Chunk Error Çözümü bilen varsa acil yardım :(

kurt2244

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
arkadaşlar ben 4 arkadaşımla hamachiyle minecraft survival oynuyorduk yaklasık 1 aydr. ama en son yaptıgımız otomatik kaktüs farmından sonra server agır lag olmaya başladı ve artık servera girilemez oldu.. sw panelinde ise wrong location ...... castus x,y,z gibi şeyler yazıyor. bu hatadan dolayı mapa giremiyoruz. ben bi kere girdim soruna bakmaya çalıştım ve sorun kaktüs farmın belli bir kısmı yüklenmemiş gibi olmuş. (hani uzaklar görünmez gidince yüklenir ya) ve ben bunun üstüne gelincede düzelmiyor. ve içine ne girer ya da düşerse wrong location da yazıyor ... Hatanın ismi Chunk Error muş ama bir türlü çözemedim lütfen yardım ediniz :(

R

Reloven

Ziyaretçi
Mapı Siliceksin Serverin Güçlü Degil Sonuçta Pcnde Kurulu Olan Bi Server Error Vermesi Doğal bir şey
Özet : Mapi Sil

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Muhtemelen interntten bir bütün olarak indirip oraya koydunuz. Eğer böyle yaptıysanız bazı pluginler haritanızdaki boşlukların ve bazı dinamik blockerın yerini ezberlediği için yeni kaydedilmemiş bir veri gördüğünde kafası karışıyor. Mesele şöyle düşünün bir bloğa itemframe koyabilirsiniz değil mi? Koyduğunuzda çerçece size dönük şekilde yerleşir. Onun size yan yüzünü gösterecek şekilde yerleştiğini düşünün. İşte pluginlerin aklı bu yüzden karışıyor çünkü dinamik blocklar blockların yüzüne göre tepki verirler. Ama kayıtlı olmadıkları için ne yapacağını bilemiyor. Ve düzeltmeye çalışıyor buda Wrong Location oluyor. Eğer bunu siz yaptıysanız dinamik blocklar yine problem yaratabilirler. Pistonlar da Dinamik blocklara girerler bu arada. Bunlar düzgün kaydedilmemiş ise veya kayıt sırasında bir hata oluşmuş ise sunucu hatalı bölümü otomatik olarak atlar ve hatasız yerden yüklemeye devam eder. Ki bu da yarsı yüklenmiş yapı görmenizin sebebi.

kurt2244

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Muhtemelen interntten bir bütün olarak indirip oraya koydunuz. Eğer böyle yaptıysanız bazı pluginler haritanızdaki boşlukların ve bazı dinamik blockerın yerini ezberlediği için yeni kaydedilmemiş bir veri gördüğünde kafası karışıyor. Mesele şöyle düşünün bir bloğa itemframe koyabilirsiniz değil mi? Koyduğunuzda çerçece size dönük şekilde yerleşir. Onun size yan yüzünü gösterecek şekilde yerleştiğini düşünün. İşte pluginlerin aklı bu yüzden karışıyor çünkü dinamik blocklar blockların yüzüne göre tepki verirler. Ama kayıtlı olmadıkları için ne yapacağını bilemiyor. Ve düzeltmeye çalışıyor buda Wrong Location oluyor. Eğer bunu siz yaptıysanız dinamik blocklar yine problem yaratabilirler. Pistonlar da Dinamik blocklara girerler bu arada. Bunlar düzgün kaydedilmemiş ise veya kayıt sırasında bir hata oluşmuş ise sunucu hatalı bölümü otomatik olarak atlar ve hatasız yerden yüklemeye devam eder. Ki bu da yarsı yüklenmiş yapı görmenizin sebebi.
peki ne yapmamı önerirsiniz ?

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Kendiniz yaptıysanız orayı silin gitsin. Kendiniz yapmadıysanız da silin gitsin. Yenisini yaparsanız dinamik blockar çalışırken veya işleri devam ederken kayıt etmeyin veya kapatmayın.

R

Reloven

Ziyaretçi
Kendiniz yaptıysanız orayı silin gitsin. Kendiniz yapmadıysanız da silin gitsin. Yenisini yaparsanız dinamik blockar çalışırken veya işleri devam ederken kayıt etmeyin veya kapatmayın.
1 2den Fazla Oldu Post Kasıyorsun Gibime Geliyor Dikkat Et Zaten Cevabı Verilmiş Bi Konuya Aynı Şeyleri Yazma.