4 Gb Ram Minecraft Kasıyor!!

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi 4 gb ram ile minecraft kasıyor. Assassin's Creed 4 Battlefield 3 ve bunun gibi oyunlar kasmadan oynanırken minecraft nasıl kasıyor? Lütfen yardım edin yapmadığım şey kalmadı. Ayarları kıs felanda demeyin 4 gb ramle ayarları kısacaksam neden aldım ben bu bilgisayarı.
Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. İyi forumlar

Bilgisayar Özellikleri:
İntel Core i5-3317U 1.70Ghz
4 Gb RAM 64 bit Windows 8.1 Single Language
Ekran kartı İntel(R) HD Graphics ve AMD Readon HD 8730M (Onboard değil 2 gb ekran kartı)
ve ayrıca 1Tb harddisk var fakat 200gb alan kaldı eğer bunla bi alakası varsa tüm dosyaları bi yere yedekleyip bidaha denerim

Son düzenleme:

__NiqhtRide__

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bn javayi bozdum minecraft en fazla 30 dk oynadiktan sonra pc kapanıyor o yüzden minecrafti bırakmayı düşünüyorum

Telefondan Yazıyorum Hatalı Yazarsam Şimdiden Özür Dilerim.

Glyphl

play.aleriaclub.com | Team.Aleria
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
16gb ram bende bile kasıyor anlamadım şu oyunu

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Bu sadece RAM'e bakan bir şey değil. Gerekirse ayarı kısacaksın. Bende de 8GB var ama iş ekran kartına da bakıyor. Sadece RAM ile olacak iş olsaydı ben bu ekran kartına niye para verdim.

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
İntel Core i5 1.70Ghz 4 Gb ram 64 bit Windows 8.1 Single Language
Ekran kartı İntel(R) HD Graphics 2gb ve AMD Readon olması lazım tam emin değilim ama bilgisayarın genel özellikleri bu
ve kasma ilk alındığı gün vardı sonradan oyunu güncelledim felan düzeldi bi şekilde şimdi tekrar kasmaya başladı

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
İntel Core i5 1.70Ghz 4 Gb ram 64 bit Windows 8.1 Single Language
Ekran kartı İntel(R) HD Graphics 2gb ve AMD Readon olması lazım tam emin değilim ama bilgisayarın genel özellikleri bu
ve kasma ilk alındığı gün vardı sonradan oyunu güncelledim felan düzeldi bi şekilde şimdi tekrar kasmaya başladı
Onboard ekran kartını kullanıyorsan zaten performans bekleme. Kullandığın ekrank kartı onboard mu yoksa AMD Radeon mu eğer öyleyse hangi modeli yazabilir misin?

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Onboard ekran kartını kullanıyorsan zaten performans bekleme. Kullandığın ekrank kartı onboard mu yoksa AMD Radeon mu eğer öyleyse hangi modeli yazabilir misin?

Az önce internettende ayrıca bakıyodum nasıl çözerim diye ve tamda bunu dicektim AMD olduğu halde ekran kartı intel gösteriyo yani AMD ye nasıl geçicem bilmiyorum

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Laptop mı kullanıyorsun?

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
evet bu arada model: AMD Readon HD 8730M söylemeyi unuttum

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
link için saol burdakileri denerim olmassa format atmayı düşünüyorum söylenilen catalyst control center açılmıyo bıosdanda biraz bi korkum var :D tekrardan teşekkür ederim benle aynı sıkıntısı olan arkadaşlar linke bakabilir güzel öneriler mevcut

ByHsyn045

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Gtx 770 al bakayım bi kasıyormu 150-200Fps alırsın :)
parasn varsa

rayandu06

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi sen shadersız minecraft oynuyorsan kartın gayet yeterli. x4xx serisi kartlar bile yeter shadersız minecraft için emin ol. Minecraftta GTA 4 gibi işlemci üzerine yüklenen nadir optimizasyon özürlü oyunlardan birisidir. Yeni bir işlemci alırsan veya işlemcine overclock yapmayı biliyorsan bu sorundan kurtulursun.

Optimizasyon özürlü oyunları kötü port edilmiş ve yetersiz bir programla kodlanmış sağı solu belli olmayan rama yükleneceği veya işlemciye yükleneceği belli olmayan amd r9 serisine bile banamısın diyebilecek psikopat oyunlar olarak adlandırabiliriz. Kartın gayet iyi işlemcini de sölersen yardımcı olurum. (intel i demiyorum bu arada AMD ye geçersen biostan iyi olur :) )

Son düzenleme:

MrAnitome12

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Şimdi sen shadersız minecraft oynuyorsan kartın gayet yeterli. x4xx serisi kartlar bile yeter shadersız minecraft için emin ol. Minecraftta GTA 4 gibi işlemci üzerine yüklenen nadir optimizasyon özürlü oyunlardan birisidir. Yeni bir işlemci alırsan veya işlemcine overclock yapmayı biliyorsan bu sorundan kurtulursun.

Optimizasyon özürlü oyunları kötü port edilmiş ve yetersiz bir programla kodlanmış sağı solu belli olmayan rama yükleneceği veya işlemciye yükleneceği belli olmayan amd r9 serisine bile banamısın diyebilecek psikopat oyunlar olarak adlandırabiliriz. Kartın gayet iyi işlemcini de sölersen yardımcı olurum. (intel i demiyorum bu arada AMD ye geçersen biostan iyi olur :) )

İntel i5 3317U CPU 1.70 Ghz biosdan düzeltmeye çalıştık biraz. Tam anlamış değilim düzeldi mi düzelmedi mi. Onun dışında yapdığımız taramada tüm sürücüler sağlıklı gözüküyor. Ve sanırım aynı problem battlefield 4 te var. Kaldırması lazımken onuda kasıyor. Halbuki Battlefield 3 de hiç kasmadan oynayabilirdim.