Bilgisayar Isısı

Sence nası

• Güzel senin bilgiye tam iyi

Kullanılan: 1 50.0%
  • Eksik Bu senin bilgiye az daha güçlü fan lazım

Kullanılan: 1 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

4karasavasc444

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar size bişi soracağım benim bilgisayar açıldıktan 10 dakika sonra en soğuk 30C ısıya en sıcak 90C ısıya çıkıyor Bir fan almayı düşündüm Sence bu fan iyimi ?

Themis

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
o fan lattop'un altında oluyor galiba lattopların eksoz sistemi aşşagıdan alıp yana doğru veriyor diye hatırlıyorum yani bunu alsanız fark edermi 20-15 derece arası bu sizin kullanımınızada bağlı eğer ayakları kaldırmayıp kullanırsan bir etkisi olmaz bunun asıl etkisini sen lattop'una özel bir sehba yaparsan'da hissedersin 10-15 derece arası çünkü lattopların normalde alt tarafı kapalı oluyor sehba yada masa kapatıyor eğer özel bir masan varsa sadece kenarlarla lattop'u tutabilicek o zaman ısı sorunun kalkar lattop'un havada olması önemli faktör burada diye düşünüyorum masaüstü bilgisayarlardaki kasanın hava aldıgı kısmın tozlardan kapanmış hali gibi düşünebilirsiniz burda toz yerine masa var.. işe yararmı yarar ama paraya değermi bilmem ben olsam kullanmazdım lattop kullanıyorum ve gayet rahat ısı problemim pek yok... (intel ise 90 dereceler'de otomatik kapatması lazım AİDA 64 ile ölçün derim 90+ tehlikeli seviyeler amd ler 100'den sonra kapatıyor tabi bu bios ayarınıza göre değişebilir..)

Edit: 1000RPM Dönüş hızı demiş bu yetersizde kalabilir - (lattop pek kullanmam masaüstünde 5000-6000rpm arası döndürüyordum FX6100 sağolsun..) pek bilindik bir markada degil istersen biraz daha bilindik markalara bakabilirsin çok reklam var gibime geldi yani flash tv de satılan telefonlar gibi ben pek güvenemedim..

Son düzenleme:

4karasavasc444

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki Bilgisayarda çalışan Çekirdek sayısının yükünü düşürsem azaltırmı ?

Themis

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki Bilgisayarda çalışan Çekirdek sayısının yükünü düşürsem azaltırmı ?
Öncelikle bilgisayarda sadece işlemci sıcaklık yapmaz sıcaklık = geçen elektirik miktarı ile doğru orantılı bu yüzden oyun oynarken lattop'lar fazla ısınır işlemci ve ekran kartına daha fazla akım gittigi için ısınma başlar sen çekirdek sayısını yükünü düşürsen ne olur düşürmesen ne olur sen bilgisayarı yordugun sürece yeterli hava yoksa yada yeterli soğutma (Toz önemli bir etken yani içi tozlanmışsa ısıyı korur yalıtım görevi yapar bu yüzden bilgisayarın ısınıyor da olabilir...

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Benim ilk bilgisayım laptopdu ve halada laptop.
Kullanmasını bildikten sonra hiç bişi önemli olmaz.
Bu fan vs. saçma bence bilgisayarım çok ısındığında buzluğa kitap koyuyorum.
2-4 tane . Çünkü sürekli altında soğuk bir şey olması lazım yeniden ısınmaması için.
2 şer tane koyyorum altına ben genellikle biri ısındığında az bir şey çeviriyorum soğuk olan yeri.
Çok fark görüceksin 2-3 tane fan değiştirdim soğuk kitap kadar etkisini görmedim.
Eğer garantisi bitmişse kullanmadığın dış fırçası ile içini aç iyice temizle.

Arda027

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Benim ilk bilgisayım laptopdu ve halada laptop.
Kullanmasını bildikten sonra hiç bişi önemli olmaz.
Bu fan vs. saçma bence bilgisayarım çok ısındığında buzluğa kitap koyuyorum.
2-4 tane . Çünkü sürekli altında soğuk bir şey olması lazım yeniden ısınmaması için.
2 şer tane koyyorum altına ben genellikle biri ısındığında az bir şey çeviriyorum soğuk olan yeri.
Çok fark görüceksin 2-3 tane fan değiştirdim soğuk kitap kadar etkisini görmedim.
Eğer garantisi bitmişse kullanmadığın dış fırçası ile içini aç iyice temizle.
Hocam bu pratik bilgileri nereden buldunuz? Eski laptopumda 3 lol maçından sonra buzluğa atıyodum 5 dakikada hallediyodu. Buzlu Kitap daha iyiymiş ama orda unutursam sıkıntı büyük :(

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hocam bu pratik bilgileri nereden buldunuz? Eski laptopumda 3 lol maçından sonra buzluğa atıyodum 5 dakikada hallediyodu. Buzlu Kitap daha iyiymiş ama orda unutursam sıkıntı büyük :(
Zaten suya tutmadıkça(kitabı) buz olmaz sadece soğuyor :) İnternette biraz araştırma yaparsan bulursun ama en yararayan bana kitap yöntemi. Ayrıya 10 yıllık laptop kullanıcısıyım.

4karasavasc444

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zaten suya tutmadıkça(kitabı) buz olmaz sadece soğuyor :) İnternette biraz araştırma yaparsan bulursun ama en yararayan bana kitap yöntemi. Ayrıya 10 yıllık laptop kullanıcısıyım.
Aynı dedin seyi yaptım 10 dakika soğuttu sonra kitap eridi buzluğu kalmadı :/

iZeckGH

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Aynı dedin seyi yaptım 10 dakika soğuttu sonra kitap eridi buzluğu kalmadı :/
Eridimi ? Yağlı kitapları seç ders kitapları değilde. Alıştırma olur ya soru bankası gibi. Ben zaten 4 kitap felan atıyorum. Zaten hep soğutuyor soğutucu. Onları koymak bişi farkettirmiyo yararına sadece.