Bir Sunucudan Neler Beklersiniz?

air

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
diyorsunuz ki emek vermeden sunucu açalım sonoyuncu olsun tm okey

:D komedisin sen benim le bir kez olsun konuşmamışsın ve benim kim olduğunu çok iyi biliyorsun hmm düşündürücü...
Skript kullananları çok küçümsüyorsunuz. Skript ile yaptığımızda emek olmuyor mu? Tamamen komedisiniz.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
30 Ağustos 2017'de sunucu konuma sunucun başarılı sürümü yüzünden 5 puan kırdım yazmıştın, ve şunu söylemek isterimki sunucumdaki sistemlerin çoğu Skript.. Sanırım yorumunu "çöp sunucu" olarak değiştirmen gerek? Ne yani şimdi aynı işlevi gören iki şey var, biri java ile yazılmış plugin, diğeri skript. Skript olanı senin gözünde çöp, diğeri çok iyi mi oluyor? Önemli olan yaptığı işlev değilmidir?

Skripte bu kadar karşı koyacak ne yaşadınız anlamıyorum. Çok istiyorsanız siz java kullanarak istediğinizi yapın ama milletin ne yaptığına karışmayın.

Bende sunucumda kendi yazdığım birkaç plugin kullanıyorum, ve 51 tanede ek plugin kullanıyorum. Bunlardan birkaçıda ücretli pluginler. Yani skript kullananlar plugin kullanmayacak veya yazmayacak diye bir şey yok. Skript sadece kolay bir alternatif bu alternatifi beğenmiyorsan kullanmassın olur biter.

Plugin ile yapsanıza ne gerek var skript'e demişsin, TAMAMEN aynı işlevi gören hali hazırda bir eklenti mevcut ise tabii ki tekrardan yapmaya gerek yok ama eğer tam olarak istediğin işlevi görmüyorsa veya daha düzenlenebilir bir halini yapmak istiyorsan Skript ile yaparsın, yani plugini decompile edip, değiştirmene gerek kalmaz.

Ek olarak pluginlerde uyumsuzluklar olabilir, compile ederken kullanılan java sürümü, spigot sürümü senin sunucunla uyumlu olmayabilir. Skriptte bu tür sorunlar olmaz. Bu tür şeyleri ayarlamanada gerek yok. Dediğim gibi kolay bir alternatif, bir dosya açıyorsun ve yazmaya başlıyorsun. Başka gereken bir şey yok.

Aynen kimse Skript kullanmasın sonra tüm sunucular aynı olsun. Skript java bilmeyen kişilere sunucularını diğer sunuculardan farklı yapıp geliştirme imkanı veriyor.

Benim anladığımda şu siz javayı sular seller gibi biliyorsunuz ve amacınızda skript'i ve kullananları küçümsemek, kışkırtmak.

Yapma ya, vay canına. Java skript'den daha geniş olabilir, 2 katını yapabilirsin ona bir şey diyemem ama hatayı çözünce sonradan tekrar geliyor nedir ya? bence sen hiç skript kullanmamışsın ve buradaki skripti küçümseyenlerden birisinin yan hesabı, arkadaşı falansın. Veyahut çaktırmadan skript kullanıp, ama havalı görünmek için falan javayı savunan birisisin. Eğer düzgün ve kaliteli yazarsan Skript'de gayet iyi olur. Sen bugsuz, hatasız yazarsan oda bugsuz, hatasız olur. Nede olsa Skript'ın mimeriside java mantıken yani, hani anlarsınız....
emin ol ki bana ve @blackone1991 ettiğin laflar bence gereksiz, yaşının küçük olduğunu varsıyorum (en fazla 16 diye düşünüyorum, tahmin) ve tecrübe diyorum...
skript ben de eskiden kullanırdım, ilk çıktığı vakitlerde kullanırdım ama anladım ne kadar çöp bir şey olduğunu o zamanlarda.
sunucu hazırlıyorum ve eklentiler ile hazırlıyorum, 1 tane skriptim var o da komut değiştirme mesela /asd komutunu /das yazarak da yapabilecekler böyle komutları değiştiriyorum bu zaten yok gibi bir sistem.

Sen ve senin gibiler, skriptten başka bir şey bilmediklerinden ve skript kolayınıza gittiğinden yapıyorsunuz sistemlerinizi skript ile sorunsuz diyorsunuz... Sorun yaratacak şekilde büyük sistemler yazmadığınıza eminim, siz de blackone ve kahverengi gibi baştan aşağı mmorpg sunucusu hazırlayın skript ile bakın bir daha skript e yaklaşıyor musunuz :(

ben skript bilmem, eskiden yaptırırdım böyle arkadaşlarımdan sağ olsunlar yaparlardı ama artık gereksiz geliyor.
java bilmiyorum, öğrenmek için şu anlık vaktim yok.
bir sürü eklenti var meydanlarda, ücretli/ücretsiz aklıma sistem geldiğinde arkadaşlarıma yaptırıyorum sağ olsunlar yapıyorlar java ile
sunucum zarar görmesin, performansı düşmesin yeter ki...

skript bir plugin, plugin de java ile yapılıyor dimi...
şey gibi oluyor bu, senin babana karşı gelmen gibi. skript in babası java, java ya karşı gelmeyin :D

yine de skript kullanabilirsiniz ama küçük sistemler, gidipte koca koca sistemler yapmayın.
/asd komutunu /das ile de kullanmak için skript yapın ama gidipte ffa, uhc ffa, 1v1, lonca, team gibi olayları skript ile yapmayın boşverin

tabii, dediklerimize ne kadar güvenirsiniz ve ne kadar olumlu yaklaşırsınız bilemiyeceğim...
sunucunuzda başarılar

ek olarak, arkadaş sunucusu hakkında öneriler bekliyor değil mi?
ben de öneri olarak skript kullanmasını söyledim, benim de önerim bu saygı duymak gerekiyordu böyle ters ters cevaplar vermen gerekmezdi.

dimi @air : admiraldus'un yan hesabı :)

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
emin ol ki bana ve @blackone1991 ettiğin laflar bence gereksiz, yaşının küçük olduğunu varsıyorum (en fazla 16 diye düşünüyorum, tahmin) ve tecrübe diyorum...
skript ben de eskiden kullanırdım, ilk çıktığı vakitlerde kullanırdım ama anladım ne kadar çöp bir şey olduğunu o zamanlarda.
sunucu hazırlıyorum ve eklentiler ile hazırlıyorum, 1 tane skriptim var o da komut değiştirme mesela /asd komutunu /das yazarak da yapabilecekler böyle komutları değiştiriyorum bu zaten yok gibi bir sistem.

Sen ve senin gibiler, skriptten başka bir şey bilmediklerinden ve skript kolayınıza gittiğinden yapıyorsunuz sistemlerinizi skript ile sorunsuz diyorsunuz... Sorun yaratacak şekilde büyük sistemler yazmadığınıza eminim, siz de blackone ve kahverengi gibi baştan aşağı mmorpg sunucusu hazırlayın skript ile bakın bir daha skript e yaklaşıyor musunuz :(

ben skript bilmem, eskiden yaptırırdım böyle arkadaşlarımdan sağ olsunlar yaparlardı ama artık gereksiz geliyor.
java bilmiyorum, öğrenmek için şu anlık vaktim yok.
bir sürü eklenti var meydanlarda, ücretli/ücretsiz aklıma sistem geldiğinde arkadaşlarıma yaptırıyorum sağ olsunlar yapıyorlar java ile
sunucum zarar görmesin, performansı düşmesin yeter ki...

skript bir plugin, plugin de java ile yapılıyor dimi...
şey gibi oluyor bu, senin babana karşı gelmen gibi. skript in babası java, java ya karşı gelmeyin :D

yine de skript kullanabilirsiniz ama küçük sistemler, gidipte koca koca sistemler yapmayın.
/asd komutunu /das ile de kullanmak için skript yapın ama gidipte ffa, uhc ffa, 1v1, lonca, team gibi olayları skript ile yapmayın boşverin

tabii, dediklerimize ne kadar güvenirsiniz ve ne kadar olumlu yaklaşırsınız bilemiyeceğim...
sunucunuzda başarılar

ek olarak, arkadaş sunucusu hakkında öneriler bekliyor değil mi?
ben de öneri olarak skript kullanmasını söyledim, benim de önerim bu saygı duymak gerekiyordu böyle ters ters cevaplar vermen gerekmezdi.

dimi @air : admiraldus'un yan hesabı :)

Java bilmiyorsun skript bilmiyorsun (yazdığına göre) ve gelmiş burda konuşuyorsun? Plugin.yml dosyasından komuta aliases eklemek yerine Skript kullanmak hmm.. "Sen ve senin gibiler skriptten başka bir şey bilmediğinden..." Html, php(temel), css, java(tam değil), skript ve daha bildiğim birsürü şey var ama sunucumda en çok hangilerini kullandığıma gelirsek skript kullanıyorum ve bundan memnunum sunucuma başarılı diyordun sistemlerin skript olduğunu öğrenince çöp oldu yani koskoca sunucu.. Sunucum skyblock ve herşeyi skript ile yapmanın zaten baştan aşşağı saçmalık olduğunu düşünüyorum. Ben skript'i zaten ek özellikler, sistemler eklemek için kullanıyorum sizin gibi aliases ile kolay bir şekilde yapılacak şeyi skript ile yapıp, skript veya java bilmeyip burda konuşmuyorum. Ve sorun yaratacak kadar büyük sistemler yazdım, ama sorunları çözdüm. Skript'i yazmaktan çok zaten sorunlarını çözmek, buglarını çözmek zordur. Sen sorunsuz yazarsan sorunsuz olur tabii. Sende galiba hala java skript'ten daha performanslı diyenlerdensin, tamam sorun yok. Benim için mili saniyelik performans farkları önemli değil. Skript'in şuana kadar ki tek eksisi sunucu açılırken yüklenmesi uzun sürmesi. Ben zaten javaya karşı bir şey demedim veyahut javayı kötülemedim sadece sizin Skript'i ve kullananları küçümsemenize karşı koydum. "Gidipte koca koca sistemler yapmayın" koca koca sistem dediğin ffa uhc ffa v.b mesajında belirttiğin şeyler mi? bence onun yerine "Gidipte herşeyi skript ile yapmayın" demen lazım ve bunu bana değil, o bahsettiğin kişilere demen gerek. Aynen asd yi das yapmak için kullanın! aliases çöp zaten ya. "Ben de öneri olarak skript kullanmasını söyledim" sanırım yanlış yazdın "kullanmamasını" söylediniz ve bunu dalga geçer şekilde söylediniz ve skript'i küçümsediniz, siz ters ters yorum atmassanız bizde ters ters cevap vermeyiz. Her yere 2 satır boşluk koyup yazınızı uzun göstermeye çabalamayın.

Enes3262

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Türk Minecraft kitlesi gerçekten farklılığı haketmiyor.
"ROBOT GİBİ LAPİS KAZMAYA DEVAM EDİN, BU KAFAYLA ÇOK P4 YAPARSINIZ!"

KaLix

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Hocam, şöyle bir şey var. Türkiye'de kaç kişi java biliyor. Java okadar kolay bir dil değil maalesef. Ve sıkılıp bırakanlar oluyor javayı çok gördüm. Ama skript tam aksine daha kolay bir dil ve insanların öğrenme hevesi artıyor. Ayrıca skript daha açık ve anlayışlı olduğu için javayı yıkıp geçer. Örneğin Essentials kullanıyorsun %99 komutu kullanmıyorsun. Boş boş durması yerine skriptle yapsana %1'i burada bunun için tartışmaya gerek yok. Adam sizden öneri bekliyor. Siz gelip "ehügüwdwfwfw java skripte bin basar" diyosunuz. Java'yı çok seviyorsanız gidin java sunucu açın boş boş konuşmayın.

Enes3262

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Java öğrenmesi kolay fakat Java ile plugin kodlaması kolay değil çünkü tüm altyapıyı kendin hazırlıyorsun :)
Bir sürü şey import ediyorsun mesela yani plugin kodlamak her babayiğidin işi değil.
Bende skript yazıyorum javaya göre çok kolay sistemlerin zorluğuna göre vs. değişebilir fakat memnun muyum diye sorarsanız performans açısından gerçekten rezil olduğunu söylebilirim.
3 yıl skripte vereceğinize javaya verin ve kaliteyi hissedin.
Farkettiyseniz bulunduğumuz 2 yıl içerisinde birçok Minecraft sunucusunun performansındaki düşüklüğü hissedebilirsiniz.
Çünkü tüm forum artık Skripti çok kaliteli birşeymiş gibi anmaya başladı ama pek itibar gösterilecek bir şey değil.
Sunucunuzu kemirik bitiriyor haberiniz yok malesef :(

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Java öğrenmesi kolay fakat Java ile plugin kodlaması kolay değil çünkü tüm altyapıyı kendin hazırlıyorsun :)
Bir sürü şey import ediyorsun mesela yani plugin kodlamak her babayiğidin işi değil.
Bende skript yazıyorum javaya göre çok kolay sistemlerin zorluğuna göre vs. değişebilir fakat memnun muyum diye sorarsanız performans açısından gerçekten rezil olduğunu söylebilirim.
3 yıl skripte vereceğinize javaya verin ve kaliteyi hissedin.
Farkettiyseniz bulunduğumuz 2 yıl içerisinde birçok Minecraft sunucusunun performansındaki düşüklüğü hissedebilirsiniz.
Çünkü tüm forum artık Skripti çok kaliteli birşeymiş gibi anmaya başladı ama pek itibar gösterilecek bir şey değil.
Sunucunuzu kemirik bitiriyor haberiniz yok malesef :(

Bugüne kadar karşılaştığım tek performans sorunu açılışta çok yavaş yüklenmesi ve satır sayısı arttıkça reload atarken takılması, yüklenmesinin uzun sürmesi. Sadece satır sayısıyla alakası yok tabii ki belirli şeyleri ekleyincede uzun sürebiliyor. Onun dışında bir performans kaybı varsada ben görmedim.

MedetYldrk

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Türkiye'deki oyuncular hiçbir şeyi hak etmiyorlar. Açma emeğine yazık. Gitsinler OP factions bedava VIP alım var fekşin lağpis serverlerinde oynasınlar. Çünkü onlara laikler.
Trollüğüne yazmıştım niye bu kadar şukuladınız :D

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
-Lapis
-Hile Serbest
-Adam 360 dönerek kill aura açsa bile oyuncularına ss at diyen bir admin
-Aktif olmayan sinirlenince hEk iŞlEmi BaşLasIN dİYeN oyuncular ve bir adet hack grubunda amiral üstü olan bir admin
- artı 10 kişi vip çekilişi koşşşşşşşşşşş
- 20 adam getir rehber verim
- rehber adam çeksene nasıl rehbersin

bu adımları uygularsan sana bir şey diyim mi?,
Paketin,konu düzenin farketmezsizin +20 oyuncu ve 3 dia vip (not dia demelisin + + + vipler hep sorunlu olmalı adamlar bazı komutları kullanamamlı ve bir kişi kınıkın olmalı dia vip olan.)

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
java ile yapılmış bir şey java yı yıkıp geçer hm.

ysvs06

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Skriptte sadece basit şeyler kodlanır. Sorun şurada başlıyor, başlangıçta basit işler için kullanıyorsunuz ama bilgi birikiminiz arttıkça büyük işlere skript ile girişiyorsunuz. Girişebilirsiniz, doğru kodlama yapıyorsanız sadece kaybınız performans olur.

Fakat doğru kodlayabilecek kadar Skript ile uğraşmak yerine Javayda uğraşılmalı.

Programlama dili araçtır, ama bunu amaca dönüştüren bazı arkadaşlar dünyayı Javadan görebilir, küçümseme davranışlarına kadar ilerletebilir bu işi. Bu arkadaşlar düşünemiyorlar, herkesin kaygısı performans olmayabilir acaba merak ettilermi minecraft neden uzun süredir java platformunda? C++ ile yazılmış Client ve OpenGL nin yanısıra DirectX için Grafik Motoru da yapılabilirdi? Eğer Javayı biliyorlarsa cevabını zaten biliyorlardır.

Şu da bir gerçek, dilin seviyesi yükseldikçe, dili öğrenmek ve uygulamak kolaylaşır ama bir o kadar da artan insan sayısından dolayı ürünün kalitesi de düşer. Bu yüzden herkes Skript öğrenip sunucu açmaya çabalıyor, böylece sunucuların kaliteside düştü. Aynı şekilde sırf Minecraft için Java öğrenmeye çalışanlardanda çok fazla bir şey beklememek gerek.

Konu java vs skript değildi ayrıca, konuya dönersem
"Faction - Survival - RPG karışımı bir oyun olacak yani tam bir türü yokFaction - Survival - RPG karışımı bir oyun olacak yani tam bir türü yok"
Bu yüzden, sistem çöplüğü olacaktır. Oyun kendi özelliklerini kaybedip saçma sapan hale bürüneceğini tahmin ediyorum, tıpkı daha önceden açılmış hala açılmaya çalışılan oyunun bütünlüğünü bozan çöp sunuculardan biri olacak. Bende açmanı önermiyorum.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Hocam, şöyle bir şey var. Türkiye'de kaç kişi java biliyor. Java okadar kolay bir dil değil maalesef. Ve sıkılıp bırakanlar oluyor javayı çok gördüm. Ama skript tam aksine daha kolay bir dil ve insanların öğrenme hevesi artıyor. Ayrıca skript daha açık ve anlayışlı olduğu için javayı yıkıp geçer. Örneğin Essentials kullanıyorsun %99 komutu kullanmıyorsun. Boş boş durması yerine skriptle yapsana %1'i burada bunun için tartışmaya gerek yok. Adam sizden öneri bekliyor. Siz gelip "ehügüwdwfwfw java skripte bin basar" diyosunuz. Java'yı çok seviyorsanız gidin java sunucu açın boş boş konuşmayın.
Essentialsın o kullanmadığın bi ton özelliği sunucuya yük olmuyor ama skriptin kendisi oluyor desek :(

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Java bilmiyorsun skript bilmiyorsun (yazdığına göre) ve gelmiş burda konuşuyorsun? Plugin.yml dosyasından komuta aliases eklemek yerine Skript kullanmak hmm.. "Sen ve senin gibiler skriptten başka bir şey bilmediğinden..." Html, php(temel), css, java(tam değil), skript ve daha bildiğim birsürü şey var ama sunucumda en çok hangilerini kullandığıma gelirsek skript kullanıyorum ve bundan memnunum sunucuma başarılı diyordun sistemlerin skript olduğunu öğrenince çöp oldu yani koskoca sunucu.. Sunucum skyblock ve herşeyi skript ile yapmanın zaten baştan aşşağı saçmalık olduğunu düşünüyorum. Ben skript'i zaten ek özellikler, sistemler eklemek için kullanıyorum sizin gibi aliases ile kolay bir şekilde yapılacak şeyi skript ile yapıp, skript veya java bilmeyip burda konuşmuyorum. Ve sorun yaratacak kadar büyük sistemler yazdım, ama sorunları çözdüm. Skript'i yazmaktan çok zaten sorunlarını çözmek, buglarını çözmek zordur. Sen sorunsuz yazarsan sorunsuz olur tabii. Sende galiba hala java skript'ten daha performanslı diyenlerdensin, tamam sorun yok. Benim için mili saniyelik performans farkları önemli değil. Skript'in şuana kadar ki tek eksisi sunucu açılırken yüklenmesi uzun sürmesi. Ben zaten javaya karşı bir şey demedim veyahut javayı kötülemedim sadece sizin Skript'i ve kullananları küçümsemenize karşı koydum. "Gidipte koca koca sistemler yapmayın" koca koca sistem dediğin ffa uhc ffa v.b mesajında belirttiğin şeyler mi? bence onun yerine "Gidipte herşeyi skript ile yapmayın" demen lazım ve bunu bana değil, o bahsettiğin kişilere demen gerek. Aynen asd yi das yapmak için kullanın! aliases çöp zaten ya. "Ben de öneri olarak skript kullanmasını söyledim" sanırım yanlış yazdın "kullanmamasını" söylediniz ve bunu dalga geçer şekilde söylediniz ve skript'i küçümsediniz, siz ters ters yorum atmassanız bizde ters ters cevap vermeyiz. Her yere 2 satır boşluk koyup yazınızı uzun göstermeye çabalamayın.
Eklenti yazmayı bilmiyorum ama java ile yapılmış skript denilen illetti java dan üstün tutmamak gerekir.
Biz öneri veriyoruz, skript kullanmayın diyoruz tabii ki sizin keyfiniz bilir. Açıyorsunuz küçük pvp, fekşın sunucuları skript lag yapmıyor diyorsunuz :( Örnek verdiğim kişiler koca mmorpg sunucusu hazırlayan kişilerdi, onların skript yüzünden yaşadığı sorunları yaşasan zaten skript kelimesini bile kullanmasın bir daha...

Postlarım da boşluk bırakıyorum ki, rahat anlayabilesiniz. Uzun post attığımı göstermek amaçlı değil dostum, yanlış yerlere çekme.
Hayatınızda ve sunucunuzda başarılar, konuyu burada sonlandıralım. İyi forumlar.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Eklenti yazmayı bilmiyorum ama java ile yapılmış skript denilen illetti java dan üstün tutmamak gerekir.
Biz öneri veriyoruz, skript kullanmayın diyoruz tabii ki sizin keyfiniz bilir. Açıyorsunuz küçük pvp, fekşın sunucuları skript lag yapmıyor diyorsunuz :( Örnek verdiğim kişiler koca mmorpg sunucusu hazırlayan kişilerdi, onların skript yüzünden yaşadığı sorunları yaşasan zaten skript kelimesini bile kullanmasın bir daha...

Postlarım da boşluk bırakıyorum ki, rahat anlayabilesiniz. Uzun post attığımı göstermek amaçlı değil dostum, yanlış yerlere çekme.
Hayatınızda ve sunucunuzda başarılar, konuyu burada sonlandıralım. İyi forumlar.

Ben skript'i javadan üstün tutmadım birçok yerdede bunu belirttim aradaki milisaniyelik performans farkları beni pek ilgilendirmiyor şu ana kadar ki tek sorunu dediğim gibi yavaş yüklenmesi onun dışında bir sorunum yok tüm sunucuyu baştan aşşağı skript ile yapmaya çalışmışlar ve başarısız olmuşlar onlar başarısız oldu diye herkes olacak, herkes Skript'ten nefret edecek diye bir şey yok skript kelimesini birdaha kullanıp kullanmam seni ilgilendirmez. Bu arada sunucum "küçük" falan değil bissürü sistem bulunmakta ki sende 30 ağustosda bu sistemleri görüp başarılı diye yorum atmıştın ki sunucum pvp, fekşın falan da değil, öyle opskyblock viphammadeli sünger kaz edit al da değil, sunucum orta zorlukta gayet başarılı lagsız bir SkyBlock sunucusu.

Sanki o sorunları sen yaşamışsın da, her dili biliyomuşsunda gibi konuşma. Bana "Skriptten başka bir şey bilmiyorsun" dedin ve cevabımı verdim sen ise ikisinide bilmediğini söyledin. Madem o örnek verdiklerin Skript hakkında sorun yaşamışlar bırak onlar konuşsunlar sen niye konuşuyorsun, anlatın biraz şu yaşadığınız sorunları da görelim belki çözüm buluruz. Doğru mantık kurup doğru yazarsanız hiçbir sorun çıkacağını sanmıyorum ha ama siz direk "Skript" i küçümseyip kötülüyorsunuz eminimki o arkadaşların yaşadığı sıkıntı Add-On'lar ile alakalıdır. Bu sorunlar eğer kendilerinden kaynaklı değil isede yapımcılara bildirirlerdi.

Rahat okunması için boşluk bırakmana bir şey demedim zaten fazla boşluk koymuşsun biraz ona dedim.

Hayatım seni ilgilendirmiyor ama yinede sağol. Sanada hayatında ve eğer var ise veyahut olacak ise sunucunda başarılar. Konuyu kapatıp kapatmayacağımıza iki taraf karar verir. Sen kendi tarafında konuyu kapatmış olabilirsin ama benim verecek bir cevabım vardır ve veririm. (ve şu an verdim) eğer sende vereceksen verirsin ha konu uzamasın diyor isen benim cevap vermeyeceğim, iki tarafında kabul edeceği bir yazı yazarsın ve konu kapanır.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Sunucuyu, yine Skript - Java tartışmasına girenler yüzünden iptal ediyoruz.
O kadar yazabilecek şeyler arasından yine böyle yazan kişileri tebrik ediyorum.