Arkadaşlar Lütfen Yardım

alperen112

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar Sw dosyasını çalıştırdığımda Failed to bind a port hatasını alıyorum.Lütfen Yardım Edin !

anka06

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
server.propeties dosyasından server'in IP'sini ayarladınmı ?

anka06

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Peki Hamachi ipv4 adresinmi (25 ile başlayan) yoksa ipv6 adresinimi kopyaladın

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Arka planda acilisan javayi durdurursan sorun cozulecektir. Cunku o sorun sadece serveri iki kez acinca cikar. Ama sen ilk actiginda carpiya absarak kapatmissin ve sen kapattigini dusunurken o arka planda calismasina devam ediyor. Ve serveri yeniden actigini dusunurken serveri ikinci kez aciyorsun. Bu sorunu bir daha yasamamak icin serverini stop komutu ile kapatmalisin:
Bazi bilgisayarlarda carpiya basarak kapatinca bu sorunu vermeyebiliyor. Ama carpiya basarak kapatmak eger bir save plugini yoksa mapin kaydetilmesini engeller.

alperen112

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Peki Hamachi ipv4 adresinmi (25 ile başlayan) yoksa ipv6 adresinimi kopyaladın

IP v4 kopyaladim.[DOUBLEPOST=1375804971,1375804852][/DOUBLEPOST]
Arka planda acilisan javayi durdurursan sorun cozulecektir. Cunku o sorun sadece serveri iki kez acinca cikar. Ama sen ilk actiginda carpiya absarak kapatmissin ve sen kapattigini dusunurken o arka planda calismasina devam ediyor. Ve serveri yeniden actigini dusunurken serveri ikinci kez aciyorsun. Bu sorunu bir daha yasamamak icin serverini stop komutu ile kapatmalisin:
Bazi bilgisayarlarda carpiya basarak kapatinca bu sorunu vermeyebiliyor. Ama carpiya basarak kapatmak eger bir save plugini yoksa mapin kaydetilmesini engeller.

Ataberk Teamviwer varsa yapar misin.Cünkü acik java yok. Skype:alp_eren53

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Malesef, yapamam kendi bilgisayarimda degil ve Teamviwer yok. Acik olup olmadigini nereden kontrol ettin? Yani nereye bakarak acik olmadigi kanisina vardin? Serverin port kismi bos mu? Degil ise ne yazili? Gorev Yoneticiniznden islemlere gir oraya da bak.

anka06

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
görev yöneticisine gir işlemler kısmında javaw.exe varsa java açıktır

alperen112

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Malesef, yapamam kendi bilgisayarimda degil ve Teamviwer yok. Acik olup olmadigini nereden kontrol ettin? Yani nereye bakarak acik olmadigi kanisina vardin? Serverin port kismi bos mu? Degil ise ne yazili? Gorev Yoneticiniznden islemlere gir oraya da bak.

Gorev yoneticisine naktim java se bimary vardı kapattim ama olmadi.jawaw.exe yok.portta ise 25.... bisiler yaziyor tam olarak veririm sana.Ama islemlerde javaw.exe veya java ile ilgili bir sey yok.[DOUBLEPOST=1375808427,1375808133][/DOUBLEPOST]25565 port da bu yazıyor

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
O zaman bilgisayari tekrar baslatip serveri ac. Bir bakalim.