AlphaChest lag sorunu.

Yaman

Yaman
En iyi cevaplar
0

#AlpaChest Lag Sorunu

Merhaba arkadaşlar alphachest adlı pluginin bir bug/sorun`dan dolayı bug yaptığını fark ettim ve cözümünü sizlere göstermek istedim

PEKİ BU PLUGİN NASIL LAG YAPABİLİYOR?

Bu plugin orjinal ayarlarına göre 10 dakika da bir bütün chest.yml dosyalarını kaydediyor. Eğer bu dosyalar 5.000'i geçikse büyük ihtimalle sunucunuzda 10 dakiak da bir 5-10 sn'lik lag oluyordur.

CÖZÜM :

AlpaChest > config.yml dosyasına giriş yapın.
Buradaki "autosave: 10" kısmını aynen bu şekilde ayarlayın: "autosave: 0"
Oyunculardan şu yetkiyi silin: "alpachest.save"

Peki bu otomatik kaydetmeyi kapatırsam bir kayıp olur mu ?

Otomatik kaydetmeyi kapatırsanız hiçbir kaybınız olmaz sunucu kapanırken zaten chestler kayıt ediliyor

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
100
Ruh hali
Bunu daha önceden biliyordum, bir arkadaş bu konu hakkında daha önce bilgilendirmişti. Bilmeyenler için yararlı.

Blade

Önce İnsan
En iyi cevaplar
0
bu ayarı kesinlikle tavsiye etmıyorum.Çünkü bir kac içinde oyunuclardan gelecek şikayetlerden bunalacaksınız.server bir anda kapandıgında veya herhangi bir çökme anında gecekı restarttan sonra cheste konulan her şey yok olacaktır.

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
100
Ruh hali
bu ayarı kesinlikle tavsiye etmıyorum.Çünkü bir kac içinde oyunuclardan gelecek şikayetlerden bunalacaksınız.server bir anda kapandıgında veya herhangi bir çökme anında gecekı restarttan sonra cheste konulan her şey yok olacaktır.
Aniden çökünce her şey gider doğrudur. Aslında autosave: 60 yapılırsa daha iyi olur.