At almak istiyorum.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0

Merhaba.
Ben bahçede bakabileceğim bir at almak istiyorum.
At bakımını öğrendim. Bilgi sahibiyim bu konuda.
Ata binmeyide az biraz biliyorum.

At nasıl alınır tarzı şeyleride biliyorum.
Fakat ailem karşı çıkıyor. Onları nasıl ikna edebilirim ?
Birde bahçede bakabilir miyim ? Hergün at ile yürüyüş yaparım o sıkıntı değil.
Ama çalınma olayı olmaz çünkü garaj var geceleri orada uyur at.

ShadowPlayer

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bahçenin büyüklüğüne bağlı.Eğer bahçen küçükse hiç alma derim.Bir de ailenin neden izin vermediğini anlayabiliyorum çünkü at bakımı kolay bir hayvan değil ama bence at tam senlik hayvan,sana da çok yakışır.Umarım aileni ikna edebilirsin.Eğer ailenin neden izin vermediğini öğrenebilirsen bu konuda daha iyi anlaşabilirsiniz.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bahçenin büyüklüğüne bağlı.Eğer bahçen küçükse hiç alma derim.Bir de ailenin neden izin vermediğini anlayabiliyorum çünkü at bakımı kolay bir hayvan değil ama bence at tam senlik hayvan,sana da çok yakışır.Umarım aileni ikna edebilirsin.Eğer ailenin neden izin vermediğini öğrenebilirsen bu konuda daha iyi anlaşabilirsiniz.
Bahçe çok büyük sayılmaz. Ama 7-8 araba yan yana sığabilecek büyüklükte.
Ama zaten bahçede gezmeyeceğim. Hafif doğal bir ormanımsı bir yer var. Orada binerim.

Ailem bakımının zor olduğunu. Bir hevesle alıp sonra bakamayacağımı söylüyor.

ShadowPlayer

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Bahçe çok büyük sayılmaz. Ama 7-8 araba yan yana sığabilecek büyüklükte.
Ama zaten bahçede gezmeyeceğim. Hafif doğal bir ormanımsı bir yer var. Orada binerim.

Ailem bakımının zor olduğunu. Bir hevesle alıp sonra bakamayacağımı söylüyor.
Seni o kadar da çok tanımıyorum.Maymun iştahlı olup olmadığını bilmiyorum ama eğer birazcık bile maymun iştahlılık varsa bence hiç alma,benimde başıma gelmişti.Doberman köpek alayım dedim.Barınaktan yavrusunu aldık 3-4 ay baktıktan sonra bakmaktan bıktım ve barınağa geri vermek zorunda kalmıştık.Tabi ki de atta böyle bir şey olacağını düşünmüyorum ama sen yinede dikkat et.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Seni o kadar da çok tanımıyorum.Maymun iştahlı olup olmadığını bilmiyorum ama eğer birazcık bile maymun iştahlılık varsa bence hiç alma,benimde başıma gelmişti.Doberman köpek alayım dedim.Barınaktan yavrusunu aldık 3-4 ay baktıktan sonra bakmaktan bıktım ve barınağa geri vermek zorunda kalmıştık.Tabi ki de atta böyle bir şey olacağını düşünmüyorum ama sen yinede dikkat et.
Günde 3-4 kez sıralı yem, 1 saat tımar, 1 saat hızlı yürüyüş yapması gerekiyor atın. Tımarı hafta sonları yaparım. Diğerlerinide yaparım rahatlıkla.
700 liraya kadar düşen fiyatları var. Birde bu problemi var. Ailemi ikna edebilsem direkt alırım. Kendimden şüphem yok :/

SirProNauth

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bende hep bi T-Rex istemişimdir ama olmadı. Boş hayaller kurma kardeşim çiftlik dışında bakılmaz. Onların da canı var yaparım dersin vazgeçersin 1-2 gün sonra. Bakım isterler. Aynı çocuk gibidirler. Bende köpek istedim söyledim almadılar neden? 1-2 gün sonra bakmayacağım annemin başına kalacak.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bende hep bi T-Rex istemişimdir ama olmadı. Boş hayaller kurma kardeşim çiftlik dışında bakılmaz. Onların da canı var yaparım dersin vazgeçersin 1-2 gün sonra. Bakım isterler. Aynı çocuk gibidirler. Bende köpek istedim söyledim almadılar neden? 1-2 gün sonra bakmayacağım annemin başına kalacak.
Bilmiyorum bana bakabilirim gibi geliyor.

kaan184

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İlk tepki: oha
Okuduktan sonraki tepki: oha oha
Şu anki tepki: oha lan oha

"At" almak diyince başta şaka yaptığını sanmıştım ama bence at değil de bakılması kolay köpek gibi bir şey al, yarın bir gün bir işin çıkar hiç belli olmaz.

Eskiden ne güzel ata binen milletken şimdi amerika tarafından evcilleştirildik : (

Dpelqpleq

2 + 2 = 5
En iyi cevaplar
0
Ailene güzel bir sunum yaparak -eğer bakabileceğine inanıyorsan- onları ikna edebilirsin.
Geçersin karsılarına, su fiyata alıcaz yemi sukadar gidicek günlük bukadar vaktimi ayırıcam bukadar boş vaktim var binmeyi biliyorum vs yerde binmiştim gibi güzel bi sunum hazırlamalısın bence.
Çalınmasına karsında -ne kadar uygun olur bilmiyorum- radar takip cihazı takabilirsin ata, telefonundan takip edersin. Çok uzaklaşırsa öter mesela haberin olur.

Son olarak dişi almanı öneririm.
Edit: Neyse risk etmeye deymez. @adenzu54 :)

Son düzenleme: