FairOnes.BestForEver.Com Türkiyenin Tek Tekkit Classic Sunucusu!

Sunucumuzu Begendinizmi?

• Kullanılan toplam oy
    50

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Server açıldı mı? Tahminimce geriye aldılar.[DOUBLEPOST=1407188187,1407164607][/DOUBLEPOST]
@Maruf61 bey bu doğrumudur yoksa yetkiliniz çok mu saf?

Skype Konuşması:
Kod:
[00:27:11] tayfun gül: kendin söylemiştin değilmi
[00:27:15] tayfun gül: makineyi düzelttim die
[00:27:18] Schaffer79 | Karahan: Hö
[00:27:20] Schaffer79 | Karahan: Makine derken
[00:27:24] Schaffer79 | Karahan: He
[00:27:26] Schaffer79 | Karahan: Adamla kafa buluyordum
[00:27:30] Schaffer79 | Karahan: Rahatsız ediyo diye :D
[00:27:36] Schaffer79 | Karahan: Computerle seni banlarım dedi
[00:27:38] Schaffer79 | Karahan: Ve ciddiye aldı
[00:27:40] Schaffer79 | Karahan: *,*
[00:27:46] tayfun gül: çünkü yapılabiliyor
[00:27:49] Schaffer79 | Karahan: Hayır
[00:27:50] tayfun gül: ;)
[00:27:51] Schaffer79 | Karahan: Sen yanlış öğrenmişsin
[00:28:00] tayfun gül: maruf yapıyor dostm
[00:28:03] Schaffer79 | Karahan: Computer veya Turtleler dışa bir şey veremez
[00:28:06] Schaffer79 | Karahan: Verebildikleri tek şey
[00:28:09] Schaffer79 | Karahan: Redstone sinyalidir
[00:28:18] Schaffer79 | Karahan: Maruf seni kazıklamış
[00:28:19] Schaffer79 | Karahan: *-*
[00:28:22] tayfun gül: :D
[00:28:23] tayfun gül: güldürdün
[00:28:25] tayfun gül:  hadi uza
[00:28:28] tayfun gül: yarın msj at açarım

Üstelik şaşırtıcı olan da şu;

Fakat benim asıl merak ettiğim sorular şu;
Bir yetkilinin sunucuya girmeden başkasının sözüyle birini banlaması doğru mudur? Bu arkadaş oyunculara mı çok güveniyor yoksa kafasına göre işler mi yapıyor veya hiçbir şey bilmediği için şaka amaçlı şeyleri gerçek sanıp ban atıyor?

Suan pek ugrascak durumda deilim ancak computer craft ile bircok sey yapilabilir sadece red stone degil. Sunucuya girmedigini nerden biliyorsun ? Biz bazen tebdili kiyafet seklinde baska carlarla girip milleti kontrol ediyoruz bazen girisde ".... Giris yapti" yazisini durdurup vanish giriyoruz siz girdigimizi bile anlamiyorsunuz... Neyse su ara cok yogunum ztn lutfen ugrastirmayin beni sunlarla tayfun yapmissa vardir bi bildigi.

----------------------------------
--http://FairOnes.Enjin.Com--

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Suan pek ugrascak durumda deilim ancak computer craft ile bircok sey yapilabilir sadece red stone degil. Sunucuya girmedigini nerden biliyorsun ? Biz bazen tebdili kiyafet seklinde baska carlarla girip milleti kontrol ediyoruz bazen girisde ".... Giris yapti" yazisini durdurup vanish giriyoruz siz girdigimizi bile anlamiyorsunuz... Neyse su ara cok yogunum ztn lutfen ugrastirmayin beni sunlarla tayfun yapmissa vardir bi bildigi.

"computer craft ile bircok sey yapilabilir sadece red stone degil. " bu yazı benim için yeterlidir. ComputerCraft ile birçok şey yapılabilir doğru söylemişsiniz fakat bir oyuncuya ComputerCraft'dan ban atmak diye bir şey yoktur. Eğer öyle bir şey varsa forumu sırf sizin için bırakırım :) ve ben ComputerCraft la sadece redstone yapılamaz demedim ki beni tanısaydınız bilirdiniz. http://www.youtube.com/channel/UCCLDOljJe8L0rdf9TEEeJ_Q fakat ComputerCraft Console öbür adıyla Terminal'in dışına sadece Redstone sinyali verebilir. Eğer aksini idda ediyorsanız kanıtlayın. ComputerCraftla block koyarım, oyuncuya ban atarım diyorsanız kanıtlayın diyeceğim fakat kanıtlayamazsınız.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Valla aranizdaki muhabbeti bilmiyorum ama ciddi anlamda kimseyle yada hic biseyle ugrasacak durumda deilim. Sunucu kurallari acikca belirtiyor: baska oyunculari rahatsiz etmek yasakdir. Die eger zorlarsaniz yersiniz bani. Neyse hadi iyi geceler sizlere.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Valla aranizdaki muhabbeti bilmiyorum ama ciddi anlamda kimseyle yada hic biseyle ugrasacak durumda deilim. Sunucu kurallari acikca belirtiyor: baska oyunculari rahatsiz etmek yasakdir. Die eger zorlarsaniz yersiniz bani. Neyse hadi iyi geceler sizlere.

Olayı bilmiyorsunuz fakat az önce yetkili arkadaşa gerektiği cevabı verediniz. baska oyunculari rahatsiz etmek yasakdir arkadaşı kandırma sebebim beni rahatsız etmesiydi. Suçlu olan suçsuza bu sunucuda ban atıyor demek.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Sizin ban yeme sebebiniz insanlari kandirmak siz rahatsiz edeni yetkiliye sikayet ettinizmi? Bana bunu soyleyin, Sonra gelin konusalim. Nese cidden uyumam gerek gozlerim kurudu birsey gormuyorum iyi geceler tekrar.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Sizin ban yeme sebebiniz insanlari kandirmak siz rahatsiz edeni yetkiliye sikayet ettinizmi? Bana bunu soyleyin, Sonra gelin konusalim. Nese cidden uyumam gerek gozlerim kurudu birsey gormuyorum iyi geceler tekrar.

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız acaba;

Sunucuda yetkili yok, 10 defa adamı uyardım git diye. Adam Computerime saçma sapan yazılar hatta küfürler yazıyordu. Kod yazmamı engelliyordu. Bende adam gitsin diye kandırdım.

kurallarda kandırmanın yasak olduğu ile ilgili her hangi bir şey yok. Rahatsız etmek yasak diye bir şeyde yok, sadece yetkililerinizi haklı çıkarmak için kullandığınız bahaneler. Kurallara baktım, hadi ComputerCraft ile birini banlayabilirim diyelim ki yapamam, burada onunla ilgili bir şeyde yok. Evet ban yeme sebebim resimdeki gibi açıklardan yararlanmaktı. Hangi açıktır acaba bu ve bana karı veya sunucuya zararı veya oyuncuya zararı ne olmuştur? Peki kurallarda açık kullanmak yasak diye bir şey var mıydı? Siz ne kadar iyi bir yetkilisiniz bilmiyorum lakin şu Tayfun denen arkadaşınızın afedersiniz ama bir bildiği yok. Yetkilinin birini banlarken elinde bir delil ve sebep olması gerekmektedir. Bu ikiside sizde yok olduğunu kanıtlayacak somut delilleriniz varsa ban yememe laf yok. Fakat ben yeterince suçsuz olduğumu anlattım heralde. Burada ki en büyük suç yetkilinizin sebepsiz yere başkasını banlamasıdır. Benim sunucunuzda uymam gereken şey ahlakım ve kurallardır gerisi hikaye. Açıklama yapılmazsa tehdit olarak anlamayın lakin sunucunuzun eksiklerinin diğer oyuncular açısından görülmesi için elimdeki tüm delillerle bir şikayet konusu açacağım iyi geceler dilerim.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
8. Madde. Sunucuda yeterince bilgili birini bulamadigimizdan rehber alamadik bikriginiz uzere bu islerle rehberler mute atarak yada jail atarak engel olmakda. Hacking yada hile sadece no dus vs. Ile yapilan seyler degildir acik kullanmakda hileye girer. Tayfunun tekkitle ilgili fazla birsey bilmedigi dogrudur yeni yeni ogreniyor :) (bu arada bi suredir sunucuda olamamamin sebebi abimin dugun isleriyle vs. Ugrasmam ve dukkana gitmek zorunda olmam malesef zamanim kalmiyor :S

Simdi izin verirseniz uyuyacagim lutfen :)

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
8. Madde. Sunucuda yeterince bilgili birini bulamadigimizdan rehber alamadik bikriginiz uzere bu islerle rehberler mute atarak yada jail atarak engel olmakda. Hacking yada hile sadece no dus vs. Ile yapilan seyler degildir acik kullanmakda hileye girer. Tayfunun tekkitle ilgili fazla birsey bilmedigi dogrudur yeni yeni ogreniyor :) (bu arada bi suredir sunucuda olamamamin sebebi abimin dugun isleriyle vs. Ugrasmam ve dukkana gitmek zorunda olmam malesef zamanim kalmiyor :S

Kendisine banımın açılmasını söyleyebilirseniz memnun olurum. Sunucunuzda arkadaşlarla oynuyoruz kafa dağıtmak için fakat bu bana yapılan şey pek hoş değil.

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Tamam soyluyorum iyi geceler :)

Prototp

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba,
Normalde böyle olaylara karışmam ancak bu oldukça dikkatimi çekti ve yorum yapma gereksinimi duydum.

Öncelikle, iki tarafta bu konuda yanlış. Oyuncu tarafında, eğer bir kişi seni rahatsız ediyorsa, işini yapmanı engelliyorsa, gerekli kanıtlar alınıp, yetkiliye mesaj, forumda şikayet açarak, bu oyuncunun ceza almasını sağlamalısınız. Eğer bir oyuncu kurallara aykırı haraket ediyorsa, bu sizin de kuralları çiğnemenize hak vermez, seni bugla banlarım, banlatırım, öldürürüm gibi kelimeler kesinlikle tehtit kavramına girer ve bunu yaptığınız zaman siz de en az diğer oyuncu kadar suçlu olursunuz.(Ek olarak cc modunda dediğiniz "banlama" ifadesi yok ancak cc modu servera ve oyunculara zarar verilebilir, küçümsenecek bir mod değil, yapılabilecekleri oldukça fazla) Yetkili kişinin de bu tür olayları engellemek için yapması gereken hususlar yok değil, eğer şikayet sistemi yoksa, oyuncular ile ilgilenilmiyorsa, objektif davranılmayıp, torpil yapılıyorsa, bu konuda yapılacak bir şey yok, oyuncular ne de olsa bir şey olmaz diyip kuralları çiğnerler ve sorunlar yaşanmaya başlanır.

Yönetimin bu konudaki davranışları da çok yanlış bana göre, bir oyuncuyla "kanka, bilader, dost" gibi konuşulmaz, saygı ve düzeyli konuşulur, resmi olunmaya çalışılır, oyuncuya bir bakıma müşteriniz, hizmet ettiğiniz kişi gibi görüp, o şekilde davranmalısınız, bir kaç yorumu okudum, kesinlikle konuşmanızı düzeltmelisiniz. Karşınızda en toxic, en hilekar, tartışma çıkaran, düzeni bozan oyuncu olsa bile düzeyinizi korumalısınız, ek olarak herkese eşit davranmalısınız.

Bu arkadaşa gelirsek, benim şahsi yorumum yaptığı şey bir ban sebebi değil, gereksiz bir ban atılmış, hikayenin bilmediğim tarafları olabilir ama dışarıdan gözüktüğü kadarıyla saçma, acemilik diye de nitelendirebiliriz. Ona eğer ceza verilecekse, bunun sebebi olan, tehtitleri ettiği oyuncuya da ceza verilmesi gerekiyor. tabii ki burada size yapmanız gerekeni emretmiyorum, sizden sadece daha tecrübeli ve bu işleri bilen bir yönetici tavsiyesi bu. Yinede siz bilirsiniz.

İyi akşamlar

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Merhaba,
Normalde böyle olaylara karışmam ancak bu oldukça dikkatimi çekti ve yorum yapma gereksinimi duydum.

Öncelikle, iki tarafta bu konuda yanlış. Oyuncu tarafında, eğer bir kişi seni rahatsız ediyorsa, işini yapmanı engelliyorsa, gerekli kanıtlar alınıp, yetkiliye mesaj, forumda şikayet açarak, bu oyuncunun ceza almasını sağlamalısınız. Eğer bir oyuncu kurallara aykırı haraket ediyorsa, bu sizin de kuralları çiğnemenize hak vermez, seni bugla banlarım, banlatırım, öldürürüm gibi kelimeler kesinlikle tehtit kavramına girer ve bunu yaptığınız zaman siz de en az diğer oyuncu kadar suçlu olursunuz.(Ek olarak cc modunda dediğiniz "banlama" ifadesi yok ancak cc modu servera ve oyunculara zarar verilebilir, küçümsenecek bir mod değil, yapılabilecekleri oldukça fazla) Yetkili kişinin de bu tür olayları engellemek için yapması gereken hususlar yok değil, eğer şikayet sistemi yoksa, oyuncular ile ilgilenilmiyorsa, objektif davranılmayıp, torpil yapılıyorsa, bu konuda yapılacak bir şey yok, oyuncular ne de olsa bir şey olmaz diyip kuralları çiğnerler ve sorunlar yaşanmaya başlanır.

Yönetimin bu konudaki davranışları da çok yanlış bana göre, bir oyuncuyla "kanka, bilader, dost" gibi konuşulmaz, saygı ve düzeyli konuşulur, resmi olunmaya çalışılır, oyuncuya bir bakıma müşteriniz, hizmet ettiğiniz kişi gibi görüp, o şekilde davranmalısınız, bir kaç yorumu okudum, kesinlikle konuşmanızı düzeltmelisiniz. Karşınızda en toxic, en hilekar, tartışma çıkaran, düzeni bozan oyuncu olsa bile düzeyinizi korumalısınız, ek olarak herkese eşit davranmalısınız.

Bu arkadaşa gelirsek, benim şahsi yorumum yaptığı şey bir ban sebebi değil, gereksiz bir ban atılmış, hikayenin bilmediğim tarafları olabilir ama dışarıdan gözüktüğü kadarıyla saçma, acemilik diye de nitelendirebiliriz. Ona eğer ceza verilecekse, bunun sebebi olan, tehtitleri ettiği oyuncuya da ceza verilmesi gerekiyor. tabii ki burada size yapmanız gerekeni emretmiyorum, sizden sadece daha tecrübeli ve bu işleri bilen bir yönetici tavsiyesi bu. Yinede siz bilirsiniz.

İyi akşamlar

Oncelikle farkettiyseniz uslubum ayni dediginiz sekilde saygili ve duzeyli sekilde konusuyorum :) atilan ban surekli deil gecici idi yanlizca 1 gunluk sunucumuzda oyunda durma suresi cok onemli oldugundan sureli ban atmak en etkili cezalardan. Oyunculara olabildigince esit davranmaya calisiyoruz. Sikayet sistemi icin imzamdaki linkde direk sunucumuzun forum bolumu var ordan her turlu sikayetler ile ilgilenmeye calisiyorum :)

S12o

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yarin yukluclem technic ama zerre kadar bilmiyorum tekkit :) hayirlisi

Zenginler Ölsun Kartaldan Selamlar
Telefondan Gönderiyorum Hatam Varsa K.Bakmayın

Prototp

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Abimin dugunu var malesef ilgilenecek vaktim yok :/
Onunla bi ilgisi yok makinede bi problen var 1 2 pluginde bakamiyorum mlsf:/
Valla aranizdaki muhabbeti bilmiyorum ama ciddi anlamda kimseyle yada hic biseyle ugrasacak durumda deilim.

Dediğim şeylere birkaç örnek, eğer siz ilgilenemiyorsanız, ilgilenecek birilerini tutacaksınız, koyacaksınız, insanlar 7/24 serverlara istedikleri zaman girebildikleri için tercih ediyor, siz canınız istediği veya müsait olduğunuz zaman serverı açacağım diyebiliyorsanız, çelişkiye düşersiniz kendi içinizde, yaptığınız işi biraz ciddiye almalısınız, tek siz değil, diğer yöneticiniz de bana göre oldukça saygısız ve biraz gevşek gibime geldi, bir oyuncuya "güldürdün, hadi uza" gibi kelimeleri bir yöneticinin ağzından duymak şaşırtıcı.
Neyse kolay gelsin size, dediğim gibi işinize karışmak amaçlı yazmadım, bunlar sadece öneri

Maruf61

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Dediğim şeylere birkaç örnek, eğer siz ilgilenemiyorsanız, ilgilenecek birilerini tutacaksınız, koyacaksınız, insanlar 7/24 serverlara istedikleri zaman girebildikleri için tercih ediyor, siz canınız istediği veya müsait olduğunuz zaman serverı açacağım diyebiliyorsanız, çelişkiye düşersiniz kendi içinizde, yaptığınız işi biraz ciddiye almalısınız, tek siz değil, diğer yöneticiniz de bana göre oldukça saygısız ve biraz gevşek gibime geldi, bir oyuncuya "güldürdün, hadi uza" gibi kelimeleri bir yöneticinin ağzından duymak şaşırtıcı.
Neyse kolay gelsin size, dediğim gibi işinize karışmak amaçlı yazmadım, bunlar sadece öneri

O yazilanlar son 2 gunde olan seyler ondan once 7 24 ilgilendim ztn sunucu o zmna kadar problemde cikartmamisdi 7 24 duzgun calisiyordu. benim isim cikti ya bi kere problem olmassa olmaz. sanssizlikda bir numarayim :) malesef artik hic kimseye guvenemedigimizden yetkili alamiyoruz sadece cok yakin arkadaslarimiz :) tayfunun kisiligi oyle biraz insanlarla yakin iliskide bulunmayi seviyor ben daha resmiyim oyunculara karsi oyuncular benim icin musteridir:)

oyakabuyaka

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0

Schaffer79 dogru sölüyo onun ne suçu var computercraft la başkalarını nasıl rahatsız etsin schaffer79 tekkit classic de en çok ugraşdıgı mod computercraft dır bunu bilin bu yüzden ban atamasınız böle şey olmaz aragon tekkit de schaffer79 computercraft derside verdi cc le adamları rahatsız etme imkanı yok gidin loglardan bakın rahatsız etmişmi etmemişmi tabi log varsa