ACİL YARDIM EKRAN KARTI SORUNU

Hasan Serdar

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar lütfen yardımızına muhtaç kaldm . Benim Laptopum oldugu için 2 ekran kartım var . Biri Nvidia GT 635 M biri İntel 4000 . Minecraftı İntel 4000 ile çalıştırıyor ve oyun çok kasıyor . Nvidiada nasıl çalıştırabilirim . Nvidia denetim masasından ekliyorum ** genede intel Gözüküyor . Bilen birisi lütfen yardım etsin .

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
oyun intel destekliyor

Hayir oyun sadece inteli desteklemiyor.

Bu ekran karti secimini sadece bir yerden yapabilirsin. Ama biraz kurcalaman gerek.
Once kolay, kesin ve risksiz yol: Intel4000 i kasadan cikarirsin. (Kasayi bilgisayarin altindan acman gerekiyor ve acmadan once bir tane kilitli gibi bir isaret varsa onu kilit acilmis gorunumundeki isarete getirip acman gerekiyor. Her bilgisayarda olmayabiliyor bazen de kasanin icinde olabiliyor.)
Diger yol: BIOS tan ayarlamak. Bilgisayar acilmadan once markanin ciktiktan sonra ve windows yukleniyor yazisi cikmadan once beliren ekranda (bazen bos siyah bir ekran bazen de marka ile beraber "Bios icinF1 e basin" anlamindaki yazili olabilir) "Delete", F1, F2, F11 ya da F12 tuslarindan biri ile BIOS u acin. Cogu zaman DELETE tusudur. Ve malesef zamanlamaniz onemlidir. RAM kullanilmaya basladiktan hemen sonra ama windows yuklenmeden hemen once.
Bios u actiktan sonra Advanced ayarlarinda PCIPnP ayarlarina girmen gerek iceriden ayarlayabilir veya internetten videolarini izleyebilirsin. Ama bu islem biraz riskli olabilir simdi tam olarak ne yapacagini bilmeyenler icin bu isler karisik olabilir ve bir kac islemden sonra RAM i ve ya ekran kartini yakabilirsin.
Bu yuzden Ben ve ya bu forum hicbir sorumluluk ustlenmiyor.