Donanımlardan anlayan tayfa

ahmetcan333

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Lütfen bilmeden gelip konuşma. bir oyunda i5 4690k/GTX960 40 fps veriyorsa i3 4160/GTX970 60-70 fps verir. önemli olan işlemcinin oyun ve ekran kartı için yeterli olup olmamasıdır. i3-4160 gtx970 e darboğaz yapmaz.
ben fps yönünden sıkıntı çekersin demedim işlemcinin grafikleri işlemesini beklersin dedim ki bu konuda bilip bilmeden konuşan sen oluyorsun örnek olarak i5 4690k vermişsin ki overclock a açık bir işlemcidir tabii ki bu kullanıcıya sunulmuş bir seçenek ancak bu işlemcide overclock da yaptığın taktirde i7 seviyelerine çıkabilirsin bunun haricinde overclock yapmasan dahi i5 4690 i34160 ı sollayacaktır. Önemli olan sadece ekran kartı değildir işlemciye de önem vermek lazım çünkü ekran kartının tam performans çalışmasında etkendir ve bu arada verdiğin sistemdeki işlemcilerin 1600mhz olması da ayrı bir olay hadi i7 bi işlemci seçsen anlarım ama i3 gibi bi işlemcide 1333mhz bir işlemci de yeterlidir bütün bunların yanında seçtiğin anakart tamamen dandiriklik şaheseri çünkü intel işlemci takılmasının yanında hiçbir artı getirmediği gibi böyle bir anakartta bios tan yana sıkıntı çıkacağı aşikar. Sık sık system crash lara uğrayabilirsiniz. Bütün paranızı ekran kartına yatırmanız çok sağlıklı şeyler doğurmayacaktır. Önemli olan oyunun 60-70 fps de oynamak değil oyunu 60-70 fps ye sabitlemeye çaba göstermektir senin söylediğin işlemciyle ani fps düşüşleri görmek çok olağan birşeydir. Umarım açıklayıcı olmuştur.

yentibaba

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ayran Men çok iyidi lan tuttum bunu [emoji1] [emoji106]

Whoproshenob

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben fps yönünden sıkıntı çekersin demedim işlemcinin grafikleri işlemesini beklersin dedim ki bu konuda bilip bilmeden konuşan sen oluyorsun örnek olarak i5 4690k vermişsin ki overclock a açık bir işlemcidir tabii ki bu kullanıcıya sunulmuş bir seçenek ancak bu işlemcide overclock da yaptığın taktirde i7 seviyelerine çıkabilirsin bunun haricinde overclock yapmasan dahi i5 4690 i34160 ı sollayacaktır. Önemli olan sadece ekran kartı değildir işlemciye de önem vermek lazım çünkü ekran kartının tam performans çalışmasında etkendir ve bu arada verdiğin sistemdeki işlemcilerin 1600mhz olması da ayrı bir olay hadi i7 bi işlemci seçsen anlarım ama i3 gibi bi işlemcide 1333mhz bir işlemci de yeterlidir bütün bunların yanında seçtiğin anakart tamamen dandiriklik şaheseri çünkü intel işlemci takılmasının yanında hiçbir artı getirmediği gibi böyle bir anakartta bios tan yana sıkıntı çıkacağı aşikar. Sık sık system crash lara uğrayabilirsiniz. Bütün paranızı ekran kartına yatırmanız çok sağlıklı şeyler doğurmayacaktır. Önemli olan oyunun 60-70 fps de oynamak değil oyunu 60-70 fps ye sabitlemeye çaba göstermektir senin söylediğin işlemciyle ani fps düşüşleri görmek çok olağan birşeydir. Umarım açıklayıcı olmuştur.
Anakart hakkında doğru söylüyorsun. Fakat, işlemciye de gerekli önemin verilmesini söylemişsin. İşlemciyi pentium seçmedim ya sürekli fps düşüşleri yaşansın. 4160 ı neden bu kadar kötülüyorsunuz. G3258 ile titan x te bile dediğin kadar sorun çıkmıyor. Fx 6300 ile 970 bir araya getirilseydi ben de senin gibi yapardım ama o işlemci pek de sorun çıkarmaz.

Whoproshenob

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
770 Yerine 960 Ekler İ5 4460 Yaparsın :( O İşlemci Nedir Teknopat O Kartı Tanıttığından Beri i5 Almıyor Millet :) Halbuki OC İle Demişti O Karta OC Da Olmuyor Ah Ahh :(
He QnQ g3258 o kadar iyi ki xeon lara kafa tutuyor. 800 kişilik mario serveri açtım 25 fps ile oynuyoruz.
-teknozürt-

Whoproshenob

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşın Takıntısı Var Hocam Zelman Ve 80+ Olacak Yoksa Olmuyor Kıytırık Kasaları Sevmiyormuş :(
Everest kasa çok mu iyi de böyle söyledin. O psu led ampulü bile yakacak kadar watt vermiyordur. En ufak dalgalanmada bütün parçalarının yanmasını mı istiyorsun.