Bir Sunucu Fikri

Hoşuna gitti mi ?

• Hoşuma gitti

Kullanılan: 1 12.5%
  • Elbette gelişmesi gerek ne beklion direk bu şekliyle kabul edeceğimi mi ?

Kullanılan: 7 87.5%

• Kullanılan toplam oy
    8

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle Herkese Merhabalar ve konu yeri yanlışsa mazur görün.

Bu gün okulda uyuklarken aklıma ilk önce bir ticaret sistemi ve sonra bir kasaba sistemi tarzı bir şey geldi. MMORPG ye benziyor biraz (ki aslında mmorpg).
Nasıl ?
Sunucu , krallıklara yahut bölgelere ayrılacak. Bölgelerin kendilerine has bir takım özellikleri olacak yada olmayacak. Mesela şunu ele alalım :
4 Krallık:
> Arla
>Carla
>Bakka
>Cukka
  • Arla krallığı ticaret de %3 kadar daha fazla pay alabilecekler.
  • Carla krallığı savaş esnasında güç 1 efekti alacaklar
  • Bakka krallığı demircilik konusunda daha üstün bulunacak
  • Cukka krallığında ise her şey eşit olsun.
Krallıklar atıyorum Arla ticarette daha iyiyse demirci maliyeti daha yüksek gibi. + - yi dengelesin.
Oynanış ?
Bir nevi klasik olacaktır. Mesela 5. bölge olarak tarafsız yada pvp ye açık bölge olabilir. Yaratıklarımız ise krallıklar arasında ki patikalar üzerinde bulunsunlar. Bu patikalar haliyle uzun olacak :). Patika üzerinde arada sırada oyuncuların dinlenmesi - yemesi - kendi aralarında ticaretleri gibi yerler için hanlar (yada benzeri yapılar) bulunsun.

Krallıklarda illaki oyuncular evleri olacak. Evleri şu şekilde düşündüm. Mesela bi pansiyon var. 1 den 20 ye kadar oda numaraları var, oyuncu 8000 dinar (para birimi ne ise) karşılığında bir oda alabilecek, odada sandıklar vs. Odada oyuncuların birbirlerini görmemesi için şu çekirdek sunucularda bulunan oyuncuyu gizleme olayı var (o uygun olur gibime geldi). Ayrıyeten aynı sandığı kullanmayacaklar , sandığa tıklayınca kişinin kendisine ait sandık çıkacak ekrana.

Madenler konusunda emin değilim ancak kale - bölge - krallık her ne ise o bölge içerisinde , tarafsız bölgede , pvp bölgesinde , patika üzerinde yada yaratıklardan düşme şeklinde olabilir , hepsi mevcut seçenekler arasında.

Oyuncular kendi aralarında ekip yada klan - birlik kurup para - xp tarzı şeyleri bölüşebilirler.

Ticarette ise npc olur diye düşündüm. Günün belli saatlerinde bölgelere gide - ışınlanır - spawnlanır her ne ise.Mesela Arlaya sabah 6 dan 9 a kadar , Carla ya 9 dan 12 ye kadar ,Bakka ya 12 den 3 e kadar, Cukka ya 3 den 6 ya kadar gibi.Bunun için 2. fikrimde 9-12-15-18-21-24 saatlerinde aynı anda tüm bölgelerde npc nin 30 dk lığına spawnlanması ve oyuncuların o sırada ticaret yapması.Her 2 fikirde olabilir ancak 2. kullanış açısından daha iyi duruyor. Oyuncular orada ya eşyayı alıp satar yada oyuncudan - oyuncuya takas şeklinde ticaret olabilir.
Eşyalar ?
Klasik üretme ve düşürme , yükseltme olacaktır gibime geliyor.

Aklıma gelen şeyler bunlar. İçimde kalmasın diye yazdım :D

Son düzenleme:

kapısızgız

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
duşunmekten beynim yandı \;*:"=!@\ ama yararlı olabilir ben bunu degerlendiriceğim

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ticaret sistemini yazmayı unutmuşum. Hemen ekliyorum

Eklendi

Son düzenleme:

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel fikir, ama beynim yandı. Error 502 (Bad Login)
Karışık gibi durduğuna bakmayın :D aslında basit. Benim anlatımım öyle gösteriyor :) (yada gerçekten karışık ancak beynimde tasarladığımdan normal geliyor :D)
LocalHost ta skript ile ticaret için bi kaç deneme yapacağım. İnş becerebilirim.

Not: Fikri geliştirip yada aynısını hayata geçirecek arkadaş bana söylesin. Hiç değilse adım bulunur :p

EmekliKorsan

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başından Anladığıma Göre Güzel Bir Şeye Benziyor Fakat Okumaya Üşendim :)