En Stabil Spigot Sürümü nedir?

TanerTekinTr

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
En Stabil Spigot Sürümü nedir?
Hangi sürümü kullanmami önerirsiniz?
1.8 olarak.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

TarikHacioglu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Tabi ki 1.8.8 Spigot veya PaperSpigot'tır. Fakat "tcpr.ca" benzeri yerlerden indirmeyin çünkü oradakiler güncel değildir. Aşağya 2 adet link koydum. İlk dosyayı buildtools ile kendim çıkardım ikincisi PaperSpigot'ın build sayfası.

En son Spigot 1.8.8: http://www.mediafire.com/download/mgrord6mrd8q3pd/server.jar

En son PaperSpigot 1.8.8: https://ci.destroystokyo.com/job/PaperSpigot/443/
Batihostun verdiğini mi kullanmalıyım, bunu mu zorlandım. Yardım please.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Batihostun verdiğini mi kullanmalıyım, bunu mu zorlandım. Yardım please.
Bu verdiklerim en güncelleridir. Batihost ne veriyor bilemem fakat ikisinide deneyebilirsin. Sunucu açıldıktan sonra "/ver", "/version" yazarsan sana kaç sürüm geride olduğunu söyler. Hangisi son sürüme daha yakınsa o daha yenidir.

TarikHacioglu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bu verdiklerim en güncelleridir. Batihost ne veriyor bilemem fakat ikisinide deneyebilirsin. Sunucu açıldıktan sonra "/ver", "/version" yazarsan sana kaç sürüm geride olduğunu söyler. Hangisi son sürüme daha yakınsa o daha yenidir.
Peki paperspigot mu daha iyidir? Spigot mu?

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Peki paperspigot mu daha iyidir? Spigot mu?
Kullanım amacına göre değişir. Eğer oyuncu sayın 100+ ise PaperSpigot performansını arttıracaktır. Aksi halde performans konusunda bir fark olmaz. Fakat PaperSpigot'ın belli başlı düzenlemeleri var. Mesela 1.7 deki TnT mekaniğini 1.8 de kullanabilmeni sağlıyor.

ElmasKatili

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tabi ki 1.8.8 Spigot veya PaperSpigot'tır. Fakat "tcpr.ca" benzeri yerlerden indirmeyin çünkü oradakiler güncel değildir. Aşağya 2 adet link koydum. İlk dosyayı buildtools ile kendim çıkardım ikincisi PaperSpigot'ın build sayfası.

En son Spigot 1.8.8: http://www.mediafire.com/download/mgrord6mrd8q3pd/server.jar

En son PaperSpigot 1.8.8: https://ci.destroystokyo.com/job/PaperSpigot/443/
1.8 spigot uda atarmısınız? 1.8.8 olmasın 1.8 şink lütfen...

TarikHacioglu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kullanım amacına göre değişir. Eğer oyuncu sayın 100+ ise PaperSpigot performansını arttıracaktır. Aksi halde performans konusunda bir fark olmaz. Fakat PaperSpigot'ın belli başlı düzenlemeleri var. Mesela 1.7 deki TnT mekaniğini 1.8 de kullanabilmeni sağlıyor.
Tamam direk paperspigot daha iyi o zaman? :p Bu arada Son #18 sınav kaldı. :(.

TarikHacioglu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
1.8 Spigot hatalı ve sorunludur (Beta). 1.8.8 Spigot kullanırsan tüm 1.8.x kullanıcıları girebilir. (Via Version kullanırsan daha üst sürümlerde bağlanabilir)
Sen bu işi biliyosun, Via Version kullanırsak, pluginler hata çıkarmaz mı? Mesela 1.7'nin essentials'i 1.8'de kullanıldığında ters tepiyor sohbette. Kitte, Warp'ta.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Sen bu işi biliyosun, Via Version kullanırsak, pluginler hata çıkarmaz mı? Mesela 1.7'nin essentials'i 1.8'de kullanıldığında ters tepiyor sohbette. Kitte, Warp'ta.
Hayır. Via Version'ın olayı 1.9 ve 1.10 kullanıcılarının sunucuya girebilmelerini sağlamak ve 1.9 / 1.10 da olmayan özellikleri devre dışı bırakmak yada 1.8 için düzenlemektir. (Mesela elinde kılıç ile sağ tıklarsan eline kalkan gelir ve kılıç ile yaptığın bloklama olarak sayılır)

Not: Bazı pluginler nadirende olsa sorun yaşayabiliyor. Yinede dikkat etmekte fayda var.

Batihost seni zorlamıyor, bunu al bunu al diye.
Batihost'tan 16 gb makine alıyorsan ve ardından laf ediyorsan kusura bakma da yaptığın ayıp.
Google diye internette arama aracı geliştirilmiş, google'a yazıyorsun ve buluyorsun. Batihost'tan isteyip sonra "batihost'un verdiğini kullanmayın" diyemezsin. @batihost.com
Kullanmayın dememiş. Benden fikir istemiş hangisini kullanması gerektiği konusunda... Çok yanlış yazdın.

TarikHacioglu

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Hayır. Via Version'ın olayı 1.9 ve 1.10 kullanıcılarının sunucuya girebilmelerini sağlamak ve 1.9 / 1.10 da olmayan özellikleri devre dışı bırakmak yada 1.8 için düzenlemektir. (Mesela elinde kılıç ile sağ tıklarsan eline kalkan gelir ve kılıç ile yaptığın bloklama olarak sayılır)

Not: Bazı pluginler nadirende olsa sorun yaşayabiliyor. Yinede dikkat etmekte fayda var.

Kullanmayın dememiş. Benden fikir istemiş hangisini kullanması gerektiği konusunda... Çok yanlış yazdın.
Merhaba Mehmet,
Nedense her mesajım seni bi şekilde iğneliyor. İgnorele beni kardeşim rahatsız oluyorsan, ben batihostun verdiğini kullanmayın diye bir cümle kullanmadım, bak nasıl da sildin zaten hemen. Teşekkür ederim Berkay bu arada. Ben hangisi daha iyi olur diye sordum sadece. 16 GB'lık makine almam bununla ne alakası var ayrıca?

ElmasKatili

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.8 Spigot hatalı ve sorunludur (Beta). 1.8.8 Spigot kullanırsan tüm 1.8.x kullanıcıları girebilir. (Via Version kullanırsan daha üst sürümlerde bağlanabilir)
Tamam şimdi yukarıda ki linkinden indirdim spigotu şimdi ben bu oyuna istediğim 1.8X ile giriş yapabilirim değilmi?

AvNitro

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
17x daha güzel ama daha gelişmiş istiyorsan 1.8 kullan