Görüşürüz Gidiyorum/Benimle Bağlantı Kurmak İsiteyen Gelsin

Kedupela

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki bu insanlara nasil konularda spam yapmamayi, ust uste konu acmamayi, kurallara uymayi, forumda kufurlu tartisma cikarmamayi ogretecegiz? En onemlisi emege saygiyi nasil ogretecegiz? Ben emege saygida yaptiklari kusurlari gordukce sinirleniyorum. Belki sizin kadar sabirli biri degilim ama builderlar kadar pluginerlar da bir o kadar haksizliga ugradigini dusunuyorum. Ve benim icin sinir suydu. Insanlarin pluginler ile ilgili sorularini cevaplamak icin sunucu yonetimi bolumunde doslasirken bir konuya rastladim-adi %99 konun ki gibi acil yardim idi.-. Konun acilma nedeni ise su: Acan kullanici bir serverde pluginer olarak gorev yapacakmis ve bir servere basvurmus. Serverin sahibi kullanicidan pluginelr ile ilgili bir kac soru sormus. Ve bu kullanici bilemedigi icin bize sormaya karar vermis. Ve altina da sunu yazmis: "Lutfen cok acilll! Eger cevaplamazsaniz serverci beni servere pluginci olaraka almayacak!!!". Artik siz dusunun. Tabi builderlada da buyuk bir emek hirsizligi ve emege saygisizlik var malesef. Hatta bir konuda gecen baktigim yapiyi kopyalayip havuz ekleyip sunan bir kullanici bile gordum. Sizin cok iyi bir mimar oldugunuzu biliyorum hatta Minecraft Sevrerinin haritasinda da rol aliyorsunuz yanlis bilmiyorsam. Yanlisim varsa duzeltin. Ve siz emeginizin karsiligini aldiginizi dusuyordunuz sanirsam. Sanirim bir konusmamiz olmustu. Tabi diger mimar kullanicimiz ile de yapmis olabilirim. Ben ise su an degerimi bilen ciddi bir serverde maasli olarak calisiyorum. Ama iyi bir mimarin hakki cogu zaman yeniyor. Benim anilarim umrunuzda olmayabilir belki ama; bir gun bir servere yetki ayarlarina yardim icin gitmistim ve server daha yapim asamasindaydi. Mimari da goruyordum. Mimar ne WE ne de WG biliyor. Taslari elleri ile koyarak WG ledigini soyluyordu. WG leri kontrol ettigimde hic bir alanin WG lenmedigini gormustum. Yazimi uzun tuttum biraz ama son olarak soylemek istedigim su. Benim yapmak istedigim bir ogretme sistemi degil benim yaptigim cezalandirma ve hatadan ders cikarmalarini saglama. Katilmayan tabi ki olabilir. Hatta olmali da eger dusunce ozgurlugumuz varsa -en azindan oyle deniyor.- her yerde konusabilmeli fikrimizide soylemeliyiz insanlar boyle bir tartismayi her zman kavgaya tercih etmeli.

Doğruyu doğru yoldan göstererek, sabırla tekrar tekrar tekerrür ederek, iyiliği ödüllendirerek. Doğruyu doğru yoldan göstermedikçe göstermenin ne anlamı var ki? İnsanlar ölmesin diye insanları öldürmekten pek bir farkı yok bunun. Bu insanların hayatta ilgiye ihtiyacı var, yalnızlar veyahut yalnız olduklarını düşünüyor. Hatırlatmak isterim biz niye düşünce özgürlüğüne sahibizde onlar olamasınlar? Niye en iyi mimar, pluginci olduklarını düşünemesinler?

Garip Cazza144 İle Bizim Yazımız Birden SİLİNMİŞ....
Peki bu insanlara nasil konularda spam yapmamayi, ust uste konu acmamayi, kurallara uymayi, forumda kufurlu tartisma cikarmamayi ogretecegiz? En onemlisi emege saygiyi nasil ogretecegiz? Ben emege saygida yaptiklari kusurlari gordukce sinirleniyorum. Belki sizin kadar sabirli biri degilim ama builderlar kadar pluginerlar da bir o kadar haksizliga ugradigini dusunuyorum. Ve benim icin sinir suydu. Insanlarin pluginler ile ilgili sorularini cevaplamak icin sunucu yonetimi bolumunde doslasirken bir konuya rastladim-adi %99 konun ki gibi acil yardim idi.-. Konun acilma nedeni ise su: Acan kullanici bir serverde pluginer olarak gorev yapacakmis ve bir servere basvurmus. Serverin sahibi kullanicidan pluginelr ile ilgili bir kac soru sormus. Ve bu kullanici bilemedigi icin bize sormaya karar vermis. Ve altina da sunu yazmis: "Lutfen cok acilll! Eger cevaplamazsaniz serverci beni servere pluginci olaraka almayacak!!!". Artik siz dusunun. Tabi builderlada da buyuk bir emek hirsizligi ve emege saygisizlik var malesef. Hatta bir konuda gecen baktigim yapiyi kopyalayip havuz ekleyip sunan bir kullanici bile gordum. Sizin cok iyi bir mimar oldugunuzu biliyorum hatta Minecraft Sevrerinin haritasinda da rol aliyorsunuz yanlis bilmiyorsam. Yanlisim varsa duzeltin. Ve siz emeginizin karsiligini aldiginizi dusuyordunuz sanirsam. Sanirim bir konusmamiz olmustu. Tabi diger mimar kullanicimiz ile de yapmis olabilirim. Ben ise su an degerimi bilen ciddi bir serverde maasli olarak calisiyorum. Ama iyi bir mimarin hakki cogu zaman yeniyor. Benim anilarim umrunuzda olmayabilir belki ama; bir gun bir servere yetki ayarlarina yardim icin gitmistim ve server daha yapim asamasindaydi. Mimari da goruyordum. Mimar ne WE ne de WG biliyor. Taslari elleri ile koyarak WG ledigini soyluyordu. WG leri kontrol ettigimde hic bir alanin WG lenmedigini gormustum. Yazimi uzun tuttum biraz ama son olarak soylemek istedigim su. Benim yapmak istedigim bir ogretme sistemi degil benim yaptigim cezalandirma ve hatadan ders cikarmalarini saglama. Katilmayan tabi ki olabilir. Hatta olmali da eger dusunce ozgurlugumuz varsa -en azindan oyle deniyor.- her yerde konusabilmeli fikrimizide soylemeliyiz insanlar boyle bir tartismayi her zman kavgaya tercih etmeli.
Şunu Okuyun Şunu Okuyun Forumda Seviye Düştüğünü HErkes Kabul Ederken Sen Beni Kötülüyorsun Bu İşte Bir Pışt Lık Yokmu?

Türkiyenin %50lisnin seçtiği iyi bir partimi? Dünyanın sevdiği Amerika iyi bir devlet mi? Neredeyse bütün dünyanın kabul ettiği kapitalizm sistemi iyi bir sistem mi? Bir fikrin çoğunluk tarafından kabul edilmesi onun doğru olduğunu göstermez sadece çoğunluğun kabul ettiğini gösterir.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Doğruyu doğru yoldan göstererek, sabırla tekrar tekrar tekerrür ederek, iyiliği ödüllendirerek. Doğruyu doğru yoldan göstermedikçe göstermenin ne anlamı var ki? İnsanlar ölmesin diye insanları öldürmekten pek bir farkı yok bunun. Bu insanların hayatta ilgiye ihtiyacı var, yalnızlar veyahut yalnız olduklarını düşünüyor. Hatırlatmak isterim biz niye düşünce özgürlüğüne sahibizde onlar olamasınlar? Niye en iyi mimar, pluginci olduklarını düşünemesinler?
Dudurulana kadar adam oldurecegini belirten birini durdurman gerekir ki daha fazla adam oldurmesin. Ama bu durdurmak ile oldurmegi kastetmiyorum. Sadece birazcik dusunmesini saglamak ya da cezalandirildigi taktirde bunun bir yanlis oldugunu anlamasini saglamak. 150.000 uye vardi sanirim bunun 25.000 zaten girmiyordur. 25.000 de bu kurallara uymayanlardin disinda ise kalan 100.000 kisi. Her birine tek tek anlatsan bile kurallara uymayacak 90.000 kisi cikar icinden. Bu 90.000 nasil ogrenebilir ki emege saygiyi?(Sayilara cok takilmanizi istemem. Anlatmak istedigim duzeltmeye calisanlarin sorun cikaranlardan cok daha az olmasi.) Iyi bir sey yapsalar odullendirebiliriz de ama yapmiyorlarsa nasil odullendirebiliriz. Yanlis oldugunu soylediginde sana kufrediyorsa nasil ogretebilirsin? Hayatimda duymadigim kufurleri ozel mesaj olarak atanlar var."Tamam sen kucuksun ve benim gorevim sana agabeylik yapip bazi seyleri ogretmek." dediginde ayni sekilde kufurlu ve hakaret icerikli mesajlar atanlar var? Yani gercekten nasil ogretecegiz? Ve tabi ki dusunsunler ama baskalarinin hakkini yemeden. Herkes "ben iyiyim.", "ben guzelim." diyebilir ama "ben senden daha iyiyim", "Ben senden daha guzelim" demesi bence hic hos degil. Aslind tam anlatmak istedigim bu degildi ama buradan da oraya cikabiliriz. Neyse.
Türkiyenin %50lisnin seçtiği iyi bir partimi? Dünyanın sevdiği Amerika iyi bir devlet mi? Neredeyse bütün dünyanın kabul ettiği kapitalizm sistemi iyi bir sistem mi? Bir fikrin çoğunluk tarafından kabul edilmesi onun doğru olduğunu göstermez sadece çoğunluğun kabul ettiğini gösterir.
Bu kismi cok sevdim :sırıtmak: Neyse. Ben su an forumu abiler basti demiyorum. Dedigim sey; artik forumda kurallara uymayan ve kimseyi de umursamayan kullanicilarin oldugu.

TheACT

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Konuda öyle yanıtlar var ki ben SBS'de toplasan böyle paragraf okumadım

Cazza144

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Yorumum birçok küfürden daha gereksiz olduğu için silinmiş olmalı.Çok yazık çok.Sizinkiler "facebook"da küfür edip akrabamdan biri görmesin diye silmeye benziyor.Neyse artık

Siz burda kurallara uyan adamların yorumlarını silip akıl vermeye çalışmasanız da gidip o dediğiniz insanlara yardım etmeye devam etseniz.Biz kurallara uyuyoruz sonra bize çatılıyor.Yorumlarımız siliniyor halbuki haklıyız da.Haksız bir yorum olduğunu sanmıyorum.Siz yöneticiyseniz yönetici gibi davranip kurallara uymayanlara gidin çatın ! Biz kurallara uyuyoruz ve bu konuda da bir sıkıntımız yok.Umarım dediğim insanlar kuralları okumaya çalışır.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Valla benim icin bir sorun yok biz sadece konusuyorduk. :D Ben hakkimin yendigini dusunmuyorum ve ben olaya sonradan karistigim icin Cazza144 adli kullanicinin mesajinida gormedim. Belki hakki yenen odur. Ama benim hakkimin yenildigini dusunmuyorum. Her fikir soylenebilmeli. Ama ben sadece 3 seye tahammul edemem: Ataturk'umuze, Turk milletine veya buyuklerimize yapilan saygisizliga, emege yapilan saygisizliga ve haksizliga. Tabi bu benim onlarin; dusunmesini, konusmasini engelleyecegim anlamina gelmiyor. Sadece biraz hararetli bir tartisma gecer.

Cazza144

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Peki benim yorumum GEREKSIZ yere HAKLI olduğum için mi silindi acaba ?
SIZ KUFURLERI GEREKSIZ KONULARI SILMEZSINIZ SIZE BATAN YORUMLARI SILERSINIZ O KADAR

Nasıl bir yetkilisiniz cidden !

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Önüne geçen ben gidiyorum diye konu açıyor arkadaş.Sonra niye konu kirliliği var diye söylenmeler.Sizin gidip gelmemeniz ne kadar sürerki?İşte sonra Mello gibi geri dönüp ara sıra yazı yazmıyormuyuz?kapatın şu konuyu arkadaş.

Cazza144

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
muhammed üye ilişkileri yeri burası

senin dediğine göre konu dışı niye açıldı ki ?

Kedupela

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki benim yorumum GEREKSIZ yere HAKLI olduğum için mi silindi acaba ?
SIZ KUFURLERI GEREKSIZ KONULARI SILMEZSINIZ SIZE BATAN YORUMLARI SILERSINIZ O KADAR

Nasıl bir yetkilisiniz cidden !

Gerçekten her hangi bir konunun bize "batma" olasılığı var mı ki?...

Cazza144

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Yorumun var olduğuna dayir her hangi bir kanıt var mı gerçekten?
Yuh diyorum başka bir şey demiyorum.Bana haber verilmeden yorumumu siliyorsunuz bi de kanıt varmı diye soruyorsunuz. Nasıl yetkilisiniz siz cidden ayrıca sizin sadece küp sanatına bakmanız gerekiyor degilmi ? Bizim buradaki yorumlarımızı kurallara uygun olduğu halde nasıl silersiniz sorarım size ? Siz sadece bizim haklı yorumlarımızı silin sadece !

Praetorian

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Beyler utanmasanız konuda din tartışmas çıkaracaksınız tamam adam gitti iyi güzel banane :D
Siz gelmiş burda tartışma yapıyorsunuz .? cidden wtf ?