Bilgisayar sorunu (yardım)

metinzeki

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
2 gün önce yeni .iso şeklinde torrentten dosya indirdim. 8 parttı bir tanesini daemon tools ile açtım ve hepsi toplandı. Setup açıldı. Oyun yüklendi sorun yoktu. Sonraki gün bilgisayar yavaşladı ve açtığımda setup tekrar çıktı ve indirip indirmeyeceğimi sordu. Bugün ise bilgisayar(laptop) hızlı ve çok ısınıyor. Hemen yavaşlıyor. Açılış programlarına baktım bir kaç önemsiz program dışında setupu bulamadım. ne yapabilirim şimdiden teşekkürler. :(

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Yüklediğiniz programda virüs olma olasılığı çok yüksek fakat program bilgisayarınızı kastırıyorda olabilir. En son ihtimal aynı programı yüklediğiniz için bir çakışma yaşanıyor bu da bilgisayarınızı zorluyor olabilir. İlk olarak bir antivirüs ile bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ederim eğer bir şey çıkmaz ise 2 sebepten biri olabilir fakat en yüksek olasılık ile program bilgisayarınızı kastırıyordur. Bilgisayarım a girin ve C: bölümünde kaç GB boş kaldığını kontrol edin. En az 20 GB boş bırakmanızı tavsiye ederim aksi takdirde kasmalar olabilir. Bunların hiç biri ise ısınma sorunu bilgisayarı kullandığınız mekandan kaynaklı olabilir, laptop ise ısınması normal ben bilgisayarımı 100 derecede gördüm fakat masaüstü ise en fazla 60 olmalı.

metinzeki

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Yüklediğiniz programda virüs olma olasılığı çok yüksek fakat program bilgisayarınızı kastırıyorda olabilir. En son ihtimal aynı programı yüklediğiniz için bir çakışma yaşanıyor bu da bilgisayarınızı zorluyor olabilir. İlk olarak bir antivirüs ile bilgisayarınızı taratmanızı tavsiye ederim eğer bir şey çıkmaz ise 2 sebepten biri olabilir fakat en yüksek olasılık ile program bilgisayarınızı kastırıyordur. Bilgisayarım a girin ve C: bölümünde kaç GB boş kaldığını kontrol edin. En az 20 GB boş bırakmanızı tavsiye ederim aksi takdirde kasmalar olabilir. Bunların hiç biri ise ısınma sorunu bilgisayarı kullandığınız mekandan kaynaklı olabilir, laptop ise ısınması normal ben bilgisayarımı 100 derecede gördüm fakat masaüstü ise en fazla 60 olmalı.
Boş alan 175 GB C: de. Virüs için de Microsoft security essentials kullandım. Hızlı tarama yaptım vaktim yoktu.Backdoor virüsünü buldu. Uzaktan kontrol sağlıyormuş. Onun dışında fandan sürekli ses geliyor. Oyunu açınca ısınması hızlanıyor. Oyunu kaldırmayada kıyamıyorum. Bilgisayarımda Dc universe Online PSG (16gb] Drakensang online,minecraft,mount&blade Warband,World of Warplanes. Ve son olarakta indirdiğim Injustice:gods among us,Ultimate edition var. Injustice yerine Dc universe online PSG ve World of warplanes i kaldırsam bilgisayar rahatlar mı?

KRHN

Yazılımcı Beyefendi
En iyi cevaplar
0
Boş alan 175 GB C: de. Virüs için de Microsoft security essentials kullandım. Hızlı tarama yaptım vaktim yoktu.Backdoor virüsünü buldu. Uzaktan kontrol sağlıyormuş. Onun dışında fandan sürekli ses geliyor. Oyunu açınca ısınması hızlanıyor. Oyunu kaldırmayada kıyamıyorum. Bilgisayarımda Dc universe Online PSG (16gb] Drakensang online,minecraft,mount&blade Warband,World of Warplanes. Ve son olarakta indirdiğim Injustice:gods among us,Ultimate edition var. Injustice yerine Dc universe online PSG ve World of warplanes i kaldırsam bilgisayar rahatlar mı?
Oyunlar yer kapladığı için programı kastırır, çünkü anti virüs gibi her saniye çalışmazlar sadece aktif ederseniz çalışırlar oyun kaldırmayla ne yazık ki düzeleceğini sanmıyorum hafızada yer çok varsa backdoor virüsü bilgisayarı büyük bir oranda kastırır sebebi her saniye sizin bilgisayarınızı kontrol edebilen kişiye veri yollar buda hem internet yavaşlamasına hemde bilgisayarınızın yavaşlamasına sebep olur, hani teamviewer ile biri size bağlanınca bilgisayarınız kasar ya bu da böyle bir şey. Bilgisayarınız laptop ise sorun olduğunu zannetmiyorum fakat masaüstüyse önlemler almanız gerekebilir.

metinzeki

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
çok teşekkürler. Siz anlatınca her şey daha düzgün gözüktü :D

Hsbas

Berk
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Bilgisayarı her başlattığında setupın çıkmasını istemiyorsan bilgisayar'dan setupın bulunduğu sanal sürücüye sağ tıklayıp çıkar seçeneğini kullanarak sürücüden çıkartabilirsin.