[Haber] Kuzey İrlanda'da okullara bedava Minecraft dağıtılacak!

ImSolo

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bundan sonra minecraft hakkında duydugum ve gördüğüm haberleri burada paylaşacagım bu haberlerden hemen haberdar olmak için "Minecraft Genel" Kısmına girerek yada forum hesap profılımden paylastıgım her habırın linki olcak ordan'da bakabilirsiniz. Umarım Yasak değildir ve Haberci olarak alınırım :) Başlıyalım.!

Kuzey İrlanda'da okulara bedava MİNECRAFT dağıtılacak!
Türkiye'de yasaklanmak istenen oyun eğitim amaçlı kullanılacak
Türkiye'de "şiddet içerdiği" gerekçesiyle yasaklanması düşünülen popüler oyun Minecraft Kuzey İrlanda'da eğitim amaçlı kullanılacak.

Dijital gelişimi destekleme kuruluşu CultureTECH, Kültür-Sanat Bakanlığı'nın desteğiyle Kuzey İrlanda genelindeki 200 ortaokul ve 30 kütüphaneye, Minecraft'ın eğitim versiyonu MinecraftEdu dağıtacak. Okullara ve kütüphanelere bedava indirme kodu sağlanacak.

Çocukların Minecraft'ta çalışma konusunda cidden hevesli olduğuna dikkat çeken CultureTECH CEO'su Mark Nagurski "Bu hevesi, yaratıcılığı ve enerjiyi doğru kullanırsanız ciddi bir eğitim potansiyeli elde ediyorsunuz. Minecraft'ın bir diğer avantajı ise paylaşımın kolay olması. Eğer bir öğretmen Minecraft üzerinden tarih anlatmak için etkili bir yöntem bulursa bunu hemen diğer öğretmenler de kullanabilir" diye konuştu.

2011 yılında piyasaya çıkan ve 60 milyon adetten fazla bir satış rakamına ulaşan Minecraft, giderek daha çok eğitim amaçlı kullanılıyor. Piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonra Finlandiya ve ABD'li girişimciler TeacherGaming şirketini kurarak oyunun eğitim versiyonu olan MinecraftEdu'yu geliştirdi. TeacherGaming MinecraftEdu'nun dünyada 3 binden fazla öğretmen tarafından kullanıldığını belirtiyor.

2013 yılında İsveç'te bir okul Minecraft'ı müfredata sokarak zorunlu hale getirdi. Aynı yıl Google da Spyridon Michalakis firmasına işbirliğine giderek, çocuklara Minecraft'ı kullanarak kuantum mekaniğini öğretmek için Craft'ı yarattı.

Minecraft'ın eğitim potansiyeli piyasaya çıktığı anda fark edilse de Kuzey İrlanda oyunu eğitim sistemine bu kadar kapsamlı bir şekilde entegre eden ilk ülke olacak.

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bizdede oyunu yasaklasınlar.

Shrike

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Kendi aramızda oynadığımız minecraft var 1.9 Yarın ekle skypedan atayım ipyi yarın gelir oynarsın hem arkadaşlarda var . Claim ve Authme Plugın var sadece
Premium olmasına rağmen bıraktım ama istersen steam ekleyebilirsin. :)

AzePvP

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Survival gamesde ogretmenleriyle team ihanet yapacaklar sonra ogretmen chate yazacaki ihanet yapan okuldan atilir

xXDavcerXx

damnant quod non intelligunt.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Survival gamesde ogretmenleriyle team ihanet yapacaklar sonra ogretmen chate yazacaki ihanet yapan okuldan atilir
HahaHa. cidden iyi bir amaç için kullanmayı anlatıyor sen ihanet falan diyorsun (konuşamıyorum :( )