Gelin birlikte sunucu açalım.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Yaz geliyor, çocuklar sokağa, gençler spora gidiyor. Bizim oyuncu kitlemiz ise her zamanki gibi sunucu arıyor.
Ben SonOyuncu yöneticilerinden IRFN, SonOyuncu'dan bağımsız olacak şekilde, siz oyuncuların istekleri doğrultusunda bir sunucu açmayı planlıyorum.
Bu öyle büyük bir sunucu olmayacağından, herkesin her istediği eklentiyi kodlayacak değilim, bu konu altında uzun uzun tartışacağız, anketler yapacağız, birlikte karar vereceğiz. Siz isteyeceksiniz, onu kodlayacağız. Sunucu alfa, beta ve release aşamalarından geçecektir. Bu nedenle her aşamada gelişmelerden haberdar olabileceksiniz.

Öncelikle sunucunun 1.8.x ve 1.9.x olacağını belirterek, hangi sunucu tipine yönleneceğimizi soruyorum.
Soru: Sunucu uzun soluklu oyunlardan mı oluşsun, minigamelerden mi? Cevaba aklınızdaki sunucu tipini ve nedenini yazın lütfen.
Örnek cevaplar:
1) Uzun soluklu olsun, ilk faction açılsın Türkiye'de Faction çok seviliyor.
2) Minigamelerden oluşsun, ilk olarak **** minigame açılsın.

NOTLAR:

1-Sunucu tamamen bitene kadar hatalar olacaktır.
2-Konu yanlış yerde açılmış ise yöneticiler taşıyabilir.
3-Konu tartışmaya açıktır. Konuyla ilgili her türlü görüş önemlidir.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkcası mod'lu olmasindan yanayim ben. Mod'lu derken adam akilli teknik mod'lari kastediyorum. Hem hilelere karşi etkili olur (forge ile girmeleri gerekicek ve bir şekilde hile yapsalar bile lazer silahiyla sağ tik yapmak pek bir işe yaramaz). Hem de eğlenceli olur yani, türklerin hiçbir mod'lu sunucusu yok.

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Açıkcası mod'lu olmasindan yanayim ben. Mod'lu derken adam akilli teknik mod'lari kastediyorum. Hem hilelere karşi etkili olur (forge ile girmeleri gerekicek ve bir şekilde hile yapsalar bile lazer silahiyla sağ tik yapmak pek bir işe yaramaz). Hem de eğlenceli olur yani, türklerin hiçbir mod'lu sunucusu yok.
Güzel bir yaklaşım, hileye de etkili çözümler bulunabilir Forge ile. Peki genel olarak düşündüğümüzde, bu sistem farklı bir client gerektiriyor, oyuncular bunu tercih edecek midir? Yoksa sadece modlu server oyuncularına mı hitap etmiş oluruz sence?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bir yaklaşım, hileye de etkili çözümler bulunabilir Forge ile. Peki genel olarak düşündüğümüzde, bu sistem farklı bir client gerektiriyor, oyuncular bunu tercih edecek midir? Yoksa sadece modlu server oyuncularına mı hitap etmiş oluruz sence?
Açıkcası bi kaç kere denemeye şahit oldum saçma sapan mod'larla yaptiklarina, aninda 10user girdiğini gördüm fakat sunucularin acemiliğinden hiçbiri tutmadi.
Ayrica türkiyede 1 tane bile yok yani güzel bir reklamla tutar bence

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
Açıkcası bi kaç kere denemeye şahit oldum saçma sapan mod'larla yaptiklarina, aninda 10user girdiğini gördüm fakat sunucularin acemiliğinden hiçbiri tutmadi.
Ayrica türkiyede 1 tane bile yok yani güzel bir reklamla tutar bence
Açıkçası eklentilerini kendim kodlamayacağım sistemlere bulaşmak istemiyorum. Mod konusuna gelince de, daha önce hiç kodlamadığımdan projeyi bu yönde yapacak olursak projenin tamamlanma süreci fazlasıyla uzayacaktır. Bu nedenle maalesef modlu sunucu olmayacağını bildirmek zorundayım. Belki sonraki projelerde. Düşüncen için yine de teşekkür ederim. Varsa başka fikirlerin, dinlemek isterim.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Açıkçası eklentilerini kendim kodlamayacağım sistemlere bulaşmak istemiyorum. Mod konusuna gelince de, daha önce hiç kodlamadığımdan projeyi bu yönde yapacak olursak projenin tamamlanma süreci fazlasıyla uzayacaktır. Bu nedenle maalesef modlu sunucu olmayacağını bildirmek zorundayım. Belki sonraki projelerde. Düşüncen için yine de teşekkür ederim. Varsa başka fikirlerin, dinlemek isterim.
Vallaha benim en çok istediğim şey oyuncularin birbiriyle etkileşimi, öyle bir sunucu yapki insanlar birbirleriyle ticaret yapmadan gelişemesin. Mesela teki demirci olur teki zirhci ve bunlari kendi başlarina yapamasinlar. Yani herifler köylü ne bu zeka ? Ayrica hizmetçilerde olsun şirin tatli kizlar :D

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Vallaha benim en çok istediğim şey oyuncularin birbiriyle etkileşimi, öyle bir sunucu yapki insanlar birbirleriyle ticaret yapmadan gelişemesin. Mesela teki demirci olur teki zirhci ve bunlari kendi başlarina yapamasinlar. Yani herifler köylü ne bu zeka ? Ayrica hizmetçilerde olsun şirin tatli kizlar :D
Sword art online gibi ._. Sadece başlangıç eşyaları, yemek alım/satım pazarları gibi şeyler NPC idi.

Bence en iyisi MMORPG'dir. Şuanlık açık olan böyle bir sunucu yok.
Parkur, skyblock, faction, skywars gibi şeyler de çok klasik artık.
Uzun soluklu bir şey olması iyi olur bence. Ben öyle 1-2 oyun oynayıp sunucuda bir şey kazanamazsam (para,eşya,seviye vb.) o sunucudan çıkarım. Oyuncuyu sunucuda tutacak büyük işler lazım bence.

Bir ara S4League oyununun sunucusunu yapmıştım. Ancak o zamanlar Minecraft'ta çok fazla yeniydim ve oyuncu sayısı 20'yi geçmiyordu. Eğer büyük bir ekip kurabilirsek S4League, League of Legends gibi şeyler oyuncuyu sunucuya sabitleyecektir düşüncesindeyim.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sword art online gibi ._. Sadece başlangıç eşyaları, yemek alım/satım pazarları gibi şeyler NPC idi.

Bence en iyisi MMORPG'dir. Şuanlık açık olan böyle bir sunucu yok.
Parkur, skyblock, faction, skywars gibi şeyler de çok klasik artık.
Uzun soluklu bir şey olması iyi olur bence. Ben öyle 1-2 oyun oynayıp sunucuda bir şey kazanamazsam (para,eşya,seviye vb.) o sunucudan çıkarım. Oyuncuyu sunucuda tutacak büyük işler lazım bence.

Bir ara S4League oyununun sunucusunu yapmıştım. Ancak o zamanlar Minecraft'ta çok fazla yeniydim ve oyuncu sayısı 20'yi geçmiyordu. Eğer büyük bir ekip kurabilirsek S4League, League of Legends gibi şeyler oyuncuyu sunucuya sabitleyecektir düşüncesindeyim.
Bence ihtiyacimiz olan tek şey şirin tatli hizmetçiler !

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
MMORPG sunucular her zaman kısa ömürlü olmuştur, bu güne kadar wyyncraft dışında devamlılığını sürdüren bir MMORPG sunucu görmedim maalesef.
Ama oyuncuyu çekecek şeylerin yapılması önemli tabi ki. Mesela şimdiye kadar genel olarak oyunda durdukça rütbe atlatan sistemler kullanıldı.
Biz rütbe yerine başarım sistemini kullanabiliriz. Oyunlar oynadıkça başarım seviyesi atlanır, başarıma göre de ödüller verilir.

iikingxxzz

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
M&B tarzı bir oyunun Minecraft'ta uyarlanması nasıl olur sizce?

IRFN

Sonoyuncu.Network
En iyi cevaplar
0
M&B tarzı bir oyunun Minecraft'ta uyarlanması nasıl olur sizce?
Bu da büyük bir ekip gerektiren projelerden. Böyle bir projeyi tek başıma hayata geçirmem mümkün değil. Olağan şeyler konuşalım arkadaşlar.
Örneğin Factions olsun, şu şu eklentiler olsun veya skyblock olsun ama özellikleri böyle, marketinde şunlar olsun gibi şeyler diyebilirsiniz. Ben burada tamam hadi M&B gibi türü bir oyun yapalım dersem bu proje ölü doğar (:

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bu da büyük bir ekip gerektiren projelerden. Böyle bir projeyi tek başıma hayata geçirmem mümkün değil. Olağan şeyler konuşalım arkadaşlar.
Örneğin Factions olsun, şu şu eklentiler olsun veya skyblock olsun ama özellikleri böyle, marketinde şunlar olsun gibi şeyler diyebilirsiniz. Ben burada tamam hadi M&B gibi türü bir oyun yapalım dersem bu proje ölü doğar (:
Benim dediğim fikir fazlasiyla yapilabilir bence [2.Dediğim]

ByDeichor

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hile çözümü olarak yine yükleyici kullanabilirsiniz. Benim fikrim MMORPG bir sunucu açılması.