General mobile gm5+ Vs Iphone 5S Vs Lg g 3&4

Hangi telefonu alıyım?

• General Mobile Gm 5+

Kullanılan: 4 30.8%
  • Iphone 5S

Kullanılan: 3 23.1%
  • Lg G 4

Kullanılan: 6 46.2%
  • Lg G 3

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    13

kaanyalova

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gereksiz Yazı
Gereksiz Yazı
Gereksiz Yazı
Arkadaşlar telefon almayı düşünüyorum 1000 tl civarı acaba hangisini alıcam diye düşünüyorum sizin de önerilerinizi almak isterim

Baktığımız telefonlar:
General Mobile Gm 5+
iPhone 5s
Lg G4
Lg G3

Hangisini alıyım oylamayla bana bildirirseniz sevinirim:alay:

Gereksiz Yazı

Gereksiz Yazı
Gereksiz Yazı

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
iPhone çöp, evde doğalgazın yoksa LG G4(g3 alma sakın), kaliteli bir telefon istiyorsan GM5+.
Ama yine LG G4 almanı öneririm adam gibi kullanırsan hiçbir sorun çıkarmaz. GM5+ biraz sıkıntılı.
Bir yeni modeli çıksın onu alırsın o da 1.200 lira civarında falan olur herhalde(tabi çıkarırlarsa).

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
g4 ve üstü lglerde ghost screen var söyleyeyim ama garantiye giderse g5 veya g5 se alırsın

Progr4mm3r

Running in the memes
En iyi cevaplar
0
GM 5+ 2 haftadır kullanıyorum, satın almadım, almayı da pek düşünmezdim ve hâlâ düşünmüyorum açıkçası, ancak bu süre zarfında elde ettiğim deneyimler şöyle,
- Fazla oyun ve program indirmedim. Ancak, internet - gps açıkken Pokemon GO oynadım, o zaman bile pili çok iyi dayanıyor. Diğer oynadığım birkaç oyun sırasında veya kullandığım birkaç uygulama boyunca pili beni yüzüstü bırakmadı. Teşekkür ederim bu pil ömrü için. Şu ana kadar kullandığım telefonlarda hiç pilin böyle gözle görülebilir açıdan dayandığını fark etmemiştim.
- Şarjı yavaş değil, USB giriş kablosu MicroUSB değil Type C telefon girişli, bu da demek oluyor ki arkası önü yok, telefona hangi ucunu sokarsan sok düz geliyor (Aynısı LG G5'te de mevcut).
- Android 6.0.1 Marshmellow sürümü yüklü, 7 Nougat bildirimleri de geliyor, çıkınca büyük ihtimalle kendini güncelleyecek. ***Buradan itibaren paragraf sonuna kadar Android 6.0.1 Marshmellow için yaptığım eleştri, telefonun büyük derecede alakası yok*** Ancak, bir Android 5 Lolipop (LG G3) kullanıcısı olarak Android 6 menüsünü beğenmedim. Galeri ve Müzik özellikleri kalkmış yerine Google'ın uygulamaları olan Play Music ve Photos (Play Müzik - Resimler) kullanmak zorundasın. Dosya gezgini ayarlarda gizlenmiş, ayrı bir dert. SD kartını ve telefon hafızanı kontrol etmeni istemiyorlar sanki. Uygulamalar menüsü çok garip, alttaki navigasyonda uygulamalar menüsü en ortada ve yerini değiştiremiyorsun. Radyo da eklenmemiş.
- MicroSIM kabul ediyor, en küçük boyuttaki SIM kartı, yani SIM kartın çerçeveli değilse kestirmek zorundasın. Kestirdikten sonra MicroSIM kabul etmeyen bir telefona SIM kartını takacaksan bir SIM kartına bir çerçeve koyup takabilirsin, çok da sıkıntı olmuyor.
- Kamerasını pek beğenmedim, belki sadece bir kere o da gece çekimi yapmaya çalıştığım içindi ama hayal kırıklığına uğrattı.
- Markası General Mobile, pek Android işletim sisteminde ileri gelen markalardan değil.
Karar yine de senin ancak piyasada daha güzel telefonların da olduğunu düşünüyorum. G4 ve G5 çıktıktan sonra G3'ü almak da biraz ters gelebilir; ancak güzel bir telefon, G3'ü ve G4'ü incele derim ben.

ThtrkmN

King of the Wild Hunt
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
  • Donanım performansı ve ekran olarak G3 ve G4 modelleri çok önde. Ben G3 kullanıcısıyım ve 6.0 güncellemesi ile telefon bir optimizasyon harikası oldu. Aynı şekilde G4 modelini hepsiburada sitesinden 5-6 tanıdığıma almayı tavsiye ettim. Herhangi bir ghost screen yada donanım hatası ile karşılaşmadık. İkiside son nesil 8xx snapdragon işlemciler barındırıyor.
  • Dayanıklılık konusunda ise G4 ekran yapısı sayesinde çok başarılı. Ekranın üzerine düşmemesi bir artı.
  • GM5+ tarafına gelirsek;
  • Tüm donanım ve teknik özellikleri iki modelin altında. Batarya,ısınma ve sade tasarımı GM5+ modelini öne çıkarıyor fakat bunun sebebi daha düşük performansa sahip snapdragon 6xx(617) kullanması.
  • GM5+ alırsan daha konforlu bir telefon sahibi olursun. Performansa ve dayanıklılığa önem veriyorsan G4(Oval yapıdan dolayı cepte taşımak eziyet), fiyat olraka biraz daha düşük ama yüksek performans verebilen bir telefon G3. Tabii modası geçti :D
Ayrıca hepsiburadadan ithalat garantili olarak daha ucuza alabilirsin. Kendim bir problem yaşamadım açıkçası.
iPhone 5S değerlendirmiyorum. Zira bunların gerisinde bir telefon. SE modeli şahane.

ZorinTRreborn

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
  • Donanım performansı ve ekran olarak G3 ve G4 modelleri çok önde. Ben G3 kullanıcısıyım ve 6.0 güncellemesi ile telefon bir optimizasyon harikası oldu. Aynı şekilde G4 modelini hepsiburada sitesinden 5-6 tanıdığıma almayı tavsiye ettim. Herhangi bir ghost screen yada donanım hatası ile karşılaşmadık. İkiside son nesil 8xx snapdragon işlemciler barındırıyor.
  • Dayanıklılık konusunda ise G4 ekran yapısı sayesinde çok başarılı. Ekranın üzerine düşmemesi bir artı.
  • GM5+ tarafına gelirsek;
  • Tüm donanım ve teknik özellikleri iki modelin altında. Batarya,ısınma ve sade tasarımı GM5+ modelini öne çıkarıyor fakat bunun sebebi daha düşük performansa sahip snapdragon 6xx(617) kullanması.
  • GM5+ alırsan daha konforlu bir telefon sahibi olursun. Performansa ve dayanıklılığa önem veriyorsan G4(Oval yapıdan dolayı cepte taşımak eziyet), fiyat olraka biraz daha düşük ama yüksek performans verebilen bir telefon G3. Tabii modası geçti :D
Ayrıca hepsiburadadan ithalat garantili olarak daha ucuza alabilirsin. Kendim bir problem yaşamadım açıkçası.
iPhone 5S değerlendirmiyorum. Zira bunların gerisinde bir telefon. SE modeli şahane.
SE de kötü bir telefon. Kamera(ön) rezalet 2.1 megapixel. Megapixel önemli değil ama cidden kötü çekiyor. Ağabeyimin arkadaşı almış, ondan biliyorum. En son nesil teknolojileri 3-4 yıl öncesinin kasasına sığdırmışlar bu güzel bir şey. Başarıdır bu. Ama hala kamera, ekran ve özellikle batarya konusunda Apple telefonları çağımızın gerisinde. Ben üç bin lira verip 1800mAh yerine biraz daha ucuz fiyata, daha fazla özellikle, daha iyi donanımla(A9 şu an en iyi çipset fakat Exynos da fena sayılmaz.)3600mAh almayı tercih ederim. Apple'ın kasasında 200 milyar dolar civarında bir para var ve hala bataryasını ve ekranını geliştirmedi. Ne zaman bunları düzeltirler ise, o zaman Samsung hayranlığını bırakıp Apple hayranlığın başlayacağım. Şüphesiz şu an telefon sektörünün en iyilerinin başında Samsung geliyor.

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
SE de kötü bir telefon. Kamera(ön) rezalet 2.1 megapixel. Megapixel önemli değil ama cidden kötü çekiyor. Ağabeyimin arkadaşı almış, ondan biliyorum. En son nesil teknolojileri 3-4 yıl öncesinin kasasına sığdırmışlar bu güzel bir şey. Başarıdır bu. Ama hala kamera, ekran ve özellikle batarya konusunda Apple telefonları çağımızın gerisinde. Ben üç bin lira verip 1800mAh yerine biraz daha ucuz fiyata, daha fazla özellikle, daha iyi donanımla(A9 şu an en iyi çipset fakat Exynos da fena sayılmaz.)3600mAh almayı tercih ederim. Apple'ın kasasında 200 milyar dolar civarında bir para var ve hala bataryasını ve ekranını geliştirmedi. Ne zaman bunları düzeltirler ise, o zaman Samsung hayranlığını bırakıp Apple hayranlığın başlayacağım. Şüphesiz şu an telefon sektörünün en iyilerinin başında Samsung geliyor.
Apple cihaz performans için alınmaz zaten ne olursa olsun sınırlayıcı bir işletim sistemi düşük donanım sadece isim

kaanyalova

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Samsung almayı fazla düşünmüyorum (haberiniz olsun)

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
G4 al anakartı yak serviste sana değişim verirler büyük ihtimal bir ay sonra g5'in olur bizzat kendim şahit oldum alan çok var.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
O listeden G4. Ek olarak Asus'a da bakabilirsiniz.

Progr4mm3r

Running in the memes
En iyi cevaplar
0
Bir Teknosa calisanindan ve bir forumdan Samsung'un Turkiye'ye gonderdigi telefonlarda islemci, ekran veya pil uclusunden birini normal uretimlerinden daha dusuk bir modelle gonderdigini duymustum, dogrulugu hakkinda cok emin degilim.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Evet, Samsung genellikle işlemcilerde yapıyor onu.

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Exynos işlemcileri düşük görmeyin performans konusunda snapdragonla yarışır son modelleri.Tek sıkıntısı farketmezsiniz ama benchmarklarda exynos web performansında, snapdragon oyunda iyidir