bilgisayar sorunum

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Arkadaslar merhaba ben pc ye yanlislikla bios update yaptim sonra pc acilmadi cd room da calismiyor bios kurtarma var mi flashbellekten birde laptop

HolyCat

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Sistem geri yukleme diye birsey var duymadın mı fakat geri yukleme kaydedilmemisse yedin naneyi fakat cok eski tarihede gecirme sonra bana kufur felanda etme :D

Wido

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
arkdaşaım bios reset le bilgisayarın anakartı bütün şeyleri çıkart bios pilinide çıkar 10-15 dk sonra tak bi de jumper ayarı var bu olmassa söylerim

MythSlaughter

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
bios pili diye bir şey vardır bios ile ilgili şeyleri bilgisayar kapalı olsada tutar anakartta bios pilini bul yuvarlak ince güç kablosunu çıkar bilgisayarın elektrik gitmesin yanı pili çıkar bi 2 dk bekle yeniden tak biosun sıfırlanır ilk ayarlarına döner tek çözüm yolu budur sonra ayarlarını tekrar yaparsın

Wido

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeşim benim sözden alıntı yapmışsın maşallahın var nazar değimesin

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
bios u güncelledim ondan sonra bios açılmadı ekran kapalı ama pc açık. Bios u silmişim.

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
ne bileyim bios güncelledim yarıda kapattım pc beyaz oldu kapattım 1,5 hafta pc oynayamıyorum ve şimdi internet kafede oyun indiriyorum.1uzun 2 kısa ses çıkıyor biostan ve fan tam çalışıyor ama duruyor.

ANAKART INTEL PENTIUM INSIDE

MythSlaughter

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
1 uzun 2 kısa ekran kartı hatasıydı galiba tam hatırlamıyorum ama tam yarıda kesmen kötü olmuş başka bir bilgisayara hard diski tak bir alet var hard disk sata çıkışını usb ye dönüştürüyor elektrikçilerde bulabilrisin yedeğini al o bilgisayarı bilgisayarcıya veya garantisi varsa servise gönder büyük ihtimalle bios yanmış/bozulmuş o düzelmez serviste değiştirirler anakartta değişebilir bakarsın keşle yarıda kapatmasaydın ama senin sorunun ekran kartındada olabilir çünkü bios tüm kartların işlemesini sağlıyor ve ekran kartında gibi hata gözüküyor farklı ekran kartı dene ekrana görüntüde gelmiyor demiştin bi bak yinede götürt servise çünkü bios bozuksa diyer ekran kartlarınıda bozabilir

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Vallaha bizimki laptop ve 4 senelik servis alırlar mı ve maliyeti kaç tl olur

MythSlaughter

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
bilgisayar garantileri genelde 2 yıl oluyor servise alırlar biossa 200 tl yi geçmez maliyeti fakat anakartta etkilenmisse (büyük ihtimalle) maliyeti yüksek olur. servise alırlar ama parayı sen ödersin bilgisayarcıyada sorabilirsin bilgisayar hastaneleri mevcut. Ekran kartından kaynaklanan bir sorunda olabilir buda 200 tl yi geçmez yada küçük bir bios hatası bile olabilir bios hatasının nedenlerini bulmak samanlıkta iğne aramaya benzer :sırıtmak: deli edebilir seni yani

Hachiro-sama

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Benim babamın arkadaşı pc mühendisi ona bugün baktıracağım pc mühendisleri bulabilirler mi şimdi internet kafedeyim