-]<=Hamachi Bukkit Server Kurma=>[-

ZekiKos

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar bu gün sizlere hamachi ile bukkit server kurmayı öğreteceğim. Neyse lafı fazla uzatmadan konuya geçeyim.
1 ADIM: CraftBukkit adlı jarı indirmemiz gerekiyor. LINK:http://dl.bukkit.org/downloads/craftbukkit/
2 ADIM: Ondan sonra craftbukkit'i bir klasöre atıyor ve çift tıklıyoruz biraz bekledikten sonra dosyalar geliyor.
3 ADIM:Başlat.bat dosyası oluşturmamız gerekiyor. Onun için bir adet not defteri açalım ve içine şunu yazalım :
JAVA 7-32 Bit
@Echo OFF
SET BINDIR=%-dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar craftbukkit.jar
PAUSE
JAVA 7-64 bit
@Echo OFF
SET BINDIR=%-dp0
CD /D "%BINDIR%"
"%ProgramFiles(x86)%\Java\jre7\bin\java.exe" -Xmx1024M -Xms1024M -jar craftbukkit.jar
PAUSE

Bunları yazdıktan sonra farklı kaydet diyip adını söyle koyuyoruz. başlat.bat
4 ADIM: Ve sonra başlat.bat adında bir dosya oluşuyor ve onada çift tık yaparak açıyoruz.
5 ADIM: Done yazısı çıktığında konsola "stop" yazıyoruz.
6 ADIM: Ardından server proprtesie di sanırım adını tam yazamadım işte ona gelip online mode: true diye bir yer var onu false yapın ardından hamachideki IP4 adresinizi koyalayın ve proporties defterindeki IP kısmına yapıştırın ve başlat.bat'e çift tık yaparak serveri açın.
7 ADIM: Ve ardından hamachi IP4 adresini minecraft'a yapıştırn yenileyin ve serveriniz hazır.
Iyi Forumlar...
Bilmeyenler için anlattım eğer yararlı olduysa beğenmeyi unutmayın. :D