[Fikir isteniyor] Hile engellemek için program

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sadece onun dediği nasıl yapılabilir anlattım :/
En mantıklısı Minecraft'ı editlemek gibi :/
Yoo, bi program ile falan yapabilirsin, sürekli Minecraft'ı tarar falan ama sunucuyla iletişim kısmı en "zor"u çünkü senin ne gönderdiğini biliyorsam ben senin yerine gönderebilirim.

Ama dediğim gibi, Türkiyedeki hilecilerin çoğu basit birini aşmak için program yazmadığını bilmediği için sadece Türkiyede kullanacaksan basit bir şekilde (sadece AES) yaparsan bile hacklerin çoğu gider.

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yoo, bi program ile falan yapabilirsin, sürekli Minecraft'ı tarar falan ama sunucuyla iletişim kısmı en "zor"u çünkü senin ne gönderdiğini biliyorsam ben senin yerine gönderebilirim.

Ama dediğim gibi, Türkiyedeki hilecilerin çoğu basit birini aşmak için program yazmadığını bilmediği için sadece Türkiyede kullanacaksan basit bir şekilde (sadece AES) yaparsan bile hacklerin çoğu gider.
Önce bi Türkiye'den başlıyayım gerisini düşünürüz :D
İletişimi yapmak zor (ve aşmak kolay olur) o yüzden Minecraft'tan yapıcam :/

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tüm hileler demedim, hilelerin %90 ı engelli. Teleport hack denemedim. Videoda aac oldugunun bile bir kanıtı yok
O hilelerin yapımcıları istese AAC bypass ekliyebilir fakat o kadar rezil bir plugin ki eklemeye laik görmemişler :p
Video'da AAC'nin kendi test sunucusunda ve başka AAC test sunucularında deniyorlar.

Launcher'i PAC'a bağladım.
PAC'ı yeniden yapıyorum ve ikisini birlikte geliştiriyorum.
İsteyenler config'den launcher ile girmenin zorunluluğunu açıp kapatabilirler (default: false)
Herkeze açık, ücretsiz olarak sunacağım :)

KatilBalinaTr

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bir Launcher Yaparsın Tamammı O Launcherdan Mysql Olarak Oyuncunun Girdiği Versionu aktarırsın plugindende mysql giriş yaparak oyunda gözükkmesini sağlarsın optifine girince adamın adının yanında optifine diye yazı yazar hile ile girdimi hile ismi yazar ozaman banını atarsın :)

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir Launcher Yaparsın Tamammı O Launcherdan Mysql Olarak Oyuncunun Girdiği Versionu aktarırsın plugindende mysql giriş yaparak oyunda gözükkmesini sağlarsın optifine girince adamın adının yanında optifine diye yazı yazar hile ile girdimi hile ismi yazar ozaman banını atarsın :)
MySQL şifre bilgilerini nerden alacak ? :D
Zaten ben artık kararımı verdim :D
Launcher yapıyorum, Minecraft'ı bitirdim, plugin'i PAC'a bağladığım için PAC'ı biraz daha geliştirip sunucam herkeze.
Minecraft ve plugin'in kodlarını olabildiğince saklamaya çalışıcam.
Launcher'ın henüz tasarımını yapıyorum.

Tasarım konusunda uzman biri değilim ne yazıkki :D

KatilBalinaTr

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
MySQL şifre bilgilerini nerden alacak ? :D
Zaten ben artık kararımı verdim :D
Launcher yapıyorum, Minecraft'ı bitirdim, plugin'i PAC'a bağladığım için PAC'ı biraz daha geliştirip sunucam herkeze.
Minecraft ve plugin'in kodlarını olabildiğince saklamaya çalışıcam.
Launcher'ın henüz tasarımını yapıyorum.

Tasarım konusunda uzman biri değilim ne yazıkki :D
Güzel Olmuş Eline Sağlık Kolay Gelsin Ama Benim Söylediğim Daha Pratik Bir Şekilde Getirip Yapabilirsen Oyun Sürümleri Oyuncularda Yazacaktır imkansiz değil yani sadece biraz uğraşmak gerek sana kolay gelsin :D ve launcherin kodlarını saklamaya çalışma crack atarlar falan ollydbg gibi programlardan falan bence uğraşma.

TheMuhammed2188

Java <3
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel Olmuş Eline Sağlık Kolay Gelsin Ama Benim Söylediğim Daha Pratik Bir Şekilde Getirip Yapabilirsen Oyun Sürümleri Oyuncularda Yazacaktır imkansiz değil yani sadece biraz uğraşmak gerek sana kolay gelsin :D ve launcherin kodlarını saklamaya çalışma crack atarlar falan ollydbg gibi programlardan falan bence uğraşma.
Launcher'de zaten pek bir şey olmuyacak :D
Sadece Minecraft dosyaları editlenmişse tekrar indirip açacak.
Bunu aştıklarında zaten hiçbirşey değişmeyecek. Minecraft'ın kodlarını aşmak zor.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
TCP ve UDP ayrı şeyler. UDP hızlıdır ancak gönderdiği verinin ulaştığını teyit etmez. TCP diğerine göre yavaştır fakat verinin ulaşıp ulaşmadığını kontrol eder. Ulaşmadıysa birkaç kez tekrar gönderir. Minecraftta fairplay önemli olduğu için TCP kullanmalısın.
Hile tespit yöntemine gelirsek, EliteWars Hungergames sunucusu için tasarladığımız ancak nitradoyla uğraşmaktan hayata geçiremediğimiz bir hile kontrol sistemi vardı. Sunucumuzda Skript plugini yüklüydü. Skript ile her giriş yapan kullanıcının adında bir txt dosyası oluşturacaktık ve bir de kullanıcıadısifresi.txt adında bir dosya olacaktı. İlk dosyanın başlangıç değeri 0 olacaktı. 0 olması programsız girildiği anlamına gelecekti. 1 olması programla girildiği ve hile kontrolünün yapıldığı anlamına gelecekti. 2 olması bilgisayarında bazı şüpheli programlar olduğu veya minecraft launcher'ın md5 hash değerinin olması gerektiğinden farklı olduğu anlamına gelecekti. Programa da kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılacağından program bu durumda kullanıcıadışifresi.txt dosyasını düzenleyecek ve neden ilk dosyada neden 2 yazıldığının kayıtlarını tutacaktı. Skript de her dakika kullanıcıadı.txt dosyasını kontrol edecek ve değer 0sa oyundan atacak, değer 2'yse 1 günlük ban atacak. Gün sonunda adminler log dosyalarını kontrol edip ban süresini istedikleri kadar uzatabileceklerdi.

Ollydbg crack atmaya değil offset ve pointer dinlemeye yarıyor. Minecraft oynayıp da tersine mühendislik yapabilecek kimseyi tanımıyorum.