Arkadaşlar ekranla alakalı bir sorun

Rqman

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar ekranla alakalı bir sorunum var benim minecraftta ekranı diğerkiler gibi değil ne bileyim eli tam gözükmüyor elime kılıç alıyorum yarısı gözüküyor
-------------------------------------RESİM---------------------------------

Ekranla alakalı bir şey mi lütfen çözüm Ekran kartım Intel(R) G41 Express Chipset

kaptan123

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
bu sorunun kaynagi her monitörün ayni boyutlarda olmamasidir eger kilicin gözükmesini istiyorsan oyunu tam ekran degilde normal pencere haline getir pencerenin yüksekligini düsür yanlardan genislet ve ne göreceksin eline aldigin itemin tamami gözüküyor :D
insallah anlatabilmisimdir :)

AxcelaD

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
fovu yükselttiysen 0 a al

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Intel (R) 4 Series Express Chipset Family driverini yükle sorun çözülür +garanti
Hicte öle değil bu monitör 4:3 formatında dar ekran dediğimiz türden ama artık 16:9 kullanılıyor ve oyunlar 16:9 a göre yapılıyor

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
bu sorunun kaynagi her monitörün ayni boyutlarda olmamasidir eger kilicin gözükmesini istiyorsan oyunu tam ekran degilde normal pencere haline getir pencerenin yüksekligini düsür yanlardan genislet ve ne göreceksin eline aldigin itemin tamami gözüküyor :D
Aslında boyut önemli değil oran önemli 4:3 mu yoksa 16:9 mu

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
yoo hiç de öyle değil resimde senin ekranın düpe düz 4:3 formatında çağın gerisinde kalmış bir ekran

Apo1346

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Kardeş ben de yaşıyorum aynı sorunu ama yok mu bunun bi çözümü ?

yoo hiç de öyle değil resimde senin ekranın düpe düz 4:3 formatında çağın gerisinde kalmış bir ekran
Kardeşim peki çözüm yolu nedir ?

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
1024x768 geniş gözükür 4:3 16:9 farketmez. Kullandığınız çözünürlük 1280x720 gibi birşeyse dar gözükür. Optifine kullanıyorsan Others adlı sekmeden default yazan yer çözünürlük onu istediğin gibi ayarla. Oyundaki fov ayarı normal yada 75 civarı yap. Ekran kartının güncel olup olmadığınıda kontrol et. Bazıları ekran kartı sürücüsünü bile kurmuyor. Default olarak ilk gelen 800x600 vb. çözünürlükte bilgisayarı kullanıyorlar.

Son düzenleme:

Apo1346

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
1024x768 geniş gözükür 4:3 16:9 farketmez. Kullandığınız çözünürlük 1280x720 gibi birşeyse dar gözükür. Optifine kullanıyorsan Others adlı sekmeden default yazan yer çözünürlük onu istediğin gibi ayarla. Oyundaki fov ayarı normal yada 75 civarı yap. Ekran kartının güncel olup olmadığınıda kontrol et. Bazıları ekran kartı sürücüsünü bile kurmuyor. Default olarak ilk gelen 800x600 vb. çözünürlükte bilgisayarı kullanıyorlar.
Kardeşim sorunu çoktan halletim çözünürlük ayarımı 1152x864 den 1280x720 ye getirince sorunum düzeldi sağolun yine de