Bir Sunucudan Neler Beklersiniz?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Sunucuyu, yine Skript - Java tartışmasına girenler yüzünden iptal ediyoruz.
O kadar yazabilecek şeyler arasından yine böyle yazan kişileri tebrik ediyorum.

Siz sanırım konunun bi yerinde "Sunucuyu tamamen Skript ile yapacağız" dediniz yoksa böle saçma sapan Skript ile alakalı şeyler yazmaları biraz saçma.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Siz sanırım konunun bi yerinde "Sunucuyu tamamen Skript ile yapacağız" dediniz yoksa böle saçma sapan Skript ile alakalı şeyler yazmaları biraz saçma.
Öyle bir şey yazdığımı hatırlamıyorum ama forumda 10 kişiyi yasaklama yetkim olsa, önceliğimi bu "Skript e dead, Java e big!" diyenleri yasaklardım.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Ben skript'i javadan üstün tutmadım birçok yerdede bunu belirttim aradaki milisaniyelik performans farkları beni pek ilgilendirmiyor şu ana kadar ki tek sorunu dediğim gibi yavaş yüklenmesi onun dışında bir sorunum yok tüm sunucuyu baştan aşşağı skript ile yapmaya çalışmışlar ve başarısız olmuşlar onlar başarısız oldu diye herkes olacak, herkes Skript'ten nefret edecek diye bir şey yok skript kelimesini birdaha kullanıp kullanmam seni ilgilendirmez. Bu arada sunucum "küçük" falan değil bissürü sistem bulunmakta ki sende 30 ağustosda bu sistemleri görüp başarılı diye yorum atmıştın ki sunucum pvp, fekşın falan da değil, öyle opskyblock viphammadeli sünger kaz edit al da değil, sunucum orta zorlukta gayet başarılı lagsız bir SkyBlock sunucusu.

Sanki o sorunları sen yaşamışsın da, her dili biliyomuşsunda gibi konuşma. Bana "Skriptten başka bir şey bilmiyorsun" dedin ve cevabımı verdim sen ise ikisinide bilmediğini söyledin. Madem o örnek verdiklerin Skript hakkında sorun yaşamışlar bırak onlar konuşsunlar sen niye konuşuyorsun, anlatın biraz şu yaşadığınız sorunları da görelim belki çözüm buluruz. Doğru mantık kurup doğru yazarsanız hiçbir sorun çıkacağını sanmıyorum ha ama siz direk "Skript" i küçümseyip kötülüyorsunuz eminimki o arkadaşların yaşadığı sıkıntı Add-On'lar ile alakalıdır. Bu sorunlar eğer kendilerinden kaynaklı değil isede yapımcılara bildirirlerdi.

Rahat okunması için boşluk bırakmana bir şey demedim zaten fazla boşluk koymuşsun biraz ona dedim.

Hayatım seni ilgilendirmiyor ama yinede sağol. Sanada hayatında ve eğer var ise veyahut olacak ise sunucunda başarılar. Konuyu kapatıp kapatmayacağımıza iki taraf karar verir. Sen kendi tarafında konuyu kapatmış olabilirsin ama benim verecek bir cevabım vardır ve veririm. (ve şu an verdim) eğer sende vereceksen verirsin ha konu uzamasın diyor isen benim cevap vermeyeceğim, iki tarafında kabul edeceği bir yazı yazarsın ve konu kapanır.
1.7 sunucu açmışsınız, galiba başarılı yazarken sarhoş felandım :(
Sistemlerinizin skript ile yapıldığını bilsem gerçekten başarılı yazmadım, emin ol.
Sürüm yüzünden kırdığım puanı, skript ile yaptığınız sistemleri de bilseydim 0 puanı çakardım.
Sunucu hazırlıyorum, 1.9'dan beri şu an 1.12.2 teşekkürler başarı dileğin için...

İyi forumlar, konuyu burada sonlandıralım zaten bu sunucu açılmayacak gerek yok :D
Sunucuyu açmak istemiyordu @admiraldus suçu bize attı (sk, java tartışması), skype'tan söylemişti açmayacağını xd

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
1.7 sunucu açmışsınız, galiba başarılı yazarken sarhoş felandım :(
Sistemlerinizin skript ile yapıldığını bilsem gerçekten başarılı yazmadım, emin ol.
Sürüm yüzünden kırdığım puanı, skript ile yaptığınız sistemleri de bilseydim 0 puanı çakardım.
Sunucu hazırlıyorum, 1.9'dan beri şu an 1.12.2 teşekkürler başarı dileğin için...

İyi forumlar, konuyu burada sonlandıralım zaten bu sunucu açılmayacak gerek yok :D
Sunucuyu açmak istemiyordu @admiraldus suçu bize attı (sk, java tartışması), skype'tan söylemişti açmayacağını xd

Hayır, sunucuma başarılı dedin ve sürümden puan kırdın ki ben sana neden daha yüksek sürümlere geçmediğimi cevap olarak belirttim ama seninde dediğin gibi sen galiba hem o yorumu yazarken, hemde verdiğim cevabı okurken saroştun. Önce başarılı diyip sonra geri vites yapmak çok iyi bir şey. Sen görünene bakacaksın. İkiside aynı işi yapmıyor mu? Aynı işlev aynı sistem kodlama dili değişiyor bile diyemezsin çünkü Skript ile yazdıklarında javaya dönüştürülüp yürütülüyor. Aşşağıda sana verdiğim cevabı ve neden sunucumun 1.7-1.8 (1.7.10 paperspigot) olduğunu, neden yükseltmediğimi aşşağıdaki yazıyı okursan anlarsın. Ha anlamassan o senin sıkıntın. Sana göre sunucum 0 puandır başkasına göre muhteşemdir. Sunucu konumun başına bir anket koydum farkındaysan oraya bakarsan sonucu çok rahat görebilirsin :) Tek sen 0 puan verdin diye sunucum kapanmaz, batmaz, kötü olmaz. Dar bakış açısına sahip ve önyargılı birisi olduğunu şu yazdıklarını okuyan birisi gayet rahat aynıyor. Yaptığın şey aynı suçu işleyen iki ayrı kişiye farklı cezalar vermekle aynı.

Al bak bu benim konuma yazdığın mesaj, "senin gibi bir kişinin" diyerek beni övmüşsün hatta, ne oldu sonradan bir yanlışım falan mı oldu, söyle, kanıt dök, açık konuş. Bileyim düzelteyim. Haa ama pardon benim tek hatam skript kullanmaktı demi.

neşet babanın aşk sevdası, müslüm babanın kederi, imparatorun derdi üstüme yüklenmiş gibi
senin gibi bir kişinin halen böyle eski sürümler ile uğraşmasını hiç sevmedim
en azından sadece 1.8 olsaydı be

güncel sürümleri tavsiye edin, oyuncu 1.7 de diye takılı kalmayın
sen, başkası, bir başkası 1.7 veya 1.8 i bırakmazsa nasıl oyuncular güncel sürümlere yönelsin?

sunucun başarılı ama sürümünden dolayı puanım 5/10, iyi forumlar.

Al bak buda benim verdiğim cevap. Umarım bunları okuyup anlarsın ve sana tekrar söylüyorum laf çarpıp konu burda kapansın diyip kendi tarafında kapatarak bi yere gelemessin.

Öncelikle sunucu hakkındaki görüşün için teşekkür ederim.

Bana kalsa, 1.12 yapar, ProtocolSupport yükler 1.4'e kadar tüm sürümleri açar, sonrada bir eklenti ile 1.8 PvP'sine geri döndürürüm.
Fakat plugin uyumsuzlukları, hatalar v.s yüzünden yapamıyorum. Hiçbir veri kaybı yapmadan (adalar silinmeden, paralar gitmeden v.s v.s) sürüm yükseltemiyorum maalesef. Yaklaşık 1 yıl önce, o zamanlar galiba 1.8.8 son sürümdü veyahut 1.9 yeni çıkmıştı, o zamanlarda sunucuyu 1.7-1.8 olarak açtım ve 1 yıldır açık, 1 yıldır hiç resetlenmemiş, sıfırlanmamış bir sunucuda veri kaybı olmasıda kötü olur.

Tekrardan yorumun için teşekkür ederim, İyi forumlar.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Hayır, sunucuma başarılı dedin ve sürümden puan kırdın ki ben sana neden daha yüksek sürümlere geçmediğimi cevap olarak belirttim ama seninde dediğin gibi sen galiba hem o yorumu yazarken, hemde verdiğim cevabı okurken saroştun. Önce başarılı diyip sonra geri vites yapmak çok iyi bir şey. Sen görünene bakacaksın. İkiside aynı işi yapmıyor mu? Aynı işlev aynı sistem kodlama dili değişiyor bile diyemezsin çünkü Skript ile yazdıklarında javaya dönüştürülüp yürütülüyor. Aşşağıda sana verdiğim cevabı ve neden sunucumun 1.7-1.8 (1.7.10 paperspigot) olduğunu, neden yükseltmediğimi aşşağıdaki yazıyı okursan anlarsın. Ha anlamassan o senin sıkıntın. Sana göre sunucum 0 puandır başkasına göre muhteşemdir. Sunucu konumun başına bir anket koydum farkındaysan oraya bakarsan sonucu çok rahat görebilirsin :) Tek sen 0 puan verdin diye sunucum kapanmaz, batmaz, kötü olmaz. Dar bakış açısına sahip ve önyargılı birisi olduğunu şu yazdıklarını okuyan birisi gayet rahat aynıyor. Yaptığın şey aynı suçu işleyen iki ayrı kişiye farklı cezalar vermekle aynı.

Al bak bu benim konuma yazdığın mesaj, "senin gibi bir kişinin" diyerek beni övmüşsün hatta, ne oldu sonradan bir yanlışım falan mı oldu, söyle, kanıt dök, açık konuş. Bileyim düzelteyim. Haa ama pardon benim tek hatam skript kullanmaktı demi.

Al bak buda benim verdiğim cevap. Umarım bunları okuyup anlarsın ve sana tekrar söylüyorum laf çarpıp konu burda kapansın diyip kendi tarafında kapatarak bi yere gelemessin.
Başarılar dostum, başarılar.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali

Eueuhe javacılar arkamda olm dur şunları bi rezil edeyim dur bi Skript kullananları aşşağılayayım ben çok biliyorum ikisinide denedim tarafımı seçtim javanın askerleriyiz!!! Daha dün "senin gibi bir kişinin" diyip övdüğüm, sunucu konusuna başarılı yazdığım adamı şimdi geri dönüş yaparak rezil etme çabasına girip rezil olayım euhehe.

+ qanqa bak şimdi senin sistemler çok güzel tamammı sürüm düşük ondan puanım 5.
- skriptle yaptım yorumun için sağol.
+ ne? skript mi? lanet olsun. hayırr olamaz!!! kahretsin. sunucun çok kötü. -10 puan zar zor veririm.
- qanqa niye bu kadar şaşırdın ki konuyu okusaydın zaten görürdün skript olması neyi değiştirecek yine ortada bi emek var ve çıkan sistem aynı?
+ olmaz qanqa benim takıntım var zamanında skriptçilerden çok çektim xd (...)

Konuda tüm sunucuyu skriptle yapıcam diye bir şey de yazmamış ama siz ordan burdan çıkıp yine skript'e ulaşmayı başarmışsınız tebrik ediyorum.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Eueuhe javacılar arkamda olm dur şunları bi rezil edeyim dur bi Skript kullananları aşşağılayayım ben çok biliyorum ikisinide denedim tarafımı seçtim javanın askerleriyiz!!! Daha dün "senin gibi bir kişinin" diyip övdüğüm, sunucu konusuna başarılı yazdığım adamı şimdi geri dönüş yaparak rezil etme çabasına girip rezil olayım euhehe.

+ qanqa bak şimdi senin sistemler çok güzel tamammı sürüm düşük ondan puanım 5.
- skriptle yaptım yorumun için sağol.
+ ne? skript mi? lanet olsun. hayırr olamaz!!! kahretsin. sunucun çok kötü. -10 puan zar zor veririm.
- qanqa niye bu kadar şaşırdın ki konuyu okusaydın zaten görürdün skript olması neyi değiştirecek yine ortada bi emek var ve çıkan sistem aynı?
+ olmaz qanqa benim takıntım var zamanında skriptçilerden çok çektim xd (...)

Konuda tüm sunucuyu skriptle yapıcam diye bir şey de yazmamış ama siz ordan burdan çıkıp yine skript'e ulaşmayı başarmışsınız tebrik ediyorum.

komik bir posttu doğrusu...

BlazeNetwork

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Türkiye'deki oyuncular hiçbir şeyi hak etmiyorlar. Açma emeğine yazık. Gitsinler OP factions bedava VIP alım var fekşin lağpis serverlerinde oynasınlar. Çünkü onlara laikler.
En doğru yorumu yapmışsın Tebrik ediyorum bizim ülkenin kalite anlayışı farklı