Forge+Bukkit 1.8 Modlu ve Pluginli Server Kurmak İstiyorum Yardım...

Zpkn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Öncelikle başlıkta belirttiğim gibi modlu ve pluginli bir server kurmak istiyorum.
KCauldron 1.7.10 denedim fakat bazı sıkıntılar var.
  • 1.7.10 olmamalı 1.8 kurmak istiyorum çünkü yükleyeceğim modların 1.7.10 sürümlerinde sıkıntılar var ve çözmek uzun zamanımı alıyor... Fakat 1.8 Cauldron kurmayı bulamadım...
  • 2-3 server beraber çalışıyor gibi olmasını istiyorum klasörleri, modları, pluginleri ayrı olsun ama birbirine portallardan geçilebilsin... (PerWorldPlugins ve MultiWorld işime yaramıyor çünkü aynı pluginin iki farklı dünyada farklı çalışmasını istiyorum. Ayrıca çöp dosyalar birikiyor...) MCPC+ denedim ama tam anlamadım bu isteğimi MCPC+ da yapmam mümkün mü?
  • Sponge 1.8 işime yaramadı çünkü pluginleri Sponge a özel hazırlanıyor ve Sponge pluginleri tam manasıyla bir oyunun beta sürümü gibi. Çok fazla hata mevcut ve ilginçtir WorldGuard plugini Tüm dünya için geçerli ayarlar yapamıyor sadece belirlenmiş alanlarda çalışıyor. (Adını değiştirseler mantıklı olur hani...) Bukkit'in güzel pluginlerinden faydalanamıyorum...
  • RELOAD OLMALI!!! Cauldronda reload olmadığı için çoğu ayarı yapınca serverı kapat aç yapmak zorunda kalıyorum...
  • Aslında Server kurma deneyimim olmamıştı bu nedenle pluginlerin bazılarında düzgün ayar yapamamış olabilirim. Fakat çoğu güzel plugin CAULDRON'DA ÇALIŞMIYOR! veya saçma sapan hatalar veriyor...
Sonuç olarak istediğim serverı kuramıyorum... Zaten modlu server Türkiye'de pek tanınmıyor.
8 yıllık programcılık, 13 yıllık oyun geçmişim var ve Türk gençlerinin emeksiz, kopya map ve ciddi derecede ilgisizce hazırlanmış, birbirinin tıpatıp aynı olan serverlarda, özellikle 16 yaş altı kardeşlerimin sorumsuzca babalarından aldıkları para ile vip aldığını yada kendine iki komut yazılarak yapılacak villaları para karşılığında yaptırdığını görmek beni gerçekten üzüyor... Ama en çok üzüldüğüm şey istediğim tipte serverların yabancılarda bulunması... Bizim neyimiz eksik de kuramıyoruz... Kolaya kaçmak bana göre değil, bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum...
Lütfen bir çözümü olsun çünkü gerçekten bu işe gönül verdim... İlginiz ve Sabrınız için Teşekkürler...

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
KCauldron 1.8'de yok diye biliyorum.
Reloadsız bir sürümüde yok.
Hangi Mod'larda sıkıntı yaşıyosun ki ? Bende bi ara cauldron ile uğraşıyodum fakat bıraktım belki yardım edebilirim.

Zpkn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Flans Modun pek çok durumlarda serverı tümüyle çökertmesi...
Flans Mod eklentileri 1.8 için tasarlandığından birçok itemde görüntü ve işlev arızaları...
Bunları düzeltmek için pluginlerde ciddi zaman harcayıp birçok engel koyuyorum nitekim bu engeller oynayan kişileri bunaltıyor... Ayrıca dediğim gibi 2-3 serverı beraber çalıştırmak istiyorum. Yani Survival, Boss Fight, TDM, Minecraft Comes Alive gibi farklı dünyalar olsun ama bunların dosyaları da farklı klasörlerde olsun ki her dünyada ihtiyac olmayan modları kaldırabileyim...

Sponge un Bukkit pluginlerini çalıştırma ihtimali var mıdır acaba? yada pluginleri çalıştıracak bir Mod belki?

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Flans Modun pek çok durumlarda serverı tümüyle çökertmesi...
Flans Mod eklentileri 1.8 için tasarlandığından birçok itemde görüntü ve işlev arızaları...
Bunları düzeltmek için pluginlerde ciddi zaman harcayıp birçok engel koyuyorum nitekim bu engeller oynayan kişileri bunaltıyor... Ayrıca dediğim gibi 2-3 serverı beraber çalıştırmak istiyorum. Yani Survival, Boss Fight, TDM, Minecraft Comes Alive gibi farklı dünyalar olsun ama bunların dosyaları da farklı klasörlerde olsun ki her dünyada ihtiyac olmayan modları kaldırabileyim...

Sponge un Bukkit pluginlerini çalıştırma ihtimali var mıdır acaba? yada pluginleri çalıştıracak bir Mod belki?
Flans'mı :(. Bence açıcaksan hazır teknik mod paketlerinin serverini kur şahsen ben yabancı sunucularda oynamaktan fazlasıyla keyif alıyorum.

Zpkn

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Flans Modun içerdiği helikopter ve uçaklar, 3d Silahlar ve Modifiye imkanı başka bir modda bulunuyorsa seve seve o modu veya paketini kullanırım...

https://forums.spongepowered.org/t/pore-a-bukkit-sponge-bridge/1663 arkadaşlar benim ingilizce fena değil ama burada dediğine göre bukkit pluginleri sponge da çalıştırılabiliyormuş eğer doğruysa derhal server kurmaya başlıcam

hala çalışmalar devam ediyormuş daha fonksiyonel değilmiş... en önemlisi sponge 1.8 kuramıyorum kurabilen varsa lütfen forge ve sponge mod'un versiyonlarını atabilir mi?