Boyle bir oyunun motoru niye JAVA ??:(?(:(

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gercekten merak ettim. Cunku java yuzunden cogu kisi optimizasyon sorunu yasiyor :( yani oyunun 4GB ram 2GB ekran kartinda kasmasi zor gibi.

iPhone 6 cihazimdan Tapatalk 4 kullanmadan gonderdm.

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun javadan çıkarsa mecburen client-Ethernet sürüme geçecek.Bu da oyunun internet olmadığı yerlerde oynanamaması demek.Köye gittin canın sıkıldı.İnternette yok ,ne yapacaksın ?! Bence bu yönüyle mükemmel.Kasma sorununa gelince..Bunun için bir sürü taktik(javaya ram verme gibisinden.)bir sürü mod(Optifine,optilieves)bir sürü Game Booster(Game Booster 3-4-Expect gibisinden) gibi öyeler var.Kasıyorsa bunların hepsini kullanarak 170 fps çıkan adamlar var 40'tan.(kuzenim)Özetle her sorun düzeltilebilir.İnsan bu kadar aciz de değil zaten.Eh kardeşim daha ne işte javaya isyan edince oyun client sürüme mi geçti ?

bana yardım etsene oyun 50 fps den yukarı çıkmıyo

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun javadan çıkarsa mecburen client-Ethernet sürüme geçecek.Bu da oyunun internet olmadığı yerlerde oynanamaması demek.Köye gittin canın sıkıldı.İnternette yok ,ne yapacaksın ?! Bence bu yönüyle mükemmel.Kasma sorununa gelince..Bunun için bir sürü taktik(javaya ram verme gibisinden.)bir sürü mod(Optifine,optilieves)bir sürü Game Booster(Game Booster 3-4-Expect gibisinden) gibi öyeler var.Kasıyorsa bunların hepsini kullanarak 170 fps çıkan adamlar var 40'tan.(kuzenim)Özetle her sorun düzeltilebilir.İnsan bu kadar aciz de değil zaten.Eh kardeşim daha ne işte javaya isyan edince oyun client sürüme mi geçti ?

Tabikide hayir. Bence client ethernet ediin sey sacma. Oyun offline modda da yapilabilir.

bana yardım etsene oyun 50 fps den yukarı çıkmıyo

Bnmde

iPhone 6 cihazimdan Tapatalk 4 kullanmadan gonderdm.

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
köyde beni java kurtardı play offlineyle ve bende optifine + gamebooster kullanıyorum 75 den 200+ fpsye kadar çıkıo :)

caglaris

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
optifine yüklü , gamebooster nerden indirebilirim nasıl kullanılır

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ya kendi seysini yqpamaz mi :D normal oyynlar gbi

iPhone 6 cihazimdan Tapatalk 2 kullanmadan gonderdm.

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendisi yapamaz mi? örneğin gta java gibi motorlara bağlı değil.

LG-P500 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok abarttın gibi geldi :D o zaman carmageddon diyeyim :p onun bağlı olduğu bir şey yok gibi. Ayrıca niye 4 gb olabilir ki?

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir oyun kendi motorunu yaparsa "Call Of Duty" gibi.Ona destek ve kodları 0 ve 1 işlemine dönüştürmesi için sıfırdan bir şey yapmak zorunda.Java küçük kapsamlı ve basit kütüphaneli bir uygulama olduğu için kod yazmak daha kısa,daha küçük boyutlu ve daha basit şekilde yapılıyor.Onu işletmek için 1 gb ram isteyen oyunu 4gb ram istemesi gibi birşeye bile katlayabilirler yani.Boyutunu geçtim Dosyalarıda kendimize göre editleyecek bir tarafıda kalmayacak.Modların hepsi yalan olacak.Abartmak değilde daha çok düşünmek gibi :D
A evet modlar yalan olacak :D bir gün çocuğumuza diyeceğiz ki Minecraftta modlar vardı... ama oyunu daha stabil yapabilirler bende bile kasıyor

KMHero

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Allah süper olacak inşallah. Openglyi açmam şu an da fpsnin artmasinda etki eder mi?

UtkuÖZKAN

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ben tam bu işlerde bilgim yokta mesela bazı oyunlarıda kurarken directx gerekiyo felan mcnin böyle directx i varmı varsada bu directx ne işe yarıyor ?

ppanket

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Java kullanılmasının nedeni birçok işletim sistemiyle uyumlu olması