en sevdiğiniz animeler ve nedenleri

• Konuyu başlatan AtillaHosting
  • Başlangıç tarihi
A

AtillaHosting

Ziyaretçi
zevkler ve renkler tartışılmaz.. tartışmayada açmayalım.. konu benim beğenimi eleştirmen değil.. kendi beğendiklerinizi ve sebeplerini yazmanız..

one piece en cok basarı gösteren anime değildir .. mangası en çok satandır.. evet ama anime için aynı şeyi söyleyemeyiz.. çok daha güzel ve başarılı animeler mevcut...
gintama yı tam olarak kimse anlayamıyor .. o konuda çok haklısın.. bazi sahnelerde espriyi anlamadan afallıyorsun.. ama ekstra altyazılarda nereden alıntı yaptığını anlatıyor.. anime ve japon kültürü gerektiriyor esprilerini anlamak için.. gönderme yaptığı animelerin %80 ini izlediğim için ben baya bir güldüm şahsen..
ama genel olarak gintama benim açımdan en başarılı büyük seridir.. izleyiciyi ti ye alan kendi tarzı vardır.. göndermeleri yerindedir.. dandik bir güveçten bile bir bölüm çıkartıp kahkaha attırabilen bir animedir:D..kendine özgü esprileride çok güzeldir...
birçok kız tanıyorum.... param var ,boyum ,tipim arabam var... hala yunonun özelliklerine sahip kız göremedim şahsen.. bahsettiğin kadar yaygın değil.. bir kız seni zorla öpeni baltayla dağıtıyorsa.. herhangi bir tehlike anında korkusuz davranıyorsa ... o kıza canım fedaa... adsdsgadgsfd uykusuzluktan ne saçmalıyorum yaaa. .. :D:D:D

Nishiji

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
zevkler ve renkler tartışılmaz.. tartışmayada açmayalım.. konu benim beğenimi eleştirmen değil.. kendi beğendiklerinizi ve sebeplerini yazmanız..

one piece en cok basarı gösteren anime değildir .. mangası en çok satandır.. evet ama anime için aynı şeyi söyleyemeyiz.. çok daha güzel ve başarılı animeler mevcut...
gintama yı tam olarak kimse anlayamıyor .. o konuda çok haklısın.. bazi sahnelerde espriyi anlamadan afallıyorsun.. ama ekstra altyazılarda nereden alıntı yaptığını anlatıyor.. anime ve japon kültürü gerektiriyor esprilerini anlamak için.. gönderme yaptığı animelerin %80 ini izlediğim için ben baya bir güldüm şahsen..
ama genel olarak gintama benim açımdan en başarılı büyük seridir.. izleyiciyi ti ye alan kendi tarzı vardır.. göndermeleri yerindedir.. dandik bir güveçten bile bir bölüm çıkartıp kahkaha attırabilen bir animedir:D..kendine özgü esprileride çok güzeldir...
birçok kız tanıyorum.... param var ,boyum ,tipim arabam var... hala yunonun özelliklerine sahip kız göremedim şahsen.. bahsettiğin kadar yaygın değil.. bir kız seni zorla öpeni baltayla dağıtıyorsa.. herhangi bir tehlike anında korkusuz davranıyorsa ... o kıza canım fedaa... adsdsgadgsfd uykusuzluktan ne saçmalıyorum yaaa. .. :D:D:D

Tabii ki, zevk meselesidir. Sadece kıyaslama yaptığınız için o şekilde bir yorum ekleme gereği duydum. Yoksa yorum yapmak bana düşmez ^_^
One Piece serisinin mangası en çok satıyorsa, bu nasıl başarı gösteren bir anime olamaz, anlayamadım. Benim kastettiğim konu, "bu kadar kötü çizimlere sahip olmasına rağmen çok izlenilen e haliyle başarılı olan bir seri" demekti.
Seriyi ingilizce izlediğim için çok derin esprileri kaçırmış olabilirim, benim izlediğim dönemde türkçesi yoktu. Ama Re-watch' edeceğim zaman alıntılar olduğu yorumunu dikkate alacağım teşekkürler ^_^
Aslında belki de insanların rahatlamaya ihtiyaçları olduğunu ve tabulara bu kadar önem verilmemesi gerektiğini vurguluyor Gintama. Ben izlerken gerçekten çok rahat hissediyorum.

Samimi olmak gerekirse, Gasai Yuno karakterinden gerçekten hiç hoşlanmadım. Mangada biraz daha ılımlı gözükse de, animede çok abartmışlar ve haliyle insanı sıkıyor. (Bu benim kendi görüşümdür kişisel bir şey söylemek istemedim)
Yanlış anlaşılmamışımdır umarım ^_^

A

AtillaHosting

Ziyaretçi
anime ve manga sektoru ayridir..one piece en iyi anime degil en iyi mangadir..

Apache Dragon

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle bir konu hakkında açıklık getirmek istiyorum.
Gasai Yuno karakterini sadece tatlı olduğu için seven arkadaşlarsınız sanıyorum. Gerçek hayatta Gasai Yuno gibi türk kızlarımız çok fazla mevcut. Neden tercih etmediğinizi ve Gasai Yuno'ya hayranlık duyduğunuzu anlamadım, @Darkness93 . Gerçekten berbat bir karakteristik özelliğe sahip. Takıntılı, Saplantılı, Gereksiz Dramaya ve saçma bir düşünceye sahip olan karakterlerin neden bu kadar ilgi gördüğünü anlamış değilim.

Bazı arkadaşlarımız One Piece serisindeki çizimlerin kötülüğü konusunda yorum yapmış ve bence de çok haklılar. Animesinde sahip olunan kötü çizimlere rağmen en büyük başarıyı gösteren tek animedir sanıyorum. Gerçekten berbat ötesi. Lakin One Piece seven insanların belki de seriyi sevmesindeki en büyük özellik, herkes kendisini o tayfanın bir parçası olarak gördüğü için veya o evrenden hoşlandığı için olabilir. Çok eğlenceli bir seri gerçekten. -Ah bir de yavaş ilerlemese hepimiz mutlu olsak-

Ben de bir kaç zevkimi yazayım.
1- Steins;Gate : Güzel bir kurgusu olduğu için ve çizim tarzını beğendiğim için.
2- Ergo Proxy : Hoş bir senaryo, distopya başarılı.
3- Gintama : Bazı arkadaşlar diğer animeleri izleyince anlarsınız demiş lakin, Gintama Japonya'nın geneliyle alakalı bir parodidir ve eski zamanların tarzını yansıtır. Esprilere çok gülmeniz ilginç, zira ben bazılarını hiç anlamadım. Özellikle Tornavida sahnesini. Doraemon ile ilgili yaptıkları uzun parodi sıkıcı olsa da, Dragon Quest ile ilgili yaptıkları arc çok başarılıydı. Komedi konusunda benden tam puan almışlardır.
4- Great Teacher Onizuka : Komedi konusunda Gintama'nın önüne geçebilecek kabiliyette olduğunu düşündüğüm, keyifli bir seri.
5- Cowboy Bebop : Başarılı bir konu, izlerken keyif aldığınız güzel çizimlere sahip.
6 - Full Metal Alchemist - Brotherhood : İlk serisine nazaran, çizimler ve kurgu olarak aksiyona doyuran lakin son bölümleriyle NGE çakması olduğunu düşündüğüm seri.
7- Neon Genesis Evangelion : Çok derin siyasi, felsefik, dini, askeri, psikolojik göndermeler yapılan bir seri. Tavsiye etmiyorum.
8- Shingeki No Kyojin : Belki de bu sene içerisinde sevdiğim tek animedir sanıyorum. Başarılı bir senaryo, başarılı müzikler ve başarılı bir çizim. Sonlarına doğru Mikasa'yı iyice ortaya atıp DramaQueenlik yaptırdıkları için keyif almadım lakin, mangasında güncelde olacak kadar seviyorum.

Daha çok var da, maksat entry girmek olsun ^_^

Tornavida kısmında bir yerlerini tornavidaya dönüştürüyorlardı falan gintokininde erkeklik simgesini kutsal altıgen tornavidaya dönüştürdüler olay bu .s

Nishiji

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
anime ve manga sektoru ayridir..one piece en iyi anime degil en iyi mangadir..
Ben orada en iyi anime demiş miyim allah aşkına?
yaw he he

Tornavida kısmında bir yerlerini tornavidaya dönüştürüyorlardı falan gintokininde erkeklik simgesini kutsal altıgen tornavidaya dönüştürdüler olay bu .s
Yok, kastım şu: Ben de izledim seriyi. Sadece bana komik gelmedi ama japonlar sahneye çok güldü. Sanırım onlara özgü garip bir manası vardı. Bu tip esprilerin bulunduğu bir seri demek istiyorum.

Neyse, bu konudaki son entrym olsun, anime hakkında yapılacak sohbetin çok lüzumsuz olduğunu farkettim.

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Naruto
Death Note

Abi daha anime izlemekte yeniyim -_-

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Drowhake

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Death Note üstüne tanımam mükemmel kişilikleri ve hikayesi vardır özellikle L ve Misa yı çok sevmişimdir ayrıca Ryuk ve Rem e de hayranımdır :)

Ayrıca anime denildiğine göre pokemonda çok eğlenceliydi ne zaman ne çıkacağı belli değildi :)

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Kakashi hepsini yarar geçer ya:)

Zorinkun

Blaze Yokedici
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Naruto tam bir salak haa :)

Okankaraka

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Bana anime demeyin Death Note'da L'nin öldüğü bölümdeyim ve depresyonum full -__-* ... Galiba Light'a küfür edicem...

Heroata

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Death Note (Mangasini okuyorum cok baglayici ve dusundurucu super bir seri)

Bleach
Naruto

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi