chunk silme yöntemi yardım (Bilmeyenler Boş Boş cevap vermeyin)

slhsvr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bildiginiz gibi Oyunda, Yürüdükçe araziler açılıyor chunk lar(16x16 kare) oluşuyor ve haritanın boyutu(ağırlığı) artıyor. Şimdi minecraft haritaları normal olarak 10 mb (megabayt) boyutunda oluşuyor ve bu artıyor benim haritanın ağırlığı 2 GB (Gigabayt) 'a ulaştu bu gereksiz chunkları Silebilirmiyiz yani sıfırlamak gibi bir şey. Ben nitrado'da server sahibiyim haritanın büyümüş olmas,ı Oyunda kasmaya sebeb oluyor. Nitradonun chunkfix özelligi var ama bu silmiyor tamir ediyor . Bilgisi olan bana ulaşsın lütfen Buradan-skype-yada oyundan ( planet.nitrado.net ) ms.sever skype adresim

DerMachine

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Haritan kullanılıyorsa boyutunun artması gayet normal.Ayrıca chunkların kullanılmadığında unload olması için günlük restart atılmasını sağlayabilirsin veya clearlagg gibi bir plugin kullanıyorsan arada sırada /lagg unloadchunks yaparak kullanılmayan chunkları kapatabilirsin.Bunun dışında chunk silmek gibi bir durum olduğunu sanmıyorum.Kapatılan chunklar tekrar o bölüme gidilmedikçe açılmaz.

slhsvr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
tesekkür ederim bilgi için. silinmeme durumu kötü biraz

DerMachine

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aslında silinmiş gibi oluyor,sanmıyorumki mapin büyüklüğü lag sorunu yapsın.O anda açık olan chunkların sayısı etkiler.

Son düzenleme:

Vanth

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
/stoplag 2 kere yaz duzelme olacaktır.

Exo

Gray
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Chunk silmenin mümkün bir yolu bulunuyor. Kullanılan haritayı başta tasarlarken sadece havadan oluşturup mcedit adlı 3. parti programı ile belirli bir alan oluşturup yapıtlarınızı oraya koyabilirsiniz. Bu şekilde o alanların dışına çıkılamayacak bu durumun sonundada tüm chunklar loadlanmayacak ve harita dosyası büyümeyecektir. Tasarlamaktan kastım flat map açıp özelliklerini full air bloğa çevirmeniz gerekli. İyi forumlar...