Bilgisayar Kullanımı

Dangers58

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Son günlerde insanlar bilgisayar kullanımını aşırı derecede abartmaya başladılar.Ünlü bilim adamlarının araştırmalarına göre ilerki zamanlarda insanların zekalarında geriliğin yaşanabileceği iddia ediliyor.Bunun tek nedeni ise çok fazla zamanımızı ayırdığımız "Bilgisayar"! Hepimizin farkında olduğu gibi beynimizi ne kadar çok zorlarsak o kadar fazla gelişir.İşte bilgisayar sayesinde hepimiz basite alışıyoruz ve beynimizi hiç zorlamıyoruz. Bilgisayar oyunları -zeka oyunları haricinde- beynimizi fazla zorlamıyor. Eski zamanlarda gazeteler içinden çıkan bulmacalarla vakit geçiriyor ve sırf beynimizi kullanarak çözüyorduk. Cevaplarını yarınki çıkacak gazetelerde bulabiliyorduk ancak. Fakat Şimdiki zamandaki internet ve bilgisayarlar sayesinde beynimizi yormamıza hiç gerek kalmıyor. Bu nedenlerden dolayı IQ seviyelerimiz iyice düşüyor ve zekamızın gerilemesine sebep oluyor. Bir arkadaşınız yakınınız size bir soru yönelttiğinde direk cevabınız "Orada bilgisayar duruyor sen bana soru soruyorsun!" olmuyor mu ?

Gördüğümüz istatistiklere göre de çocuklarımızdan yaşlılarımıza kadar herkeste internet bağımlılığı yüksek miktarda ilk zamanlara göre artış göstermiştir.Benim kendime sorduğum soruyu sizde boş vaktinizde kendinize sorun "Acaba Bilim Adamlarını Endişelerinde Haklı Mı Değil Mi ?"

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
darksiders oynayın gelişir .d hatta profesör falanda olursunuz

Mr1KinG

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunu Kopyala yapıştır yapıp foruma actığından dolayı evet bence haklı

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Çok yanlış düşünüyorsunuz, interneti ilahi kaynaklar yazmıyor, yine sizin gibi IQ'su düşecek olan insanlar yazıyor.

Son düzenleme:

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
IQ'muz bilgiye zart diye erişince düşüyor mu ? Kitap okumayan bir adam değilim ama bana mantıksız geliyor.

Dangers58

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Çok yanlış düşünüyorsunuz, interneti ilahi kaynaklar yazmıyor, yine sizin gibi IQ'su düşük olan insanlar yazıyor.
Ben İnterneti İlahi Kaynaklar Yazıyor Diye bir şey Mi Dedim Siz Beni Eleştiriyorsunuz. Saçma Sapan Laf Ediyorsunuz + Bir de Hakaret Ediyorusunuz[DOUBLEPOST=1438964311,1438964281][/DOUBLEPOST]
IQ'muz bilgiye zart diye erişince düşüyor mu ? Kitap okumayan bir adam değilim ama bana mantıksız geliyor.
Yukarıda Açıkladıgım Gibi Beyni Yormadıgınız Zaman Düşebiliyor Araştırabilirsiniz.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ben İnterneti İlahi Kaynaklar Yazıyor Diye bir şey Mi Dedim Siz Beni Eleştiriyorsunuz. Saçma Sapan Laf Ediyorsunuz[DOUBLEPOST=1438964311,1438964281][/DOUBLEPOST]
Yukarıda Açıkladıgım Gibi Beyni Yormadıgınız Zaman Düşebiliyor Araştırabilirsiniz.
Eleştiri kaldıramayacaksan konu açma, internete bak dediğinizde yine başkası size cevap veriyor, bilgisayar değil.