Aile Bakanlığı: Oyunlarımızdan bari ellerinizi çekin

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir Creepypastacı olarak söylüyorum; Sonic.exe, Sally.exe, Slenderman gibi oyunların yanında Minecraft çok masumdur.[/QUOTE]
onlarda +13 yada +18 tagları var ama mc yi 3 yaşındaki çocukda oynuyor.

Ayrıca, bu gibi yasaklar oldukça dünyaya rezil oluyoruz zaten. Bu yüzden de bize "Saldıracak yer arıyorlar" yaftası yapıştırılıyor..
Biraz ararsan tüm dünyada yasaklar olduğunu görürsün. Amerikada bile facebook yasaklandı bi ara.

1- Zaten ülkemizde adalet denen bir şeyi arıyorum ama bulamıyorum. Çünkü yok. Özgecan meselesinde bile karşıdan konuşacaklarına başka Özgecan'lar ölmesin diye önlem alınmıyor. Soma faciası için de konuşmaktan başka bir şey yapılmıyor. Ama kendilerine gelince, 1500 kişilik koruma ordusuyla geziyorlar.
Bu şartlarda ben artık her yasağa, her olaya; hatta bir iç savaşa bile "normaldir" derim yani.
Toplam polis sayısından 2 kat daha fazla koruma talebi oluyor. Sence bu karşılanabilir mi.

Ayrıca türk ün türkden başka dostu yoktur demişsin ama sende türkiyeyi kötülüyorsun.

botanoz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Tartışalım tabi bu cok güzel bir olay bence sorunları çözmeyi saglar öncelikle eger insanlar yaşanan bazı kötü olaylara örnegin son yıllarda yaşanan berkin elvan ve özgecan gibi olaylarda ses cıkarmasalardı kimse yorum bile yapmasayıdı sokaga cıkmasaydı daha iyi mi olurdu bakın düşüncelerin paylaşılması cok önemlidir özellikle bizim gibi karma ülkelerde minecraft umrumda bile degil ama diyer olaylarda böyle başlıyor mesela güvenlik paketi o da insanlar tepki göstermesin diye cıktı siz cıkıp eylem yapmayın diye hoş eylem yapmaya cıkanları şuanki yasayla yeterince öldürüyorlar birde bu paket cıkınca olacakları düşünmüyorum eger araştırma yaparsanız iran ile aynı olmaya giderek yaklaşıyoruz

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bir Creepypastacı olarak söylüyorum; Sonic.exe, Sally.exe, Slenderman gibi oyunların yanında Minecraft çok masumdur.

Biraz ararsan tüm dünyada yasaklar olduğunu görürsün. Amerikada bile facebook yasaklandı bi ara.

Toplam polis sayısından 2 kat daha fazla koruma talebi oluyor. Sence bu karşılanabilir mi.

Ayrıca türk ün türkden başka dostu yoktur demişsin ama sende türkiyeyi kötülüyorsun.[/QUOTE]

1- 8 yaşındaki çocuğun sonic.exe'yi oynadığını duydum ne diyon?
2- bu kötülemek değil. gerçekler bunlar.

Zorin

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
neymiş oyunda domuz eti odluğu için falan yasaklanıyormuş oyun hristiyan yapımı tabii ki domuz eti olacak müslüman yapımı olsaydı domuz etinin d'si geçmezdi oyunda
birde neymiş oyunda "allah" falan oluyormuşuz çok zeki insansınız harbi sizi ayakta alkışlıyorum

bunlar oyunu oynamamışlar. oyunu inceleyenlerdeki kafayı da istiyorum doğrusu.

KaanGunlu

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
8 yaşındaki çocuğun sonic.exe'yi oynadığını duydum ne diyon?
8 yaşındaki çocuk oynayabilir ama +18 yada +13 gibi bir tag mevcut.

neymiş oyunda domuz eti odluğu için falan yasaklanıyormuş oyun hristiyan yapımı tabii ki domuz eti olacak müslüman yapımı olsaydı domuz etinin d'si geçmezdi oyunda
birde neymiş oyunda "allah" falan oluyormuşuz çok zeki insansınız harbi sizi ayakta alkışlıyorum

bunlar oyunu oynamamışlar. oyunu inceleyenlerdeki kafayı da istiyorum doğrusu.
Onu bir adam geyik olsun diye yazdı :/

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Herşeyi propagandaya çevirmeye çalışmayın bakanlığın yasaklanan sitelerle kan davasımı var?
Bakın twitter yasaklandı sonra adamlar geldi türkiyeye twitter temsilciliği açtı illegaller kaldırıldı bitti. Her ülkede olduğu gibi bizede önem verdiler.
Aynı şekilde Mojang kullanıcı sözleşmesinde yaş sınırı ibaresi koyarsa mesutça çözülecek iş. +3 ü sınır sayamayız. Yani Mojang bir düzenleme yapsın , ondan sonra yasaklanırsa böyle konuşun. Bu firmaların Türkiyeye önem vermeleri için izlenen bir devlet politikası aslında anlayın yani.
Propagandaya çeviren konunun sahibi. Mojang ise bizi daha çok küçük görüyor çünkü yurt dışında bizimle bağlantısı olmayan insanlar Orta Doğudaki insanları birer katil sanıyor. Bundan dolayı da onlara göre 3+ bir oyunu yasaklamak aptalca. Öyleki oyun hayal gücünü arttırsın diye İsviçredeki devlet okullarında oynatılıyor.
Mario is violent to. You burn turtles to death and you do shrooms. They going to ban that to???
ahahahjashjsdfhsdjhfjhashdhsdfhsdfjhsdfhjakjskjasdfsd
BİZDEN MİZAH ÖDÜLÜ KAZANDINIZ!!!1!!1!!
Bir Creepypastacı olarak söylüyorum; Sonic.exe, Sally.exe, Slenderman gibi oyunların yanında Minecraft çok masumdur.

Biraz ararsan tüm dünyada yasaklar olduğunu görürsün. Amerikada bile facebook yasaklandı bi ara.[/QUOTE]

Tüm dünyadaki yasaklardan bahsetmiyoruz, şu anda bahsettiğimiz 3+ olan Minecraft'ı şu aralar +18 videoları bile bilen 8 yaşındaki çocukların oynaması yüzünden yasaklamaları.
Tartışalım tabi bu cok güzel bir olay bence sorunları çözmeyi saglar öncelikle eger insanlar yaşanan bazı kötü olaylara örnegin son yıllarda yaşanan berkin elvan ve özgecan gibi olaylarda ses cıkarmasalardı kimse yorum bile yapmasayıdı sokaga cıkmasaydı daha iyi mi olurdu bakın düşüncelerin paylaşılması cok önemlidir özellikle bizim gibi karma ülkelerde minecraft umrumda bile degil ama diyer olaylarda böyle başlıyor mesela güvenlik paketi o da insanlar tepki göstermesin diye cıktı siz cıkıp eylem yapmayın diye hoş eylem yapmaya cıkanları şuanki yasayla yeterince öldürüyorlar birde bu paket cıkınca olacakları düşünmüyorum eger araştırma yaparsanız iran ile aynı olmaya giderek yaklaşıyoruz
Bak kardeşim araya girip siyasetten bahsediyorsun, üstüne bir de Minecraft Forumunda "Minecraft umrumda değil diyorsun. Banlarlar seni.

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Bence o veliler çocuklarına düzgün eğitim vermedikleri,kuralları öğretmeyip eline tablet telefon verip çocuk psikopat olunca oyuna suç atıyorlar
Veliler sorumsuzluklarını oyunlara atıyor

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
minecraft önemli degil benim için oynamıyorum zaten ben 22 yaşındayı bu diyer heryere sıcrıyacak sırf düşünceler paylaşılıyor diye twitter kapatıldı daha fazlamı yasaklama istiyorsunuz yani

Eminim ki 22 yaşındasındır eminim -_-

abdullah2323

BOZKURT
En iyi cevaplar
0
Bakan : Oha türkiyede tek şiddet olmayan oyun minecraft hemen yasaklayıp dengeyi sağlamalıyız
başka açıklaması yok

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yasaklanması daha iyi küçük yaştaki salaklar Giremez.Biz yine DNS vs bulur gireriz.Aslında çok sevindim yasaklanmasına.

botanoz

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
minecraft umrumda degil derken bende oynuyorum ama yasaklansa bile ugraşıpta gireyim demem cok aramam ama yasaklama ve sınırlamalara karşıyım ben ve bu diger sevdigim oyunlara sıcrmasını onlarında tartışmaya acılmasını istemiyorum bende nefret ediyorum bu youtubeda minecraft videosu ceken binlerce cocuktan başka oyun bilmiyorlr sanki benimde kanalımvar ve minecraft arkadaşlarımla oynarım ama videosunu cekemem yaterince doldu youtube bunlara daha cok arma 3 ,dirt,simcity gibi oyunlar ve cocukken oynadıgım oyunların cekiyorum neyse minecraft forumunda takılıp birton server acan insanlar oyunun yasaklamasına neden hiçbir tepki vermiyor düşündürücü tarafı o bende bir anada yasaklanacagını pek düşünmüyorum ama daha sonra yasaklanacak hatta diger oyunlarada sıcrıyacak ayrıca dünya basınına rezil olduk resmen adamlar okulda minecraft dersi verirken bizimkinler yasaklayalımmı diye düşünüyor

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Türkiye'deki bazı yetkililer de mantıklı düşünüyor ama tek başına bir şey yapamıyorlar.
Mesela -Adnını unuttuğum bir şeyin başkanı- "Minecraft'ı yasaklayan tek ülkeyiz. Herkesin evet dediği şeye hayır diyorsak sorun bizde" demişti ama dinleyen yok.