computercraft yardım gerek

PxJasius

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Computercraftta bilgisayarlarin veya monitor gibi esyalarin neye yaradigi.
Bilgisayari açma kapatma gibi genel seyler.
Genel komutlar.
Yukarıda yazdıgım gibi bir tutorial (õgretici) video veya yazi varsa link atabilir misiniz
Teşekürler.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
YouTube a "ComputerCraft tutorial" yazarsınız o kadar güzel videolar var ki.

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
ComputerCraft öğrenerek bir yere varamassın, önce Lua dilini bilmen lazım. Bir insan Java bilmedende Minecraft Plugini yazabilir fakat hiçbir zaman o plugin o kadar kaliteli olmaz. Ben Lua'da baya uzmanım soruların olursa sorabilirsin.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ComputerCraft öğrenerek bir yere varamassın, önce Lua dilini bilmen lazım. Bir insan Java bilmedende Minecraft Plugini yazabilir fakat hiçbir zaman o plugin o kadar kaliteli olmaz. Ben Lua'da baya uzmanım soruların olursa sorabilirsin.
Önce aynısı bende yazacaktım ama rehberlerde zaten lua dilinden bahsettiklerini hatırlaıdm. Bir insan rehberden sonra %100 bunu araştırır diye söylemedim. Zaten o pluginin yapısı. Öğrenmeden kullanılamayacağı rehberde söyleniyor. Lua öğrenmeden bu mode da sadece ezbere hareket edilebilir. Ama Lua dilinde muhtemelen sizin kadar usta değilimdir :) Siz ona yardımcı olunuz.

PxJasius

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
zaten computer craft'a yeni başlıyorum önce hangi eşyanın ne işe yaradığını öğrenmem daha mantıklı degil mi ?
İyi eğlenceler. İngilizce kaynaklarda daha gelişmiş anlatımlar bulabilirisniz.
zaten doğru düzgün türkçe anlatım maalesef ki yok.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
zaten computer craft'a yeni başlıyorum önce hangi eşyanın ne işe yaradığını öğrenmem daha mantıklı degil mi ?

zaten doğru düzgün türkçe anlatım maalesef ki yok.
Evet her zaman Ingilizce kaynaklar işe yarar oluyor. Onlar tercih edin zaten bait dilde konuşuyorlar.