Böyle Bir Sunucu Sizce Tutar mı ? Siz Olsanız Böyle Bir Sunucuda Oynamak İster Misiniz ?

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar.Başlıkta da dediğim gibi siz olsanız böyle bir sunucu da oynamak ister misiniz ? Ve de sizce tutar mı ?
Proje
21'den fazla ülke 36 adet milliyet var.Her ülkenin topraklarında farklı madenler ve farklı seviyelerde hava , tarımcılık var.Her ülke gelişip teknolojisini yükseltmek zorunda.Oyun içerisinde tanklar , uçaklar , uçak savarlar var.Onları üretmek için teknolojinizin yüksek olması gerekmekte.Oyunda altın artık değersiz değil.Dünyada ''Dünya Savaşı'' çıkacağı için silah vb. üretimi yapamayan ülkeler savaşa girmeyen ülkelerden altın karşılığında silah vb. alabilir.Oyunda ''Atom bombası , hidrojen bombası ve notron bombası'' olacaktır.Oyunda petrol ve minecraftta olmayan madenler vardır.Olaylar böyle böyle uzayıp gidiyor işte :D
Siz olsanız böyle bir sunucuda oynar mıydınız ? Sunucu tutmazsa diye sunucuyu global yapmayı planlıyorum.

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Toparlaması zor olur. Factions gibi gereksiz vakit kaybına benziyor. Bunun birazcık farklı sekliyle daha sıkıstırılmıs halinde yaparsan güzel bi oyun olur.
Ayrıca dediğin tank, teknoloji ve hidrojen bombasını nasıl yapmayı düşünüyosun? :( Animasyon Particle hersey var güzel olurda, yani oyundaki teknoloji gelisimini gectim bu sunucu açılana kadar dünya çağ atlar çağ kapatır yetistiremezsin söyleyim. -_-

zRedDragon

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Toparlaması zor olur. Factions gibi gereksiz vakit kaybına benziyor. Bunun birazcık farklı sekliyle daha sıkıstırılmıs halinde yaparsan güzel bi oyun olur.
Ayrıca dediğin tank, teknoloji ve hidrojen bombasını nasıl yapmayı düşünüyosun? :( Animasyon Particle hersey var güzel olurda, yani oyundaki teknoloji gelisimini gectim bu sunucu açılana kadar dünya çağ atlar çağ kapatır yetistiremezsin söyleyim. -_-
Emin misin :) Haritasını yapmak zaten basit olacak ardından tek gerekli olan bir java developer.Ona da kodlattım mı plugini olay biter :C (Ama yaz tatiline kadar sürer benden söylemesi)

WhisperB

Whisper NETWORK
En iyi cevaplar
0
Sadece eklenti ile yapman bu dediklerini çok zor. Skript zaten yapman için yetersiz kalacaktır. Özel bir maden sistemi yapmazsan Minecraft'ta olmayan madenleri de ekleyemezsin ve bunun için elbet doku paketi gerekecektir. Patlama falan diyorsun sağlam bir bütçe de gerekecek ve bu projeyi duyurmak için reklam falan hani hem sağlam bütçeye ihtiyacın olacak hem bilgiye. Petrolü lav diye koysan çok sırıtmaz bir de eklenti hazırlasan fakat mod kullanmadan bu dediğin araçları, uçakları yapmak hiç kolay değil. Haritanın da büyük olacağını umuyorum ve şematik yapı baya kaliteli işler yapman gerekecek. Bu sunucuya da Türkiye'de açacağını düşünürsek meraklılarını toplarsın fakat para kazanmak için açarsan yapabileceğini hiç sanmıyorum.
Arkadaşa katılıyorum. Sponsor bulman lazım. Sağlam sponsor bulursan işin daha kolay olur maddi açıdan :)

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
@zRedDragon, İngilizce yeterliliğiniz varsa global kurabilirsiniz. Çünkü bizimkiler rpg sunucularda pek oynamıyorlar. Oynayacak olan kişilerde çevrim içi az diye oynamıyorlar. Çok ufacık hatalar bile tüm projeyi berbat edebilir. Plugin, skript, doku paketi, map, rpg, sistem, yetkililer, hosting derken bunlar sizin açmak istediğiniz gibi olan sunucularda ayarlanması çok daha zor şeyler. Çok değişik skriptler gerekebilir. Yetkililer yabancı dil bilmeli. Lokasyon başka ülke üzerinden olunca ücret daha pahalı olabiliyor (başka ülke olduğu için değil, fiyatlarla ilgili). Eğer başlarsanız yapımı çok uzun sürebilir. Geri dönerseniz de vaktinizi harcamış olacaksınız. Bizden böyle bir gurur çıkmasını çok isteriz hepimiz fakat cesaret, bilgi, bütçe, güvenilecek ortaklar ve şans isteyen bir durum. Karar sizin.

LımonBerk

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0