Zümrüt Emek 1.20.4 Türk Survival Sunucusu - IP: PLAY.PROJECTS.GG - GAIA [Anti Xray/Kanlı Ay/Mevsimler/Arkeoloji/Kuşatma/Turf/Kış Tüccarı/Unvanlar ve dahası!]

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 223:
Bu güncelleme üzerinde yeni başlayan oyuncular için arazi sisteminin anlaşılabilirliğini arttırmak adına uğraştık.

> /claim komutu baştan tasarlandı.
> Claim rehberi için arayüz tasarlandı.
> Hayatta kalma kitabına claim rehberine dair bir arayüze gitmek için buton eklendi.
> Tıklanabilir mesajlar üzerinde arazilerinizdeki arkadaş yönetimi, patlama korumaları, tuzaktan kurtulma fonksiyonu, arazi genişletme, arazi kuşatma gibi birçok özellik birleştirildi. Tümüne /claim komutuyla ulaşılabilir.
> Epey Korkunç Etkinlikte ölümsüzlük totemi ve fener isteyen görevin tamamlanamamasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Arakne Zehri R$60K karşılığında Satıcıya eklendi.
> Profesyonel Bankacılığa "Efsanevi" etiketi eklendi.
> Cadılar Bayramı etkinliği oyundan kaldırıldı (Epey Korkunç Etkinlik hala duruyor).

Build 224:
>
Arakne Zehri, Satıcı'dan kaldırıldı.
> Arakne Zehri, hayatta kalma kitabının özel üretim sayfasına eklendi. 5x 64 Mayalı Örümcek Gözü ve 4x Nether Yıldızı karşılığında üretilebilir.
> Tarım ürünlerinin fiyatlarının tümü baştan düzenlendi.
> Arakne Zehri düşme oranı biraz arttırıldı.
> %100 XP Bombası'nın fiyatı 5PR'den 4PR'ye çekildi.
> %50 XP Bombası'nın fiyatı 4PR'den 2PR'ye çekildi.
> Altın Kutu birim fiyatı 19PR'den 18PR'ye çekildi.
> 3x Hesap Yükseltmesi Parşömeni fiyatı 80PR'den 75PR'ye çekildi.
> 6x Hesap Yükseltmesi Parşömeni fiyatı 150PR'den 145PR'ye çekildi.
> Savaşçı->Kimyager geçiş şartlarına 3x Deniz Kalbi eklendi.
> Yeni özel eşya: Ruh
> Yeni kanlı ay yaratığı: Hayalet
> Bazı kanlı ay yaratıklarının güçlerinin çalışmamasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Kanlı Ay Başlatıcısı aracılığıyla başlatılan kanlı ayların ilerleme barı görselinin başlığında "Özel Kanlı Ay - [Adınız]" yazıyor.

Ruh:
>
Sağ tıklanıldığı zaman on dakikalığında Parlaklık etkisi verir. Üst üste tıklamalar bu etkiyi biriktirir.
> İki farklı unvana Ruh eşyası gereksinimi ekledik. Hangi unvanlar olduğunu ve gereken sayıyı söylemeyeceğiz, bunları topluluğun keşfetmesini istiyoruz.
Not: Yirmi dakikanın üzerinde aldığınız parlamalardan sonra etkinin geçmesine kalan süre Minecraft'ın desteklememesi nedeniyle gözükmemektedir.

Hayalet:
>
İlkbahar mevsiminde Kanlı Ay vakti ortaya çıkan yaratıktır.
> Katledildiği zaman 1x Ruh eşyası düşürebilir.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 225:
>
Canavar doğma oranı arttırıldı.
> Hayatta kalma kitabı içindeki bazı yazım hataları düzeltildi.
> Çevrimdışıyken PR satın alımı yaparsanız PR'lerin fiziksel olarak teslim edilmesi yerine direkt olarak hesabınıza aktarılıyor.
> Blok meydan okumalarında ilerleme durumunuzun (x/MAX) şeklinde gözükmesi gerekirken (x/Bilinmiyor) olarak gözükmesine neden olan bir hata giderildi.
> Madenciliğin biraz daha ön plana çıkması için maden kategorisindeki eşyaların sunucuya satış fiyatlarını arttırdık.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 226:
>
Hesap yükseltmesine sahip kişilerin pişmiş et dropları açıkken bile tavukların çiğ et düşürmesine neden olan bir hata giderildi.
> Hayatta kalma kitabındaki istatistiklerinizde artık son ölüm tarihiniz de yazıyor.
> Çok nadiren, öldüğünüz zaman paranızın iki kere %10'unun düşmesine neden olan bir hata düzeltildi.
> Stonks özel eşyası için örse özel bir durum eklendi. Örste bir işlem yaparken, Shift ile tıklayarak Stonks'u örsten alırsanız Stonks'un adı korunur. Eğer sadece sol tıklayarak alırsanız Stonks'un adı istediğiniz şekilde değişir. Bazı oyuncularımız Stonks'u büyüleyip ona rağmen isminin korunmasını istiyordu. Hem isim değiştirebilme imkanını sunmak hem de koruyabilme imkanını sunmak için bu şekilde bir özel durum yapmamız gerekti.
> Bankaya para yatırırken ya da bankadan para çekerken özel miktar girebiliyorsunuz.
> Profesyonel Bankacılık "Özel" sınıfı adı altında 5PR karşılığında premium mağazaya eklendi. Satıcı'da bulunan Profesyonel Bankacılık hala "Efsanevi" sınıfına ait.
> Sol elinizdeki özel eşyaların görevinin yere konulmasıyla alakası olmamasına rağmen sağ elinizde bir şey yoksa yere koyulabilmesine neden olan bir hata düzeltildi.
> Oyuna ilk girdiğiniz zaman /back teklifiniz varsa sohbette en son mesaj olarak (en rahat görebileceğiniz yerde) gözüküyor. Yani, girişteki mesajların öncelik sırası düzenlendi.
> Oyundaki herkese, 19 dakikalık Gece Görüşü sağlayan bir özellik premium mağazaya eklendi.
> Hesap yükseltmesine sahip oyuncuların etkinlik düzenleyicisinin arayüzünü uzaktan açamamasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Tarih formatları artık (gg.aa.yyyy, ss.dd) şeklinde gözüküyor.

bt5214

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
2013'den beri minecraft oynarım. Onlarca sunucuya girdim çıktım kendimce bu sunucunun artı ve eksilerini yazmak isterim. (evet sadece bunu yazmak için üye oldum)

Artıları

+Kolay yoldan zengin olamıyorsunuz. Sürekli oyunda olup emek vermeniz gerekiyor. Benim gibi tarımcılar için güzel bir sunucu ortamı var.
+Farm ve sistem kurmak için gerekli parçalar iyi bir paraya satıldığı için uğraş vermeniz lazım.
+Oyunda hatalara sebebiyet verecek karışık sistemler yok.
+Oyuncuları "benim gördüğüm" kadarıyla +15 yaş üzeri. Pvp ci 15 yaş çocuk kitlesi yok. Günün hangi saatinde girsem +20 kişi görüyorum
+Özellikle oyuncu marketi sistemi basit ve sıkça kullanılıyor. Sohbet takasçı ve satıcılarla dolu :D

Eksileri

-Çok hızlı acıkıyorsunuz. Sadece 2-3 sandığı tarım ve yiyeceklere ayırmak zorundasınız
-Rütbe görevleri çok zor. Rütbe atlamadan normal minecraftta yapabildiğiniz birçok şeyi yapamıyorsunuz
-Zorluk hardcore seviyede. Kanlı ay olduğunda ilginç yaratıklar geliyor. Gobline kaç defa öldüm sayamadım. Öyle bir yaratıkki yarı görünmez olduğu için zor vuruluyor ve elindeki çapasıyla sizi kendinize çekiyor veya uzağa atıyor.
-Seed çok kötü. Bir görev için yağmur ormanı bulmam gerekiyor 2 kişi +4 saat harcamamıza rağmen biyomların kendini tekrar ettiğini gördük.
-İNANILMAZ derecede lag sorunu mevcut. Özellikle 4-5 gündür lag sorunu var yani oynanmayacak derecede ki şu an girmiyorum o kadar emek vermiş olmama rağmen ve sunucuda bunu iletebileceğiniz herhangi bir yetkili yok varsa bile "ne yapalım yeni sunucu mu alalım?" cevabı aldım umarım şakadır.

Sunucuya puanım 6/10. Lag sorunu düzeltilirse 8/10.

Kolay gelsin.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
2013'den beri minecraft oynarım. Onlarca sunucuya girdim çıktım kendimce bu sunucunun artı ve eksilerini yazmak isterim. (evet sadece bunu yazmak için üye oldum)

Artıları

+Kolay yoldan zengin olamıyorsunuz. Sürekli oyunda olup emek vermeniz gerekiyor. Benim gibi tarımcılar için güzel bir sunucu ortamı var.
+Farm ve sistem kurmak için gerekli parçalar iyi bir paraya satıldığı için uğraş vermeniz lazım.
+Oyunda hatalara sebebiyet verecek karışık sistemler yok.
+Oyuncuları "benim gördüğüm" kadarıyla +15 yaş üzeri. Pvp ci 15 yaş çocuk kitlesi yok. Günün hangi saatinde girsem +20 kişi görüyorum
+Özellikle oyuncu marketi sistemi basit ve sıkça kullanılıyor. Sohbet takasçı ve satıcılarla dolu :D

Eksileri

-Çok hızlı acıkıyorsunuz. Sadece 2-3 sandığı tarım ve yiyeceklere ayırmak zorundasınız
-Rütbe görevleri çok zor. Rütbe atlamadan normal minecraftta yapabildiğiniz birçok şeyi yapamıyorsunuz
-Zorluk hardcore seviyede. Kanlı ay olduğunda ilginç yaratıklar geliyor. Gobline kaç defa öldüm sayamadım. Öyle bir yaratıkki yarı görünmez olduğu için zor vuruluyor ve elindeki çapasıyla sizi kendinize çekiyor veya uzağa atıyor.
-Seed çok kötü. Bir görev için yağmur ormanı bulmam gerekiyor 2 kişi +4 saat harcamamıza rağmen biyomların kendini tekrar ettiğini gördük.
-İNANILMAZ derecede lag sorunu mevcut. Özellikle 4-5 gündür lag sorunu var yani oynanmayacak derecede ki şu an girmiyorum o kadar emek vermiş olmama rağmen ve sunucuda bunu iletebileceğiniz herhangi bir yetkili yok varsa bile "ne yapalım yeni sunucu mu alalım?" cevabı aldım umarım şakadır.

Sunucuya puanım 6/10. Lag sorunu düzeltilirse 8/10.

Kolay gelsin.
1.15.1'e geçtiğimizden beri oyun performansından yana değil de güvenlik duvarımızdan yana eksiğimiz vardı. Bunun nedeni de bizim için hazırlanan ağ 1.15.1 için uyumlu değildi. Mecburen bu sabaha kadar Spigot'un hazır ağını kullanmak zorunda kaldık. Yani bugünden sonra ping sorununun da düzelmiş olması gerekiyor.

BaySeven

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
server güzel ama ben 3 hesap açtım ve ban sebebi oldugunu ögrendim yardım ederseniz sevinirim.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 227:
>
Birçok köylü bulunan bazı üslerde, Demir Golemlerin orantısız olarak doğmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Yarım bloklardan zıplayarak geçerken IrregularMovements tespitinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Merdivenden ya da sarmaşıktan çıkarken Velocity tespitinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> Kıyıya yakın olarak koşarken Jesus tespitinin yanlış çalışmasına neden olan bir hata düzeltildi.
> /logout komutu artık kullanılamıyor.

ruddeTR

projects.gg
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Build 228:
>
Hesap yükseltmesine sahip oyuncularda pişmiş et dropları ayarının açık olmasına rağmen tavukların pişmiş olarak düşmemesine neden olan bir hata düzeltildi.
> Ağaç düşme animasyonu yeniden tasarlandı.
> Ağaç düşerken blokların altında kalırsanız canınız ciddi ölçüde azalıyor.
Hatırlatma: Shift tuşuna basılı tutarak ağacı kırmaya başlarsanız ağaç düşme animasyonunu iptal edersiniz.

Build 229:
>
Bandaj sarılırken gösterilen mesaj güncellendi.
> Bandaj sarıldıktan sonra hemen iki ya da üç kalp kazanmak yerine üç kere on beş milisaniyelik aralıklarla birer kalp iyileşiyorsunuz. Yani garanti olarak üç kalbiniz artıyor denilebilir.
> Yalıtkan Madde ve İstiridye çıkma oranı hem oyuncular için hem de hesap yükseltmesine sahip kişiler için yükseltildi.
> Denizden artık Vex'te çıkabiliyor.
> TAB'ın en sağ altında VIP statüsü ya da personellik statüsüne göre hiyerarşik sıralama yapılıyor. Eğer kişinin herhangi bir geçici unvanı yoksa alfabetik olarak TAB'ın geri kalanında sıralanıyor.
> Kuşatma süresi bir saatten, yirmi dakikaya düşürüldü.
> Kuşatma esnasında otuz saniyenin sonunda kapılar açılabiliyor.
> Artık Lecternleri okuyabilmek için claimde yetkinizin olması gerekmiyor.
> Artık beş dakika aralıklarla arka arkaya ölseniz bile yine de oyun size /back teklifi gönderiyor.

Kraken Build 230:
>
Sağ ya da sol elinizde hangi farklı bir eşya olursa olsun herhangi bir elinizde özel eşya varsa sağ tıkladığınızda özel eşyanın işlevi çalışacak.
> Altın Kutunun fiyatının 18PR olmasına rağmen görselinde 19PR olarak gözükmesine neden olan bir hata düzeltildi.
> Unvan Eşyası Kasası 13PR'ye düşürüldü.
> Elitra yarışı artık düzgün çalışıyor.

Build 231:
>
Güçlendirilmiş Kanlı Ay adında yeni bir kanlı ay formu eklendi. Güçlendirilmiş Kanlı Ay, 5PR karşılığında Premium Mağazadan ayarlanabilir. Güçlendirilmiş Kanlı Ay esnasında Bossların doğma ihtimalleri ortalama olarak %200 arttırılıyor. Güçlendirilmiş Kanlı Ay başladıktan sonra bilgilendirme amaçlı #olaylar kanalına bildirim gidiyor.
> Kanlı Ay bittiği zaman Kanlı Ay Örümcekleri de siliniyor.
> #olaylar kanalına giden ve premium mağazasındaki bazı mesajlar düzenlendi. > Günlük görevler oyuna eklendi.
> Oyuna yeni başlayanlara verdiğimiz görevin çok zor olduğunu düşünüyoruz, bu bağlamda Arakne Zehri'nin üretimi kolaylaştırıldı.

Günlük Görevler:
>
Günlük görevler en az üç aşamadan oluşur. Her aşama sonunda ödül alırsınız. Eğer ödül yeterli gelmezse ya da daha vaktiniz varsa diğer aşamaları da isteğe bağlı olarak tamamlayabilirsiniz.
> Görev aşaması tamamlandıkça bir sonraki görevin verdiği ödül katlanarak artar.
> Bir sonraki aşamadaki görevi, bulunduğunuz aşamayı tamamlamadan önce yapmaya başlayamazsınız. Eğer üçüncü aşamanın ödülü ve görevi sizin için daha cazipse bile öncelikle birinci ve ikinciyi bitirmek zorundasınız (yüksek aşamaların cazip olmasının nedeni zaten önceki aşamalara emek veriyor olmanız).
> Günlük görevi tamamladıktan sonra bir sonraki günlük görev dönümüne kadar yeni görevler yapamazsınız.
> Günlük görevin yenilenmesine kalan süreyi /görev mesajının üzerine fare imlecinizi getirerek görebilirsiniz (Screenshot).
> Görev ödülleri ve gereklilik sayıları değişkenlik gösterir. Örneğin, oyun, bir gün 3x pasta üretmenizi isterken bir hafta sonra aynı görev geldiğinde 2x pasta üretmenizi isteyebilir.
> Hesap yükseltmesine sahip oyuncular görevin en az üç aşamasını yaptığı taktirde her gün bir kere görev sıfırlama hakkına sahip olacaklar (Screenshot).

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucunun 1.8 oldugunu yazmamissiniz

Cool_Dani

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Server Ciddi Anlamda Emek Verilmiş Ugraşilmiş Eklentiler Olsun Ortami Zorlugu olsun mukkemel Bir Yenilikçi Sunucu emin olun Girdiginiz de Sizi En çok baglicak kök lu bir survival bekliyor Acaba Ne Kadar hayata kala bilceksin ?
Not:Başarilar Puanim 9/10

heyhex

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sunucuyu bir kaç ay oynamıştım, onlarca kez mağdur oldum fakat hakkınızı yemek istemiyorum sunucu şuanda malesef elimizdeki en güzel sunuculardan birisi.