Block Kenarlarının Belirgin Olması

ProSlide

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar...

Birkaç gün önce internet sitelerinden birinde eğer ekran kartı sürücümü güncellersem Minecraft grafik performansının artacağı ile ilgili bir yazı okudum. Bilgisayarımda orta düzey bir alet olduğu için FPS'nin az olması beni rahatsız ediyordu. Bu yüzden ATI Radeon HD4850 ekran kartımın driverlarını bu adresten indirip kurdum:

http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/legacy/Pages/legacy-radeonaiw-vista64.aspx

Ardından oyuna büyük bir hevesle girdim, FPS oranı yükselmiş olmasına rağmen blok kenarlarında sanki render problemi varmışcasına mağaraları, lavaları vb. görebiliyordum. Şu şekilde belirtirsem:

javaw 2013-01-10 15-48-42-95.jpg

Burda gördüğünüz gibi blok kenarlarında anlam veremediğim cizgiler oluştu hatta torchların üzerinde hitbox'ın sınırları gözüküyordu:

javaw 2013-01-10 16-03-28-54.jpg

(Fotoğrafta dikkatli bakarsanız görebilirsiniz)

Bu durumun nedenini ve çözümünü bilen varsa her türlü yardımına açığım.

Teşekkürler.

edit1: Driverı güncellemenin sorunu tetiklediğini düşündüğüm için ondan bahsettim
edit2: Oyun greafik ayarlarım son seviyede. Yani Graphics: Fancy, Particles: All, OpenGL: On, Use Vsync: On

EDİT: Yeni bir screenshot:

2013-01-10_16.19.00.png

(Blok kenarlarından gökyüzü gözüküyor burada da)

MaSKoT

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Mcpacther İndir Sorun Gider Yalnız İndirmeden Önce Bilgisayarın'nın Özellikleri İyi Olması Lazım Bunu UNUTMA !

NOT: EĞER BİLGİSAYARININ ÖZELLİKLERİ İYİ DEĞİLSE OYUN KASMAYA BAŞLAR !

ProSlide

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
2013-01-11_17.46.01.png

Patcher zaten yüklenmiş olarak vardı oyunda. Kaldırıp yeniden yükledim ancak yine aynı şekilde sorun devam ediyor. Resmi yakınlaştırarak bakarak otların üzerindeki beyaz çizgileri görebilirsiniz. Ben bu problemin driver yükledikten sonra oluştuğu için ondan kaynaklandığını düşünüyorum. Fikri olan arkadaşlar lütfen ilgilenirlerse sevinirim. Düşünceniz doğru yada yanlış olsun ben herşeyi denemeye hazırım.

Teşekkürler.

Observerq

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bende de oluştu bu sorun.

128x veya daha yüksek bir texture pack yüklersen düzeliyor :)

ProSlide

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Sphax PureBDCraft 128x ile denedim ve tekrar aynı... Eğer hala bir önerisi varsa sabırla bekliyorum arkadaşlar:surprise:

Observerq

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sphax'te düzelmişti benim. Fakat daha sonra default packe geri döndüğümde düzelmişti sanırım bazen oluyor sadece. Modlar yüzünden de olabilir.