6 Aylık dövme

SpanklyTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Selamun aleyküm forum halkı son zamanlarda dövme yaptırmayı düşünüyorum kalıcı yaptırma ihtimalim %0 abim oldugu için açık açık jiletle kazırım dedi 6 aylık dövme kulagıma geldi böyle bir dövmeler oluyormu hiç yaptıran varmı son zamanlarda çıkmış sanırım

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
6 Aylık demimde kısa süreli ( Geçici ) dövme'ler var hem zaten kalıcı yapmak biraz sıkıntılı bir süre sonra sıkılabilirsin veya ileride sana çocukca gelebilir o dövme.

SpanklyTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
6 Aylık demimde kısa süreli ( Geçici ) dövme'ler var hem zaten kalıcı yapmak biraz sıkıntılı bir süre sonra sıkılabilirsin veya ileride sana çocukca gelebilir o dövme.
yapınca anlamlı bir şey yaptırcam zaten benim abim zamanında kalıcı yaptırdıgı için suan pişman zaten ondan dolayı bana karşı cok ciddi bu konuda ondan 6 12 aylık dövmeler oluyormuş sanırım aylar geçtikçe o boya gidince orada iz kalıyomuş doğrumu
Bu tip şeylerden uzak dur hem dinen abdest kabul olmaz hemde geçici dövmeler sağlık açısından zararlı :)
Hocalara sordum bir kaç tanesine ve çevremdekilerede sordum abdest tutuyor ama dinen Allah'ın verdigi vucuda zarar vermek günah ama nabalım heves meselesi :/

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
100
Ruh hali
Bir belgeselde izlemiştim kına ile yapılan dövmeler var fakat bir erkek için nasıl karşılanır bilemiyorum. :pala:

SpanklyTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir belgeselde izlemiştim kına ile yapılan dövmeler var fakat bir erkek için nasıl karşılanır bilemiyorum. :pala:
Bu kına kadınlarda 6 aylık göz makyajı için kullanılıyormuş bunu direk dövme yerine aynı mürekkep ile yapılıyormuş eski dövme silinmeye baslayınca tekrar üstünden geçeriz bizde :pala::pala:

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence giyilebilir dövme al, istediğin zaman çıkarıyorsun.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
yapınca anlamlı bir şey yaptırcam zaten benim abim zamanında kalıcı yaptırdıgı için suan pişman zaten ondan dolayı bana karşı cok ciddi bu konuda ondan 6 12 aylık dövmeler oluyormuş sanırım aylar geçtikçe o boya gidince orada iz kalıyomuş doğrumu

Hocalara sordum bir kaç tanesine ve çevremdekilerede sordum abdest tutuyor ama dinen Allah'ın verdigi vucuda zarar vermek günah ama nabalım heves meselesi :/
İz kalıyormu bende bilmiyorum yaptırmayı düşünenlerdendim bende ama işte üşendim yapmaya o yüzden vazgeçtim.

SpanklyTR

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bence giyilebilir dövme al, istediğin zaman çıkarıyorsun.
oda çok belli olur be karrsiim
İz kalıyormu bende bilmiyorum yaptırmayı düşünenlerdendim bende ama işte üşendim yapmaya o yüzden vazgeçtim.
kardeşim ben kalıcıda yaptırırım ama benim abim sözünden dönmez tek yumrukta bayıltır ve jiletle kazır kolumu kardeş temalı bir portre cıkar ortaya ondan geçici yaptırcam 6 ay lık felan

YasirUS

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kurt yaptırdım ben ondan Kurt

Hint kınasıyla ben yaptırdım güzel oluyor fakat 2 hafta içinde geçiyor VE altta çok küçük bir iz kalıyor ama anlamak için aşırı dikkatli şekilde bakmak gerekiyor yoksa belli Olmuyor

ZediaphBack

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0

Dövme Su geçirmediği için abdest tutmaz İlerde pişman olursun.

Thraud

Bazen ölmek de umuttur.
En iyi cevaplar
0
Bu tip şeylerden uzak dur hem dinen abdest kabul olmaz hemde geçici dövmeler sağlık açısından zararlı :)
Dövme yaptırınca abdest kabul olmaz diye bir Ayet-i kelime geçmiyor Kuran-ı Kerim'de. Sadece " Dövme Haramdır. " Ayet-i Kelime'si geçiyor. Zaten bir ramazan gecesinde Nihat HATİPOĞLU canlı yayında iken belirtmişti ;
" Vucutta iz bırakan kalıcı dövme yaptırmak günahtır. Dövme gusül abdestine engel değildir, dövme ile gusül abdesti olur.Ne olacak yani ömür boyu ibadetten vaz mı geçeceksiniz? " cümlesini kullandıktan ben de bir kaç sene dövme düşündüm fakat,biraz saçma geldi.

Fatal1st

Nothing is real.
En iyi cevaplar
0
Niye herkes dinsel açıdan düşünüyor , İnsanların kendini nasıl iyi hissetiğine bağlı her şey ve dediğim gibi boyası zamanla akan yada vücuttan atılan dövmelerde mevcut tavsiyem biraz ilgi çekici ve farklı olsun.... Aşşağıdaki predator simgesi