Ekmek ile ilgili garip 4 bilgi.

MertOrMErocks86

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle... Her zamanki gibi konu yanlış yerdedir. Eğer öyleyse biri bir zahmet nereye açacağımı söylesinde bende açayım çünkü ben bulamadım en uygun burası geldi...

1- Rekor Elimizde!

Avrupanın en çok ekmek yiyen (çoğunu atıyoruz ama neyse.) ülkesi kişi başı 120 kg ile Türkiye'dir. Arkasından 95 kg ile Bulgaristan geliyor.

2- Neden maaşlar düşük?

Eğer atılan onca ekmek hiç yapılmasaydı ona harcanan para ile Asgari ücretler 250 TL artabilirdi.

3- Öğrencilerin masrafları

Hadi diyelim yukarıdaki para asgari ücrete değilde öğrencilere harcanacak. Bu da iyi çünkü o para ile 10.147.518 öğrencinin masraflarını karşılayabiliriz.

4- Fakirlere dağıtsak?

Dünyanın tüm ekmekleri toplanıp aç kişilere dağıtılsa Afrika'nın %80 civarı doyurulabilirdi. Çünkü dünyada aylık harcanan ekmek ile 900 milyon kişi en azından 10 günlük doyurulabilir.

Bonus: Ekmekleri çöpe atmayın çünkü nimetle oyun olmaz..

Bazı yerler alıntıdır yani yanlış olduğunu düşünüyorsanız ilk önce hangi kısım olduğunu sorun ona göre yargılayın.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Direk ekmek yemeyi kessek çok güzel olacak da işte millet laf dinlemiyor ki :(

OrangeLemon

Let it die
En iyi cevaplar
0
fazla ekmek yiyolar sonra günde 5 kilo alıyorlar ve geldi sıra çocuklara veriyorsunuz ellerine tableti bilgisayarı sonra e tabi oyun oynasınlar beyinleri gelişir ama fazla veriyolar.
  • çocuğumun sınav notları hepp 31 neden 1 bu çocuğun karnesiğğ ayol okulun suçu kaka okul kaka
  • çocuğum 13 yaşında ama 70 kiloğğ

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Evde gene ekmek&Yiyecek çöpe gitmiyor gitsede cok az gider. Ama zamanında hem bir markette hemde otelde calıstığım zaman görmüstüm gercekten dolu dolu yemek çöpe gidiyor. Suç işletme sahiplerinde.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evde gene ekmek&Yiyecek çöpe gitmiyor gitsede cok az gider. Ama zamanında hem bir markette hemde otelde calıstığım zaman görmüstüm gercekten dolu dolu yemek çöpe gidiyor. Suç işletme sahiplerinde.

İşletme sahipleri israfı en aza indirmeye çalışır, güven bana meyhanede çalıştım orada kişi başı yemek yapılırdı. Adamlar verdikleri paranın en fazlasını almak ister. Suç çalışanlarda ve porsiyon ayarı yapamayan aşçılarda.

Bizim evde bayat ekmekler köfte için dolaba kaldırılır. Sadece yenmeyecek duruma gelmiş yemekler dökülür (4 günlük pilav vs..)

Üstelik mahallede bayat ekmek deposu var. Bayat ekmekler oraya atılıyor genelde ama o ekmeklerle ne yaptıklarını bilmiyorum.

turkler

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
fazla ekmek yiyolar sonra günde 5 kilo alıyorlar ve geldi sıra çocuklara veriyorsunuz ellerine tableti bilgisayarı sonra e tabi oyun oynasınlar beyinleri gelişir ama fazla veriyolar.
  • çocuğumun sınav notları hepp 31 neden 1 bu çocuğun karnesiğğ ayol okulun suçu kaka okul kaka
  • çocuğum 13 yaşında ama 70 kiloğğ
İyi Bişi Fln Olursa)

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Siz Şanslısınız.Bizim Evde 15 Günlük Pilavı Yiyoruz. :D

Ben zaten onu örnek olarak sallamıştım, raf ömrünü hesaplamadım.

İsrafa çözüm olarak dediğim gibi mahallelere bayat ekmek zakka zukkası koyulup bayat ekmeklerin kuşçulara pazarlanması sağlanabilir

(İtinayla vatan kurtarılır.)