FFA-Yeni Emek Faction Nasıl Olmalı

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Merhaba Forum Üyeleri .. Sunucumuz 2. Ayına Girmiş durumda .. Günlük +80 online sabit oyuncumuz var.. Gayet başarılı gittiğimizi düşünüyorum.. Tabi bunda abes abes oyunlar yapmaya çalışmamızın etkisi var.. Abes kit pvp - silahli hunger games.....vb Reklam olmaması adına ip paylaşmıyorum .( gerçi baya övmüşüm gibi oldu.:p)
Sunucuya Emek Faction Açmayı düşünüyorum..Tabi sistemi nasıl yapacağıma karar veremedim.. Aklımdaki konseptleri buraya yazıyorum.. + ve - lerini siz değerlendiriniz..Lütfen es geçmeyiniz..
Konsept 1-Basit saf survival tarzı faction..
Enchant yok-market yok-spawna köylü marketi koymak dışında bir şey koymamayı düşünüyorum.. Factionlar claimi ve kurulumu bedava yapacak.. Fakat power doldukca claim atılacak..Toplam claim sınırlı olacak.. Açıkçası bu kolay ve hızlı olacakğından (tembelim ayrıca) bunu yapsammı diye düşünüyorum..
Konsept-2-.Hazır kale ve şehirli krallık savaşları tarzı faction..
Öncelikle hazır bir map olacak ve bu mod daha çok age of empires-mb warband tarzı olacak..
Mapte merkez kasaba bulunacak..Kasabanın çıkışlarından yollar takip edilirse faction şehirlerine ulaşılacak.. Ticaret kervanları kurulabilecek..sethome olmayacak .. sadece f home olacak.. oda ücretli olacak..
Köylüler sizin için çalışıp ciftcilik ..vb işler yapacak..
Enchant olmayacak.. Yasaklayacağız..Expi paraya cevirmeyi düşünüyorum..
Top yapıp kusatma yapacaksınız..Patlayan yerler otomatik tamir olacak..
Moblar olmayacak.. Konuyla alakasız oluyor.. Hayvanlardan ilginc droplar düşecek..Bol bol avcılık yapın..
Konsepti canlandırmak adına sadece 10 adet oyuncuya krallık verilecek.Krallıkların kendi kalesi-taht odası deposu - köyü - köylüleri - kendi kendine yenilenen maden ocakları olacak. Faction kralı ve modları FACTİON MOBS yani asker çıkartabilecek.. Top plugini olacak.. Böylece kuşatma yaparak diğer krallığı patlatıp claimlemek mümkün olacak.. Oyunda ayrıca sahipsiz ufak köyler ve maden ocakları koymayıda düşünüyorum.. Böylece sık sık claim için savaşlar çıkacak. .. Tabi .Dediğim gibi sadece 10 kişiye faction ve krallık verilecek Kimleri aldıkları rütbe vermek onlara kalmışş.Tabi normal üyeler sadece ciftcilik-madencilik-avcılık yapabilsin diye gerekli ayarlamaları yapacagız...Özellikle mape kimse zarar veremesin diye bol bol wg atacagız.. Faction liderleri kendi kalelerinden sorumlu olacaklar..Göze batacak derecede kalesi mahfolmus kale bulursak kralı sunucudan atacağız..Hergün 2 günde bir 2 kurucu olarka sırayla denetleme yapacağız..
Ayrıca texture pack ve silah pluginiyle(diyeceksini silah ne alaka) Crosbow-2 başlı balta-Balyoz gibi silahlar ekleyerek farklı etkileri olmasını sağlayacagım..
Herkes her yere build yapamayacak!!! Ayrı bir dünyaya odun , taş , demir toplama amaçlı bir orman koymayı düşünüyorum.. Fakat bu dünyada elmas altın kırmayı yasaklayacagım..Ayrıca anti x ray ve demir kırma limiti koyarak xrayi tamamen engelleyecegim ki adil oyun olsun..OHH yoruldum
Konsept-3-Krallğınızı kendiniz yaratın..
Yukardaki yazdıklarımdan tek farkı.. Hazır kale vermiyoruz.. Haritaya köyler yapacagız.. Kendi kalenizi yapmak size kalmış..Tabi surlara toplarınızı yerleştirip Taktiksel bir duvar örmelisiniz.. Okçularınız vurulmadan ok atmalılar..
Ayrıca bize güzel görünen bir kale olmalı..Dandik tahtadan kutu yaparsanız ..Ban atmaya kadar gideriz.. Zaten adam gibi oynayan 20 kişi bize yeter.!!

Kısa özet:ordunu kur -Kaleni yap.. Kuşatmaya gir ..Heryeri feth et..
Bir Faction tüm şehirleri alınca oyun 0 lanacak.. Tabi bu faction bir dahaki oyunda 1 adım önde başlayacak.. Üyeleride güzelce ödüllendirilecek..

Evet bunun hepsini okuyacak kadar hoşgörülü ve anlayışlı kişilerin fikirlerini acil olarak bekliyoruz..[DOUBLEPOST=1425803145,1425799490][/DOUBLEPOST]güncel++

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Türk oyuncu topluluğu yeniliğe açık değil.Nerde lapis deyip çıkacaklar.Tavsiyem Faction yerine başka bir şey kurmanız[DOUBLEPOST=1425803224,1425803185][/DOUBLEPOST]DIPNOT: KONU Güncellemek yasak!

TrustNoONE

Kimyager , Sadece Kimyager.
En iyi cevaplar
0
Konsept - 2 Benim açmayı düşündüğüm HardFactiona benziyor eğerki Açılırsa Builde destek çıkarım ...

Fakat Belirli bir krallık sayısı olsun ...

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Türk oyuncu topluluğu yeniliğe açık değil.Nerde lapis deyip çıkacaklar.Tavsiyem Faction yerine başka bir şey kurmanız[DOUBLEPOST=1425803224,1425803185][/DOUBLEPOST]DIPNOT: KONU Güncellemek yasak!
2 tane lapisli factionumuz var zaten ..
Ayrıca illa oyuncu çıkar ben güveniyorum bazı türk oyunuclara +100 olan sunucular olmuştu vaktinde..
Konsept - 2 Benim açmayı düşündüğüm HardFactiona benziyor eğerki Açılırsa Builde destek çıkarım ...

Fakat Belirli bir krallık sayısı olsun ...
10 tane olacak zaten..

TrustNoONE

Kimyager , Sadece Kimyager.
En iyi cevaplar
0
Eğerki açmayı düşünüyorsan ciddi ciddi destek olacağım

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Destek Değil Analiz Önemli...
Konsept Nasıl Şu + ları olur .. Şu eksileri olur.. diye yorum bekliyoruz..

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
3. Daha iyi gibi görünüyor.
Yada mcmmo havasında bir faction açılablir.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bence hazır kale vermelisiniz çünkü herkesin inşa yeteneği iyi değil kaleyi kötü yapar, ya dediğiniz gibi ban atarsınız ya da düşmanlar kolayca kaleyi ele geçirir. Ayrıca elmas ve altın neden yasaklanacak açıklar mısın? O kısmı tam anlayamadım sonuçta ikisi de zor bulunan madenler, daha fazla emek verip madenlerde zaman harcayan kişilerin o tür değerli madenleri elde etmeleri güzel olur diye düşünüyorum. Bunların dışında tam aradığım sunucuyu tanıtmışsın. Eğer açılırsa emin ol gelip oynayacağım.

Pyme

-__-
En iyi cevaplar
0
Bence hazır kale vermelisiniz çünkü herkesin inşa yeteneği iyi değil kaleyi kötü yapar, ya dediğiniz gibi ban atarsınız ya da düşmanlar kolayca kaleyi ele geçirir. Ayrıca elmas ve altın neden yasaklanacak açıklar mısın? O kısmı tam anlayamadım sonuçta ikisi de zor bulunan madenler, daha fazla emek verip madenlerde zaman harcayan kişilerin o tür değerli madenleri elde etmeleri güzel olur diye düşünüyorum. Bunların dışında tam aradığım sunucuyu tanıtmışsın. Eğer açılırsa emin ol gelip oynayacağım.
elmas altını emek verip köylülerden almalarını sağlayacağız.. ciftcilik avclılık madencilikle..
xray ve diger hileleri engelleyecegiz ..[DOUBLEPOST=1425806938,1425806586][/DOUBLEPOST]mape elmas altın madeni tarzı yappılar kurabiliriz otomatik yenilenen böylece mücadele artar

QuestTurk

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kralllık sunucusu açtım 20 oyuncu vardı. Sistemler en büyük krallık sunucusu yapıyordu onu.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Kralllık sunucusu açtım 20 oyuncu vardı. Sistemler en büyük krallık sunucusu yapıyordu onu.
Niye her yerde bunu söylüyorsun. Tamam anladık sunucun vardı 20 kişi vardı belki bu sunucuya daha fazla kişi gelecek niye böyle deyip insanları soğutuyorsun.

QuestTurk

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Niye her yerde bunu söylüyorsun. Tamam anladık sunucun vardı 20 kişi vardı belki bu sunucuya daha fazla kişi gelecek niye böyle deyip insanları soğutuyorsun.
Insanları sogutmuyorum. 80 kişi sunucusu var devam etsin normal lapisli hayatlara devam etsin. Türk oyuncusundan bir halt olmucagını söylemek istedim.

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Insanları sogutmuyorum. 80 kişi sunucusu var devam etsin normal lapisli hayatlara devam etsin. Türk oyuncusundan bir halt olmucagını söylemek istedim.
İnsanları soğutmuyor musun? Bir tane daha konu vardı ona bu tür bir sunucu aç demiştim hemen damladın oraya yok şöyleydi yok böyleydi 20 kişi vardı. E biz bu mesajdan ne anlayalım, diyorsun ki "Açma sunucuna kimse gelmeyecek" eğer belirli ve sadık bir oyuncu kitlesi varsa kişinin elbet ki oynamaya gelecektir.

QuestTurk

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
İnsanları soğutmuyor musun? Bir tane daha konu vardı ona bu tür bir sunucu aç demiştim hemen damladın oraya yok şöyleydi yok böyleydi 20 kişi vardı. E biz bu mesajdan ne anlayalım, diyorsun ki "Açma sunucuna kimse gelmeyecek" eğer belirli ve sadık bir oyuncu kitlesi varsa kişinin elbet ki oynamaya gelecektir.
Bak burda tecrübe konuşuyor. Lapis yok şu yok bu yok diye sürekli eleştiren ve hiç sunucuya bakmadan kötülüyen kişilerle dolu. Biz açtık gelmediniz şimdi başkasına aç diyorsunuz sonuç gene aynı olucak.