Envanter Skript

kurbandark67

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Söyle Bi Sorunum Var Build Battle Skywars Gibi Oyunlara Girince Oyun bitince Minigames Lobisine Dönünce İlk Sunucuya Girdiğimde Verilen oyuncuları gizle - oyun seçim pusulası felan ele gelmiyor

ForcEmir

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
BungeeCord 'lu ise minigames lobisine her giren oyuncunun ilk envanterini temizlicek sonrada eşyayı vericek , Fakat pluginide var Adıda: Custom Join İtems

Skript Kodu:

Kod:
on join:
    clear player's inventory
    set slot 0 of player's inventory to compass named "&6Oyun Menüsü" with lore "||&7Oyunları Seçmek İçin Tıkla."

ZeYus0308

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
BungeeCord 'lu ise minigames lobisine her giren oyuncunun ilk envanterini temizlicek sonrada eşyayı vericek , Fakat pluginide var Adıda: Custom Join İtems

Skript Kodu:

Kod:
on join:
    clear player's inventory
    set slot 0 of player's inventory to compass named "&6Oyun Menüsü" with lore "||&7Oyunları Seçmek İçin Tıkla."
Arkadaş girince değil. Oyun bitince böyle olsun istiyor galiba.

ForcEmir

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
BungeeCord Sistemli ise zaten minigames lobisine girince eşyaları vericek , Oyun bittikten sonra minigames lobisine dönünde eşyaları vermiyormuş onu diyor.

ZeYus0308

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
BungeeCord Sistemli ise zaten minigames lobisine girince eşyaları vericek , Oyun bittikten sonra minigames lobisine dönünde eşyaları vermiyormuş onu diyor.
Ben aynı sunucu içerisinde olarak anladım :) Böyle ise Multiverse Inventoriesti galiba onu inceleyebilirsin.

kurbandark67

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
lobiden minigames e geçiyorum ordada oyunlara tabela ile giriyorum mesela buildbattle başka bir dünyada o dünyaya gidiyorum oyunu oynuyorum minigames lobisinin bulundugu world dünyasına dönünce itemler gelmiyor envantere

ForcEmir

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
lobiden minigames e geçiyorum ordada oyunlara tabela ile giriyorum mesela buildbattle başka bir dünyada o dünyaya gidiyorum oyunu oynuyorum minigames lobisinin bulundugu world dünyasına dönünce itemler gelmiyor envantere
Tek Sunucuya minigames serverimi kurdun?

ForcEmir

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
evet tek sunucuya buildbattle kurdum
Bence çok kötü olur , 1 oyun 100 CPU yerse 2 oyun 200 CPU Yer mantığına gir sunucunu acayip şekilde zorlayabilir , Bungee Cord kurup ayrı sunuuclara yap derim.

Çözüm: Multiverse Inventories Komutunu Kurabilirsin mesela world dünyasına -/setspawn çekersin orda eşyaları verirsin sonra başka dünyalara geçince envanter değişir zaten.

kurbandark67

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şu son oyuncunun kullandığı sistemi bi bulsam her şey çözülcekte bulamadım skript i adamlar npc den oyunlara sokuyo

ZeYus0308

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Salladım :D /buildbattle yerine istediğin bir menüyü yazıp deneyebilirsin :)
Kod:
on rightclick of wither skeleton:
  if event-entity name is "BuildBattle":
    execute player command "/buildbattle"

Son düzenleme:

kurbandark67

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Salladım :D /buildbattle yerine istediğin bir menüyü yazıp deneyebilirsin :)
Kod:
on rightclick of skeleton:
  if skeleton name is "BuildBattle":
    execute player command "/buildbattle"
böyle değil mesela wither skeletona sağ tık yapıyon menü açılıyo orda yünler felan var oyun bekleniyosa yeşil yün var kaç kişi girdi felan yazıyo başladıysa kırmızı yün oluyo parayla kodlıcak biri bile bulamadım