Bir Sunucudan Beklentileriniz Neler ? #Tartışmaya ve Değerlendirmeye Açık.

Bu konuyu ne kadar ciddiye alıyorsun #Ciddi Ol !

• Sonuçları kaydadeğer olan bir araştırma konusu

• Eh klasik bir araştırma konusu

• Hiçbir özelliği olmayan başıboş bir araştırma konusu

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Realizes

play.RevolutionMC.com Yakında !..
En iyi cevaplar
0
Bir Faction sunucusundan beklentileriniz neler ? Nelerin olması, nelerin olmaması lazım. Günümüz şartlarında eksik olan şey nedir, neler eklenmeli ? Sorularına ve kendi aklınızdan neler geçiyorsa troll dışında belirtebilirsiniz. #rez

Bence bir sunucuda kesinlikle lapis olmalı; Sebebini okuyunuz : Günümüz oyuncu kitlesi değişmediği sürece, -ki bunu defalarca lapisli mi lapissiz mi konularında da belirttim- Lapis olmalı. Oyuncuların uğraşmaları gereken bir şey yok. Aceleciler, sabıra tahammülleri yok. Bizde onlara hizmet amacıyla, ne istiyorlarsa vermek zorundayız. Şahsen kendi sunucumun hazırlık aşamalarını bitirdikten sonra öyle bir oylama koyacağım, - muhtemel cevap lapis kalsın - olacaktır. Ama bu şekilde oyuncu kitlemin düşüncesine saygı duymanın verdiği vicdani rahatlık çerçevesinde hareket edebileceğim

Haritalar kesinlikle orjinal yapım olmalı ! : Her ne kadar yorulsak ve illallah etsek de zaman bulduğumuz sürece hayal gücümüzün ufkunu zorlayarak elden gelenin en iyisini yapmalıyız. Emin olun aklı selim kimse size çamur atmaz !

Hile Koruması : Eğer biliyorsanız Script yazılımıyla kendi hile korumanızı yazabilirsiniz. -Ben bilmiyorum satın almak zorundayım-. KESİNLİKLE OLMALI !

Özgünlük : Kimse kendi sunucusuna özgü eklentileri başka bir sunucuda görmek istemez. Apaçık çalıntıdan öte bir şey değil. Özgün olun ve kendiniz yaratın. Emin olun çaldığınız kişilere vahiy gelmiyor.

Dipnot : Bunlar şu an aklıma gelen genelgeçer tartışma konuları. Aklınızda olan başka bir şey var sizlerde ekleyerek konuya katkıda bulunabilirsiniz.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yaratıcılık = kesinlikle her serverin kendine has bi özelliği olmalı, Mesela; mod'lu olur , 3D itemler olur , özel bi minigame olur , özel bi sistem kısaca farklı birşeye sahip olmazsan sadece kopya sunucu olursun.

Lapis hakkında = lapis bence mod'lu olmadığı sürece kesinlikle olmalı. Açıkcası mod'suz survival bana göre çok sıkıcı. Ayrıca herkezin x ray kullanıcağı kesin. Boş bir uraş olur lapis kullanmamak. Ayrıca @SerhanRS adlı arkadaşın yazdığı scriptide öneririm %1 ihtimalle lapisten para çıkıyor gayet hoş bence.

PHP:
on break of lapis ore:
chance of %50:
  give player 1 diamond
  send "[+] Lapis kazarken elmas buldun!"
chance of 1%:
  add 1000000 to player's account
broadcast "[+]%player% Çok Ballı Lapis Kazarken 1M Düşürdü"
Build = Başarısızsan veya üşeniyosan intarnetten bul. Açıkcası buildler pek önemli değil. İntarnetten aldın diyede millet oynamamazlık yapmaz. Sadece bi kaç yorum atarlar birşeyide değiştirmez bu.

Son düzenleme:

Realizes

En iyi cevaplar
0
Lapis konusunda hemfikiriz galiba

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
:D En kötü en berbat server sloganını hatırlattın bana :D

Realizes

En iyi cevaplar
0
Ahahaha [emoji23] [emoji23]

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Faction konseptini çok farklı sekilde acmanı öneririm. Faction bana hicbir türlü sarmıyor güzel bir oyun olduğunuda düsünmüyorum. Bu Faction'un bir yerinde bi eksiklik var. Cem Yılmaz'ın bir skeçinde "Buraya cıkıp 2 saat konusuyorum ama, her saniyesi dolu dolu" demisti.
Örnek Mineplex: Lobiye giriyosun capcanlı. Açıyosun kozmetiği efekt falan bide gadget var. Tıklıyosun menuye tak farklı bi oyundasın. Renkli cıvıl cıvıl. Sonra baska oyuna giriyosun. Anına hic bir bekleme yok.
Faction çok geniş bi oyun ve ana amacı "tek veya takımınla adam öldürme"ye dayalı. Ama aradaki zamanı lapisle kapatıyor. Yani koca gün lapis kazıyosun gelişiyosun bikaç dakika vs at heyecan bitiyor. hm.. Şimdi yazarken fark ettim sorun bence "Lapis". Oyuncuların kendilerini gelistirmek için kazanacağı item ve parayı lapis yerine daha heyecanı doruklarda bir oyunla kazansalar daha güzel bir oyun olucağını düsünüyorum.

Birde yeniden nasıl bir sunucu beklersiniz yazısına ilave olarak söylemek istiyorum. Ondan daha güzel bir sunucunun olmadığı sunucu beklerim oynarım. Sunucu açıcak adam şunu sormalı mesela kendine: Bu adam Mineplex'ede Hypixel'ede girebilir. Neden benimkine girsin?

Tabi söyle birseyde var. MP ne kadar güzel olursa olsun ben OITC'yide cok sevdiğim icin baska ufak sunucularada giriyorum. Yani illaki bir eksiklik oluyor.

+Sunucuda alıntılık olması bence sunucuyu gözden düsürüyor. Yani cakma iphone kullanmak gibi. Craftrise diye bir sunucu var mesela. İsterse en iyi oyunlar orada olsun, ama nedense bi türlü ısınamadım. Neden? Koydukları "özellik"ler ile hic alakası yok. Nasıl deyim, dizayn mı deniyor bilmiyorum. Dizaynla alakası var. Mesela 1.8 tab header & footer ın eskiden aynı olması. Şimdiki kozmetik itemi yada birkaç sey kısaca kim ne derse desin o sunucuda bazı seylerin mineplex e bakılarak yada oradan özenilerek yapıldığına eminim. Ve bu "bende" çakma olma özenilme duygusu yaratıyor.

EnesXYZ

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aslında doğru diyorsun. SonOyuncuda Rush oynamıştım, artık başka sunucuda Rush oynasam bile SonOyuncudan oynadığımdaki zevki alamıyorum. Isınamıyorum.
Minecraftta tutulmak mı istiyorsun? Zor olanı yapıcaksın! Bir Java Developer olacaksın! Kendi oyununu yazıp farklılık yaratacaksın!