Hayatta Kalma / Bahçıvanlık

Bence:

• Yeni Başlayanlara Yararlı.

Kullanılan: 6 54.5%
  • Yeni Başlayanlara Yararlı Değil.

Kullanılan: 5 45.5%

• Kullanılan toplam oy
    11

TimeOfTheBlood

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba yeni başlayan arkadaşlar,

Sizin için en basit şekilde nasıl çok meyve alacağımızı göstereceğim ( Bunun gibi/benzer bir sistem yapılmış olabilir). Amacımız tarlasını toplamaktan bıkanlara geliyor :) . Ayrıca bu sistemi istediğiniz kadar büyütebilirsiniz ama benden demesi tohumları dikmek çok zahmetli :) .

Bir Görünüş:

Amacımız kısa sürede yüzlerce meyve (Buğday, havuç, patates vb.) elde etmek.

Suyun 8 blok gittiğini biliyoruz, eğer su 7 blok gidip bir blok aşağı inerse ne olur? tekrar 8 blok ilerler.
Bunu kullanarak bir suyla sınırsız bir yol çiziyoruz ve bu su önünde bulunan tohumlarımızı biçiyor.
Unutmayın ki su verimli toprağı verimsiz toprağa dönüştürmüyor.
Biraz masraflı oluyor fakat bu kadar meyve için bence hiçbir şey :) .
Ve meyvelerimizin düştüğü son yer:

Huniler yardımıyla sandığımıza meyvelerimiz doluyor fakat burada bloklardan kaynaklanan bir hatadan dolayı her dönemeçte biraz meyve kalıyor. Tekrar tohumları dikmek için gittiğinizde onları da alabilirsiniz :)
Yaklaşık 3 katlı yaptığımız sistemden elde ettiğimiz meyve:

9 x 64 = 576 :)

Umarım Yardımcı Olabilmişimdir.
Harita:

Zorin

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Gayet iyi. Minecraft'la bağımı kesmeseydim yapabilirdim.
Güzel icat.

Arrow

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
zaten bu cok bilinen bir sistem + patates meyve değil sebzedir.

TimeOfTheBlood

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0

TimeOfTheBlood

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bencede bilinen bir sistem bu + ekilen meyve yok

Arkadaşım ben bilinen sistem diye parantez içinde ek bir açıklama yaptım yazımı okuyup yorum yaparsan daha iyi anlaşabiliriz ayrıca ekilen meyve yok ne demek ? Ben meyveyi orada alınan ürün, mahsul olarak anlattım ...

Faredevriii

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Böyle redstone devlerini otomatik farmları filan youtube'a ne yazarak bulabiliriz
minecraft automatic farm filan yazıyorum hep eski sürümlerden çıkıyor ve ingilizce
anlatıldığı için hiçbirşey anlamıyorum aşırı karışık devreler

TimeOfTheBlood

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Böyle redstone devlerini otomatik farmları filan youtube'a ne yazarak bulabiliriz
minecraft automatic farm filan yazıyorum hep eski sürümlerden çıkıyor ve ingilizce
anlatıldığı için hiçbirşey anlamıyorum aşırı karışık devreler
Basit, kullanışlı bir sistem dediğim gibi bunun gibi/benzeri/aynısı yapılmış olabilir.

Drag422

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşım ben bilinen sistem diye parantez içinde ek bir açıklama yaptım yazımı okuyup yorum yaparsan daha iyi anlaşabiliriz ayrıca ekilen meyve yok ne demek ? Ben meyveyi orada alınan ürün, mahsul olarak anlattım ...
arkadaşım meyveler ekilmediği için ağaçta yetiştiği için verdiğin yöntem meyvelerde işe yaramaz diyorum işte (aslında meyveler toprakda yetişmez desem daha doğru olurmuş .s )
neyse tartışmayalım şimdi .s