Arkadaşlar acil başlangıç itemleri

asd32

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar servera kayıt olduktan sonra elimize otomatik gelen (taş,odun,altın vb.) gibi itemleri hangi plugin ile ayarlıyoruz?

Lütfen yardımlarınızı esirgemeyin.

<[GürkanTR]>

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Essentials pluginini yükleyerek ayar yapmadan otomatikman herkese taş aletler gelir.

Arda Bolat

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yoo o plugin bende de var öyle bişi olmuyo???

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yoo o plugin bende de var öyle bişi olmuyo???
Kardeşim adam haklı, ayarlama ile essentials de kit tools ve sethome'dan bin kat daha fazla şey var :) Essentials de başlangıçta kit tools verir, bunu Essentials config'in "Essentials Spawn / New Players" başlığının altında olan "kit: tools" u editleyerek yapabilirsin. Kitlerin bulunduğu bölümden baslangic diye kit acip onun icine itemleri koy yukarda dediğim yere "kit: baslangic" yaz :)

Arda Bolat

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
krdeş şimdi resimli olarak gösterebilir misin seni de yorucam ama.Şimdi bi sorum daha vr bide illaha oyuncunun /kit tools bu yazması lzm yoksa otomatik oyuna girince itemler gelr mİ?

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
krdeş şimdi resimli olarak gösterebilir misin seni de yorucam ama.Şimdi bi sorum daha vr bide illaha oyuncunun /kit tools bu yazması lzm yoksa otomatik oyuna girince itemler gelr mİ?
Anlattığımı anlamamışsın, başlangıçta verilecek kit olarak tools u seçmiş defaultda.

<[GürkanTR]>

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

<[GürkanTR]>

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tamam işte plugin paketimin içindeki essentials pluginini al sonra kendi plugins dosyasının içine at yeter.

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tamam işte plugin paketimin içindeki essentials pluginini al sonra kendi plugins dosyasının içine at yeter.
Gürkan bu cevaplarını beğenmiyorum! anlatmaktan çok insanları hazıra alıştırıyorsun. Bir gelirin olsa mantığı anlayacağım, çocuklar yüklüyor bunları...

<[GürkanTR]>

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gürkan bu cevaplarını beğenmiyorum! anlatmaktan çok insanları hazıra alıştırıyorsun. Bir gelirin olsa mantığı anlayacağım, çocuklar yüklüyor bunları...
Elde ettiğim gelir falan yok.İnsanlara yardım etmeye çalışıyorum sadece.Beğenmiyorsan bana istediğini yapabilirsin.Benim için önemli olan sorunların çözülmesi ve insanların rahatça Minecraft oynamalarıdır.

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Elde ettiğim gelir falan yok.İnsanlara yardım etmeye çalışıyorum sadece.Beğenmiyorsan bana istediğini yapabilirsin.Benim için önemli olan sorunların çözülmesi ve insanların rahatça Minecraft oynamalarıdır.
Plugini anlatmaktansa neden koskoca paketi indirtiyorsunuz ? Sizin yaptığınız hazıra alıştırmaktır. Eklenti paketi kurarak server yürümeyeceğini az çok herkes bilir.

<[GürkanTR]>

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki tamam.

Essentials plugini server yönetimini kolaylaştıran bir plugindir.İçinde birsürü komut vardır.
Essentials pluginine 'Serverin tapınağıdır' derler.

Essentials pluginini indirmek için=
http://dev.bukkit.org/server-mods/essentials/files/188-essentials-2-10-1/
-----------------------------------------------------------------------------------
Essentials(ekstra)indirmek için=
http://dev.bukkit.org/server-mods/essentials/files/187-essentials-extra-2-10-1/
--------------------------------------------------------------------------------------------
Evet indirme linklerini verdik şimdi nasıl oyuncuların oyuna girdiklerinde taş aletler alıyorlar onu anlatacağım.

İlk olarak Essentials pluginlerini 'plugins' adlı dosyanın içine atmanız gerekir.Eğer serveriniz açıksa oyunun içinde /reload yazın.

Zaten essentials pluginini yüklediğinizde hiçbir ayar yapmanıza gerek yok çünkü Essentials,taş aletleri otomatik verir.

Ranork istediğin bu muydu ha? Al işte emrini yerine getirdik.

efsane10

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
ben kit tools kullanabiliyorum ama diğerleri kullanamıyor nedendir acaba

<[GürkanTR]>

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Serverine GroupManager plugini yükle ve şu kodu yaz=

/mangaddp default essentials.kit