancak asıl sorduğum şey bunun tıpkı techniche modpaketi indirirken modların otomatik gelmesi gibi yapamıyormuyuz? Şahsen ben dropboxa yüklemeden önce modpack.jar ın içindeki modsa 1.7.10 diye klasör açıp içine koydum. Ancak olmadı (zaten modpaketinin şuanki hali o). Bunu neden soruyorum, çünkü arkadaşlarımla serverde (kendi açtığım) oynamak için onların da o sorunu çözmesi gerekiyor. Ve maalesef fazla bilgisayar bilgisinin olmadığı arkadaşlarım olduğu için genelde yükletirken çok zorlanıyorum ve zaman alıyor. Bu sadece arkadaşlarım için geçerli değil. Bu hatayla modpaketimi indiren herkes karşılaşıyor. Şimdiden teşekkürler. (Orada dediği gibi mods klasörüne atın diyor. Onu denersem olur mu?)
Hata şu kardeşim Artık hangi mod istiyor bilmiyorum ama bu eklentiyi gerektriyor amma ve lakin modun indirme linkinde bi hata meydana gelmiş ve bu yüzden manuel olarak indirmeni istiyor anladiğim kadariyla modpaketini technice yüklemişsin nasil yapildiğindan emin değilim ama mods klasörüne bunuda eklersen sorun çözülür muhtemelen yada diğer bi seçenek benim launcherimi indir (konunun başinda) modlari istediğin gibi ayarla mediafireye upload et arkadaşlarina indirmelerini söle .minecrafta atmalari yeterli olcaktir Not: İndirdiğin dosyanin içindeki minecraft.exe yide upload et !!

Wattkit

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
modpackler ile ilgili değilde shader modu ile ilgili bir sorunum var nasıl kurarsam kurayım crash veriyor optifine ekliyorum glsl shadersi kuruyorum tüm shaderpacklerini denedim ama girerken hep crash verdi ! driverlerı güncellemeyi yada minecraftı nvidiayla çalıştırmayı bile denedim ! ama neden hayla girerken inat edip hayla aynı crashi veriyor ? skydaz installerleri ile bile kurdum !

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
modpackler ile ilgili değilde shader modu ile ilgili bir sorunum var nasıl kurarsam kurayım crash veriyor optifine ekliyorum glsl shadersi kuruyorum tüm shaderpacklerini denedim ama girerken hep crash verdi ! driverlerı güncellemeyi yada minecraftı nvidiayla çalıştırmayı bile denedim ! ama neden hayla girerken inat edip hayla aynı crashi veriyor ? skydaz installerleri ile bile kurdum !
skype = murattnt

furquan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
peki o zaman.Ama güzel moddur karışık olsada.

Ashan

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
CrazyCraft mod paketi açılmıyor finishing upda takılıyor ram verdim 7 gb ama halen aynı

saov

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
lahuncing yazıyo ama açılmıyo

Eziz

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhaba
Merhaba arkadaşlar yıllardır forge ve minecraft' la uğraşıyorum. Kendime güveniyorum, bu yüzden bu konuyu açma gereği duydum :). Her türlü mod paketi isteklerinizi bekliyorum !!. Hata da olur benim için sorun değil yardim ederim :)

Tamamen tek başıma editlediğim Minecraft launcher crash riski neredeyse 0 tek bir nedenden crash verir oda modun yan modunu yüklemediğiniz için Link =

http://www.mediafire.com/download/52dn577pmp11y1b/Minecraft.rar

Not= Launcher 2gb ram yemeye ayarlıdır. 3gb'dan daha az ramınız varsa lütfen şu işlemle yediği ramı düşürün
Minecraft.exe aç > Edit Profile > orda en altta JVM Arguments'teki -Xmx2G kısmını bulun > ordaki 2G sayısını değiştirerek ramını arttırıp düşürebilirsiniz örnek= -Xmx1G yani 1GB ram yicek. Yine olmadı ??? = JVM Arguments teki tiki kaldırın ( büyük bi paket yaparsaniz crash yeme riskiniz var )

Hem MOD Hemde PLUGİN yüklene bilen server !! =
[Beceremezseniz konuya mesaj atin 2dk da yapiyim :)]

Link= http://www.mediafire.com/download/vog7vdceapv001n/bukkit_ _forge_1.7.10_server.rar

Neden bukadar zor bir kod kullaniyoruz ? = basit kodlarla 2gb ve daha fazla ram verince hata oluşuyor üzgünüm biraz uraşicaksiniz başlatmak için :D (Benlik değil minecraftla alakali bir durum)

OPTİFİNE + SHADERS KOLAY KURULUM =
1- Yukaridan hazirladiğim .minecrafti indirin
2- Gerisi hazirladiğim dosyada yaziyor (çok basit)

link = http://www.mediafire.com/download/cpd3038hpvv5ql8/Shaders optifine.rar

Hatalar ve çözümleri =

1- Sanırsam en çok yapilan hata bu 64 bit pc ye 32 bit java yüklemek hemen bu linkten indirebilirsiniz 64 bit uyumlu javayi :)

Link = Tüm İşletim Sistemleri İçin Java Yazılımını İndirme

2- Java 8 sorunu, bu dosyayı mods klasörüne atarsanız java 8 ilede problemsiz oynayabilirsiniz

Link = http://ftb.cursecdn.com/FTB2/maven/...x/legacyjavafixer/1.0/legacyjavafixer-1.0.jar
bu launcherin alternatifi varmı varsa verebilirmisin mesela drive google da olur

Eziz

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
mediafire çalışmadıda bende